Pasiekę, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) vadovautų jų partietis Alvydas Sadeckas, socialliberalai ketina siekti kitų su koalicijos partneriais sutartų punktų įgyvendinimo - kitu žingsniu galėtų tapti parlamento Antikorupcijos komisijos pirmininko kėdės užėmimas.

„Mes dabar žiūrėsime, kaip koalicijos partneriai įgyvendins susitarimo nuostatus. Viskas priklauso nuo sutarimo, nuo paramos ir palaikymo“, - BNS ketvirtadienį sakė Naujosios sąjungos frakcijos seniūnas Vaclovas Karbauskis.

Paklaustas, ar tai reiškia, jog socialliberalai sieks perimti vadovavimą Antikorupcijos komisijai, V.Karbauskis buvo lakoniškas: „Tai numatyta mūsų susitarime“. Jis taip pat teigė manantis, jog potencialas tokiam veiksmui yra, tačiau kartu tikino, jog yra nustatyti prioritetai.

„Yra prioritetinės sritys, negalima siekti visko kartu“, - sakė V.Karbauskis.

Šiuo metu Antikorupcijos komisijai vadovauja konservatorius Rimantas Dagys, šis postas partijai atiteko dar tuomet, kai Tėvynės sąjunga deklaravo paramą valdančiajai mažumai (be socialliberalų). Komisijoje dirba 7 valdančiosios koalicijos atstovai ir 6 opozicijos politikai kartu su pirmininku.

Ketvirtadienį valdančiosios socialdemokratų, socialliberalų, valstiečių liaudininkų ir liberalcentristų koalicijos nariai bei opoziciniai darbiečiai už akių iš NSGK vadovo posto atstatydino „pilietininką“, Mišrios frakcijos narį Algimantą Matulevičių.

REKLAMA

Neeiliniame komiteto posėdyje buvo išrinktas naujas vadovas - socialliberalas A.Sadeckas, tačiau šią rokiruotę dar turės patvirtinti Seimas.

NSGK ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų postai socialliberalams priklauso pagal susitarimą, kurį jie pasirašė prisijungdami prie valdančiosios koalicijos. Be šių pozicijų, jiems buvo pažadėta aplinkos ministro kėdė, kurią užima Naujosios sąjungos lyderis Artūras Paulauskas bei seimo Europos reikalų komiteto pirmininko postas, kuris kartu yra susietas su parlamento vadovo pavaduotojo postu.

Kadangi Seimas dukart nepatvirtino socialliberalų kandidatų į parlamento vicepirmininko vietą, šie apsisprendė nebesiekti šios pozicijos. Kiek vėliau jie gavo papildomą, tai yra nesuderėtą, postą - švietimo ir mokslo ministro kėdę, kurią užima Algirdas Monkevičius.

Dabar Seimo pirmininko pavaduotojo ir Europos reikalų komiteto vadovo pareigose dirba opozicinių konservatorių lyderis Andrius Kubilius.


Rašyti komentarą...
M
Mauras
2008-06-13 10:36:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
draugai socdemai, valstiečiai ir darbiečiai, atiduokite soclibams komitetus, ir nebereikės nei demonopolizuoti dujų skirstymo, nei aiškintis kodėl VSD imituoja veiklą, o korupcijos tiesiog nebeliks, todėl nebus jokių rūpesčių. Linkime sėkmės artėjančiuose rinkimuose.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų