„Tai unikali galimybė Lietuvos įmonėms ir startuoliams prisidėti prie naujų technologijų kūrimo bei įsitraukimo į tarptautines gynybos pramonės tiekimo grandines. Nors Lietuvos gynybos pramonės sektorius yra jaunas, vien per penkerius metus sektoriaus darbuotojų skaičius išaugo 14 proc., o apyvarta – net 46 proc. Svarbu paminėti tai, kad Lietuvos įmonių sukurtos unikalios technologijos jau dabar sėkmingai naudojamos Ukrainoje vykstančio karo lauke. Turime potencialo augti, todėl itin svarbus vis didesnis tarptautinis pripažinimas“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Kviečia teikti pasiūlymus
Kaip nurodo ministerija Ekonomikos ir inovacijų ministerija, NATO inovacijų iššūkiui Lietuvos ir kitų šalių įmonės iki š. m. balandžio 16 d. gali teikti pasiūlymus, kurie bus vertinami atsižvelgiant į efektyvumą, saugą, naujoves, integraciją. Gegužės 17 d. bus paskelbti finalininkai, o iššūkio finalo renginys birželio 12 d. įvyks Lietuvoje.
Lietuvoje vyksiančio 14-ojo NATO iššūkio finalo metu geriausių pasiūlymų autoriai bus apdovanoti piniginiais prizais, o vienas iš dešimties finalinių pasiūlymų gali būti toliau plėtojamas ir pritaikomas NATO.
Skelbiama, kad iššūkyje norinčios dalyvauti įmonės turi sukurti sistemą, galinčią nuotoliniu būdu nuskaityti ir identifikuoti sprogiosiomis medžiagomis užterštas vietas, taip pat rasti sprendimą, kuris apdorotų žvalgybos metu surinktus duomenis ir pateiktų juos patogiu būdu, bei sukurti technologijas, kurios galėtų nuotoliniu būdu neutralizuoti sprogstamuosius įtaisus.
Pirmenybė turi būti teikiama saugos funkcijoms, kad būtų išvengta atsitiktinės detonacijos ar žalos aplinkai, taip pat jos turi būti suderintos su esamomis karinėmis ir humanitarinėmis sistemomis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!