Strazdauskaitės budelių byloje – lemiamas etapas: du žudikai prašo švelnesnių bausmių

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį per vieną posėdį išnagrinėjo jaunos plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymo bylą.

LAT šioje byloje svarstė dviejų iš trijų dėl nužudymo ir kitų nusikaltimų nuteistų pusbrolių Bieliauskų – Karolio ir Manto – kasacinius skundus dėl švelnesnių bausmių.

Jiems Lietuvos apeliacinis teismas pernai gruodį sugriežtino bausmes ir skyrė, atitinkamai, laisvės atėmimą iki gyvos galvos bei 19-ai metų.

Nei Karolis, nei Mantas Bieliauskai nepageidavo dalyvauti teismo posėdyje. Juos atstovavo tik advokatai. Sprendimą šioje byloje ketinama skelbti liepos 1-ąją.

Posėdis nusikėlė

Bylą nagrinėti Aukščiausiasis Teismas planavo pradėti gegužę, tačiau tuomet posėdis atidėtas, nes į jį neatvyko vieno iš nuteistųjų advokatas.

Tąkart teismas taip pat patenkino prokuroro prašymą ir nuo bylos nušalino kito nuteistojo – Manto Bieliausko – advokatą Raimundą Gargasą, nes jis pirmosios ir apeliacinės instancijos teismuose gynė kitą nuteistąjį dėl nužudymo ir kitų nusikaltimų – Karolį Bieliauską. 

Dėl 2017-aisiais įvykdyto plungiškės I. Strazdauskaitės nužudymo, dviejų plėšimų, turto sunaikinimo bei neteisėto laisvės atėmimo nuteistas buvo ir Leonas Bieliauskas, kuriam buvo skirta laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė. Jis Aukščiausiajam Teismui skundo neteikė. 

Taip pat nagrinėjamas ir dėl dalyvavimo plėšime, neteisėto šaunamojo ginklo turėjimo ir jo panaudojimo nuteisto marijampoliečio Algimanto Stankevičiaus skundas. Kauno apygardos teismas jam buvo skyręs dvejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurią Apeliacinis teismas sugriežtino ir pridėjo dar dvejus metus. 

Dėl pastarųjų nusikaltimų Apeliacinio teismo galutine ketverių metų laisvės atėmimo bausme nuteistas buvo ir kėdainiškis T. Zagurskas, tačiau jo skundą Aukščiausiasis Teismas atsisakė priimti. 

Nužudytos merginos tėvams Apeliacinis teismas priteisė po 40 tūkst. eurų neturtinės žalos, jos seseriai –  20 tūkst. eurų, o buvusiam sužadėtiniui – 15 tūkst. eurų. 

REKLAMA

I. Strazdauskaitė 2017 metų kovą išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone.

Teisėsaugos duomenimis, mergina mirtinai sumušta kastuvu.

Bylos duomenimis, nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos vairuotas automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę nuteistieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų