Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmuosiuose Seimo rinkimuose po partijos skilimo dalyvaujantys socialdemokratai eina su atsinaujinusia komanda, tačiau joje yra ir gerai žinomų politikų, paskui kuriuos velkasi skandalų šleifas. Kartu su socialdemokratais į rinkimus žengia teistumą turėję ar dėl įtartinų kelionių postus praradę politikai.

Pirmuosiuose Seimo rinkimuose po partijos skilimo dalyvaujantys socialdemokratai eina su atsinaujinusia komanda, tačiau joje yra ir gerai žinomų politikų, paskui kuriuos velkasi skandalų šleifas. Kartu su socialdemokratais į rinkimus žengia teistumą turėję ar dėl įtartinų kelionių postus praradę politikai.

REKLAMA

Portalas tv3.lt kviečia susipažinti su skandalais, kurie lydi ar lydėjo šiemet Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų narius ar kandidatus rinkimuose.

GINTAUTAS PALUCKAS

Socialdemokratų sąrašo vedlys ir partijos kandidatas į premjero postą Gintautas Paluckas – gerai žinomas politikas. G. Palucko pavardę 2007-aisiais išgirdo platesnis žmonių ratas, kai 27 metų politikas buvo paskirtas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriumi.

Svarstoma, kad prie greito politiko karjeros kilimo galėjo prisidėti ir Justas Vincas Paleckis, kurio padėjėju jis dirbo kurį laiką.

REKLAMA

Teistas dėl piktnaudžiavimo vadinamojoje „žiurkių byloje“

Nepaisant anksti atsivėrusios galimybės svarbiose pareigose, vieną įrašą biografijoje G. Paluckas tikrai norėtų ištrinti, tai – teistumą. G. Paluckas buvo nuteistas už piktnaudžiavimą taip vadinamoje žiurkių nuodijimo byloje.

2012 metais Lietuvos Aukščiausiasis Teismas neskundžiamai konstatavo – G. Paluckas pripažintas kaltu dėl neskaidraus viešųjų pirkimų konkurso.

Tuo metu LAT panaikino Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį, kuriuo socdemas buvo išteisintas ir paliko galioti Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo buvęs Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius pripažintas kaltas dėl neskaidraus viešojo pirkimo dėl dezinfekcinių priemonių įsigijimo.

Pirmos instancijos teismas G. Paluckui skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams. Be to, nuspręsta, kad socdemas turės atlyginti 57 tūkst. litų žalą Vilniaus miesto savivaldybei.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu 15min.lt rašė, kad buvusiam Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriui G. Paluckui gyvenimą apnuodijo kova su žiurkėmis.

Savivaldybė sąmoningai sužlugdė viešųjų pirkimų konkursą, o po jo pasirašė deratizacijos paslaugų sutartį su Vilniaus profilaktine dezinfekcijos stotimi bei nustatė netgi didesnius tarifus, nei ši valdiška įmonė siūlė konkurso metu.

Paluckas: „Ši biografinė „dėmė“ yra mano politinis neįgalumas“

Pats G. Paluckas savo partijos puslapyje taip pat nevengė kalbėti apie teistumą: „Lankydamasis skyriuose, diskusijose atsakinėju į daugybę klausimų dėl mūsų partijos, šalies ir socialdemokratijos ateities. Tačiau vienas klausimas yra išskirtinis. Vieni jį užduoda drąsiai, kiti subtiliai ar apskritai paklausti nedrįsta.

Kalbu apie savo biografijos „dėmę“ – teismo nuosprendį, kuriuo buvau pripažintas kaltu padaręs žalą Vilniaus miesto savivaldybei tuomet, kai dirbau savivaldybės administracijos direktoriumi.“

Politikas savo partijos puslapyje pasidalino išsamesnėmis šio įvykio aplinkybėmis ir pripažino kaltę: „Ši biografinė „dėmė“ yra mano politinis neįgalumas, tačiau, kaip gamtoje dažnai būna, vienas netektas gebėjimas yra kompensuojamas kitais.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvieną dieną aš turiu būti dešimt kartų greitesnis, dešimt kartų įžvalgesnis ir dešimt kartų iškalbingesnis, kad galėčiau stoti prie tos pačios starto linijos kaip ir tie oponentai/konkurentai, kurie šio biografinio trūkumo neturi.“

BIRUTĖ VĖSAITĖ

Socialdemokratų sąraše 21 numeriu į rinkimus žengia ir buvusi ūkio ministrė Birutė Vėsaitė.

Išvertė iš ministrės posto už kelionę į Kazachstaną

Didžiulis skandalas kilo 2013 metais dėl jos kelionės į Kazachstaną, kuris pasibaigė ministrės išvertimu iš posto, jai teko atsistatydinti.

2013 metais B. Vėsaitė su dviem patarėjomis bendrovės „Arvi“ užsakytu aštuonviečiu verslo klasės lėktuvu skrido į verslo forumą Kazachstano sostinėje Astanoje.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu iš ūkio ministrės pareigų B. Vėsaitė buvo atleista dėl šio skrydžio ir anksčiau pati B. Vėsaitė pripažino, kad „padarė klaidą“, kai su verslininkais jų užsakytu lėktuvu skrido į Kazachstaną.

Aistroms nurimus, Seimo Etikos ir procedūrų komisija pareiškė, kad buvusi ūkio ministrė, parlamentarė B. Vėsaitė nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų skrisdama į Kazachstaną bendrovės „Arvi“ užsakytu lėktuvu.

REKLAMA
REKLAMA

Eksministrė svarstė, kad oponentų taikiniu tapusi dėl principingų savo sprendimų, kai pradėjo domėtis pirmtakų priimtais sprendimais.

B. Vėsaitei atsidūrus ūkio ministrės poste nesėkmės ją persekioja viena po kitos. Štai duodama interviu laidai „Pinigų karta“ ji supainioja Ūkio ir Energetikos ministerijas.

Tąkart susidarė įspūdis, kad ji prastai orientuojasi sferoje, už kurią atsakinga. B. Vėsaitė kalbėjo gana aptakiomis frazėmis, o žurnalisto Andriaus Tapino paprašyta patikslinti ir sukonkretinti kai kuriuos atsakymus, pašnekovė akivaizdžiai negalėjo to padaryti.

Parlamentarė B. Vėsaitė vėliau vėl sublizgėjo. Savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje ji palygino šilumos kainas 2015 ir 2012 metais ir lygindama sumaišė lito centus su euro centais.

„Nuo 2012 m Kaune šilumos kaina sumažėjo šešis kartus. 2012 m šilumos kaina gruodyje buvo 31,11 ct už kilovatvalandę, šių metų gruodyje -4,94 ct. Einame teisingu keliu. Gaila, kad po naujų teks pirkti dujas iš SGD, kas vėl padidins šilumos kainas“, – rašė B. Vėsaitė.

REKLAMA
REKLAMA

2012 metų gruodį šilumos kaina Kaune buvo 29,24 ct/kWh arba 8,48 euro ct/kWh. Tad šiluma atpigo vidutiniškai 42 proc. arba kiek mažiau nei perpus.

LINAS BALSYS

Su socialdemokratų vėliava ir 11 numeriu sąraše į Seimą žengia Linas Balsys. Šis politikas anksčiau dirbo prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėju, prieš tai ir žurnalistu.

L. Balsys 2017 metais garsiai nuskambėjo per visas žiniasklaidos priemones, kai Seime į alkotesterį įpūtė 1,82 promilės, bet tikino gėręs ne alkoholį, o vaistus.

Vėliau buvo įtariama, kad neblaivus parlamentaras sėdo į automobilį ir išvažiavo. Policija pranešė, kad rado jį savo namuose, bet šis atsisakė bendrauti su pareigūnais.

Ilgą laiką su politiku nebuvo galimybės susisiekti, bet po kelių savaičių L. Balsys parašė „Facebook“ žinutę ir neigė Seime buvęs neblaivus. Jis teigė, kad alkotesterio duomenys galimai buvo suklastoti.

Po mėnesio Vilniaus apylinkės prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario L. Balsio galimo vairavimo esant neblaiviam, nes pareigūnams nepavyko surinkti pakankamai jo kaltę pagrindžiančių įrodymų.

REKLAMA
REKLAMA

Paskelbė kandidatų sąrašą

Portalas tv3.lt primena, kad jau aišku, jog partijos sąrašą rinkimuose ves partijos pirmininkas G. Paluckas, antroji – Rasa Budbergytė.

Trečiuoju numeriu įrašytas Linas Jonauskas. Toliau sąraše seka Orinta Leiputė, Vilija Targamadzė, Julius Sabatauskas, Dovilė Šakalienė, Raminta Popovienė, dešimtuką užbaigia Algirdas Sysas.

Su socialdemokratais į rinkimus žengia ir tokios gerai girdėtos pavardės kaip Saulius Čaplinskas, Giedrius Drukteinis ar Simona Krupeckaitė.

Trečiuoju numeriu įrašytas buvo Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius, o penktuoju – ekonomistas Romas Lazutka, tačiau jie rinkimuose dalyvauti atsisakė.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 d.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų