Statistikos departamentas perima Covid-19 duomenų apdorojimą ir skelbimą

Statistikos departamentas ketvirtadienį paskelbė perimantis COVID-19 duomenų apdorojimą ir skelbimą, nuo šiol minėta informacija bus teikiama iš vieno šaltinio.

„Statistikos departamentas perėmė pandemijos duomenų apdorojimo, analizavimo, interpretavimo ir skelbimo procesus. Tuo siekiama, kad visuomenė gautų kuo tikslesnę informaciją. Duomenų skelbimas vyks vienu laiku, bus galima atlikti detalias duomenų analizes“, – pranešime teigia Statistikos departamento generalinė direktorė Jūratė Petrauskienė.

Anot jos, statistikai parengs ir rodiklių skaičiavimo metodiką, „tai padės išvengti įvairių manipuliacijų informacija ir suprasti, kaip skaičiuojami šie duomenys“.

„Mūsų departamentas turi reikiamos kvalifikacijos darbuotojus šiems darbams atlikti. Be to, visuomenei bus skelbiama daugiau analizių bei įžvalgų“, – pridūrė departamento vadovė.

Anot jos, anksčiau kai kurie duomenys būdavo imami iš pirminio šaltinio – e.sveikatos, o kai kurie gaunami iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC).

„Imant duomenis iš skirtingų šaltinių visada yra tikimybė, kad jie nebus sinchronizuoti, nebus pritaikytos vienodos taisyklės. Informacijos apdorojimo, analizavimo ir skelbimo perėmimas bei centralizavimas padės išvengti šių klaidų“, – pažymima pranešime. 

Visa COVID-19 duomenys iš pirminių šaltinių „suplauks“ į Valstybės duomenų valdysenos informacinę sistemą.

Statistikos departamento, Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos analitikai galės duomenis analizuoti ir išvadas pateikti sprendimų priėmėjams ir visuomenei.

Statistikos departamentas nurodo reguliariai skelbsiantis išsamią ir maksimaliai detalią – kiek tai leidžia asmens duomenų apsaugos užtikrinimo reikalavimai – su COVID-19 susijusią informaciją: koronaviruso infekcijos paplitimo, testavimo, sergamumo, mirtingumo, sveikatos priežiūros įstaigų veiklos ir resursų, taip pat vakcinacijos rodiklius.

REKLAMA

Šią savaitę kelias dienas COVID-19 duomenų skelbimas buvo strigęs, atsirado neatitikimų, kaip paaiškėjo, sutrikus NVSC elektroninės sistemos veiklai. 

Vyriausybei trečiadienį posėdyje pavedus Statistikos departamentui nuo kitų metų atlikti statistinį COVID-19 tyrimą, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys minėjo, kad pakeitimai susiję ir su tuo, kad jo netenkina „besikartojantys netikslumai dėl įvairių statistinių dalykų“, o šie netikslumai, anot jo, „ypač susiję su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veikla“.


Rašyti komentarą...
A
Aniceta
2021-02-17 09:23:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar ne per daug prikurta organizacijėlių draugams ir bičiuliams įdarbinti. Prakriškai tikrinau per atvirų durų dienas savo mieste. Per pusę reikia mažinti, ten niekas neateina, tik aš nustebinau, kai pasirodžiau. Sveikata - medikams, statistika - statistams . Ir rimta valstybinė kontrolė. Dabar visur palaida bala.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų