2011 m. lapkričio 9 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad Vilniaus rajone veikiančioje statybos įmonėje dirbo aštuoni oficialiai neįdarbinti asmenys. Už apdailos darbus „nelegalams“ buvo mokamas 2000 Lt neapskaitytas atlyginimas. Įmonėje aptikta ir daugiau rimtų mokestinių pažeidimų.

Gavus pranešimą apie galimai neskaidrią įmonės veiklą, vidaus remonto ir fasado šiltinimo darbus atliekančioje įmonėje atliktas operatyvus patikrinimas. Patikrinimo metu nustatyta, kad vidurinės mokyklos ir kavinės interjerą renovuojanti bendrovė naudoja nelegalią darbo jėgą. Darbo sutarčių segtuve rastos paruoštos, bet nepasirašytos darbo sutartys. Vilniaus AVMI išsiaiškino, kad įdarbinimo procedūros šioje įmonėje nepagrįstai užtrunka net kelias dienas.

Minėtoje įmonėje mokesčių inspektoriai rado ir daugiau pažeidimų. Patikrintuose apskaitos dokumentuose nebuvo nurodyta grynais pinigais išmokamo atlyginimo dalis. Apklaustų darbuotojų teigimu, už gautą atlyginimą buvo reikalaujama pasirašyti klaidingus orderius, kuriuose nurodyta suma buvo tris kartus mažesnė už realiai gaunamą atlyginimą.

Bendrovė Vilniaus AVMI inspektoriams pateikė septynis kasos išlaidų orderius, kuriuose duomenys buvo sunkiai įskaitomi. Ant orderių blankų buvo ir nereikalingos informacijos. Gavėjų parašai buvo sunkiai identifikuojami. Pateiktame paaiškinime įmonės buhalteris nurodė, kad spausdinant rekvizitus dingo elektra, o jai atsiradus, spausdintuvas ant kasos išlaidų orderių atspausdino darbo laiko apskaitos žiniaraščius.

REKLAMA

„Šiuo atveju minėtos įmonės vadovui už nustatytus nelegalaus darbo, darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo, ataskaitų pateikimo tvarkos pažeidimus gresia administracinė atsakomybė“, – aiškina Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis.

Vilniaus AVMI primena, kad gyventojai apie mokestinius pažeidimus pranešti gali paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildę anketą VMI interneto svetainėje www.vmi.lt arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.


Rašyti komentarą...
D
Darius
2011-11-10 03:50:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
lasas juroje :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų