Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Janina ŠAPARNIENĖ

Titoniuose (Pakruojo rajonas) Sauliaus Dailidzionoko sodyboje aplinkosaugininkai ir policininkai rado šešis tinklus bei daugiau nei šimtą sugautų žuvų. Žala gamtai skaičiuojama tūkstančiais litų.

REKLAMA

Žuvies ir tinklų krūvos

Į S. Dailidzionoko sodybą įsukę pareigūnai kieme pamatė krūvon sumestus tinklus. Iš jų žuvis rinko du vyrai. Dalis tinklų dar buvo su grobiu, o krūva iš jų išimtos žuvies jau buvo sumesta ant žemės.

Suskaičiuota, kad titoniečio kieme esančiuose tinkluose buvo atsidūrę 117 karosų (beveik 59 kilogramai žuvies), keli karšiai ir ešeriai, daugiau nei porą kilogramų sverianti lydeka. Aplinkai padaryta žala įvertinta daugiau kaip 3400 litų.

REKLAMA
REKLAMA

Sodybos šeimininkas bei kieme buvęs Kęstutis Bručas iš Šiaulių apklausiami pareigūnams tvirtino, kad tinklus su su žuvimi kažkas tiesiog atvežęs ir palikęs.

Toliau abiems vyrams teks bendrauti su Pakruojo komisariato policininkais, pradėjusiais ikiteisminį tyrimą.

Šiemet tai pirmasis rajone ikiteisminis tyrimas dėl brakonieriavimo.

Tokie tyrimai pradedami, kai padaroma ypač didelė žala gamtai.

Kitais atvejais pažeidėjams nuobaudų protokolus surašo ir baudas skiria tik aplinkosaugininkai.

Šiemet Pakruojo rajone surašyti devyni protokolai brakonieriams.

Brakonierių „versliukas“

Pakruojo aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Gediminas Cinkutis „Šiaulių kraštui“ sakė, jog abu prie tinklų rasti vyrai – jau žinomi.

S. Dailidzionoką aplinkosaugininkai anksčiau yra baudę už tai, kad ardė automobilius, neturėdamas licencijos šalinti pavojingas atliekas.

Pamūšyje registruotam šiauliškiui K. Bručui balandžio 17-ąją surašytas protokolas už tai, kad žeberklu badė žuvis kanale į Dvariukų tvenkinį.

REKLAMA
REKLAMA

Anot G. Cinkučio, pažeidėjui grėsė bauda nuo keturių šimtų iki tūkstančio litų. Kadangi vyras buvo baudžiamas pirmą kartą, pripažino kaltę – jis nubaustas 500 litų. Už neteisėtai sugautą lydeką K. Bručas atlygino žalą gamtai – 543 litus.

Ši istorija pagarsėjo visoje Lietuvoje. Nes kartu su K. Bruču buvęs pamūšietis Marius Udrėnas sprukdamas nuo aplinkosaugininkų, nusimetė drabužius, nepaisydamas ledinio vandens, perplaukė tvenkinį ir pasislėpė miške.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų