Šokas Skemų globos namuose: nelegaliai įrengtame izoliatoriuje – už grotų įkalintas globotinis

Rokiškio rajone esančius Skemų socialinės globos namus sukrėtė skandalas. Per patikrinimą juose rastas neteisėtai įrengtas izoliatorius. O jame už grotų paliktas globotinis.

Pranešimo apie neteisėtą laisvės atėmimą Skemų globos namuose iš Žmogaus teisių biuro (ŽTB) policija sulaukė praėjusį antradienį.

Šiuose globos namuose gyvena psichikos problemų turintys asmenys. Informuota, kad galimai gali būti netinkamai elgiamasi su įstaigos gyventojais.

Policijos atstovai patvirtino, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo. Už tai numatyta ir laisvės atėmimo bausmė.

Planinis patikrinimas

ŽTB vedėjas Vytautas Valentinavičius tv3.lt pasakojo, kad planinį patikrinimą pavedė atlikti Seimo kontrolierius:

„Gavome užduotį atlikti planinį patikrinimą Skemų socialinės globos namuose. Šie namai skirti psichinę negalią turintiems asmenims. Neįgaliųjų teisėms Lietuva ir mes skiriame didelį dėmesį.

Pirmadienį 17.35 val. radome už grotų uždarytą žmogų, grotos buvo su spyna. Kad patektume link tų grotų teko nemažai pavargti. Patalpose buvo neteisėtai įrengtas 3 kambarių izoliatorius. Jame net nebuvo pagalbos iškvietimo jungiklių.

Jeigu norima suvaržyti asmenį, tai turėtų būti taikomos psichikos sveikatos nuostatose numatytos priemonės. Čia nieko panašaus nebuvo. Vienos durys buvo be rankenos.

Patekus į vidų buvo kambarys, kuriame buvo patalpinti du žmonės. O kambaryje dar buvo įrengtos grotos. Jame buvo uždarytas tas trečias asmuo.“

V. Valentinavičius pridūrė, kad pirmadienio vakarą jie išanalizavo surinktą medžiagą ir antradienio rytą jau kreipėsi pagalbos į policijos pareigūnus.

„Tą visą informaciją perdavėme policijai. Buvo informuotas generalinio policijos komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas. Policija labai staigiai sureagavo. Kreipėmės į policija, nes nustatėme nusikalstamos veikos požymius.

Atvykus policijos pareigūnams tos grotos jau buvo išardytos. Pagal vaizdo kamerų įrašus, tas išardymas vyko 19.30 val. Nors grotos buvo išardytos, bet atvykus pareigūnams, jie rado tą patį žmogų gulintį be drabužių“, – pasakojo V. Valentinavičius.

Anot jo, tokie izoliatoriai globos namuose negalimi: „Pirmiausia tai yra speciali socialinės globos įstaiga. Visi čia atsidūrę žmonės turi protinę negalią. Tad reikalavimas, kad visi darbuotojai mokėtų ir žinotų kaip elgtis. Yra legalios priemonės susitvarkyti su globotiniais.“


Rašyti komentarą...
i
irena
2020-09-09 12:59:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ne pirmas kartas Lietuvoje visur viskas be šeimininko :šunys,sergantieji sunkiai slaugos namuose,ir dar daug kas......Kur žiūri seimo nariai jiems viskas pofik tik nepamirškite jų išrinkti......
Atsakyti
-3

N
Nuomonė
2020-09-09 12:59:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir kas gi bus kaltas? O gi niekas. Kaip ir Slušnys išsisuko.
Atsakyti
-1

G
Genutė
2020-09-09 13:10:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai , kad mūsų lietuviai miega , letarginiu miegu ir niekaip negali atsibusti , nejau nori gyventi , kaip ir gyvene , butu išnaudojami, ir reikia eiti ir skelti žmonėm už ką balsuoti , juk tiek daug informacijos jetubei , tiem išgamom galima landžioti visur ir reklamuotis , tai kodėl jus šito nedaro , jetube ne visi žiūri .
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų