Slaugytoja paviešino algalapį – dirba daugiau, uždirba mažiau

Lietuvos medikus stebina, kodėl, net ir dirbant daugiau valandų, atlyginimas gali būti mažesnis nei praėjusį mėnesį. Tačiau buhalteriai atkreipia dėmesį, kad visų darbuotojų atlyginimas kas mėnesį gali skirtis, viskas priklauso nuo to, kas parašyta jūsų darbo sutartyje.

Lietuvos medikus vienijančioje „Facebook“ grupėje slaugė pasidalino savo birželio ir liepos mėnesio atlyginimais, pastebėdama, kad net dirbdama daugiau valandų, vis tiek uždirba mažiau. Slaugytoja dirba pilnu etatu.

Daugiau dirba – mažiau uždirba

„Sako, atlyginimai kyla, mažiau verkite, o dirbkite ir užsidirbkite. Pabandžiau... Kaip pas jus, nežinau, bet va pas mane būna ir taip. Dirbi daugiau – atlygis mažesnis“, – stebėjosi slaugė.

Moters paviešintame algalapyje matyti, kad birželį ji dirbo 98 valandas ir uždirbo 1155,99 eurus „ant popieriaus“. Liepą moteris dirbo 95,3 valandas ir uždirbo 1124,71 eurus „ant popieriaus“.

Algalapyje matyti, kad moters nudirbtos valandos skirtingais mėnesiais įvertinamos skirtingai. Pavyzdžiui, birželį moteris gavo 111,45 eurų priemoką už 34 valandas naktinio darbo, o liepą už 40 valandų naktinio darbo gavo tik 108,31 eurus.

Nors daugelis grupės narių ėmė piktintis, kad „kuo daugiau dirbi, tuo daugiau nuskaičiuoja“, keli medikai atkreipė dėmesį, kad vieni darbo mėnesiai būna „pigūs“, o kiti „brangūs“, priklausomai nuo darbo dienų skaičiaus per mėnesį.

Atlyginimai gali skirtis

Ir išties, šių metų birželį buvo 19 darbo dienų, o liepą – 23 darbo dienos. Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė atkreipia dėmesį, kad, norėdami žinoti, kaip ir kodėl gali kisti jūsų atlyginimas, turėtumėte atkreipti dėmesį į darbo sutartį.

Jos teigimu, jei asmens darbo sutartyje numatytas konkretus valandinis atlygis, atlyginimai už birželį ir liepą bus skirtingi, mat birželį, skaičiuojant penkių darbo dienų savaitę, buvo 152 darbo valandos, o liepą – 183.

REKLAMA


Rašyti komentarą...
N
Nesvarbu
2019-08-13 16:43:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šiauliuose slaugytojos ne tiek negauna,galetu irgi paviešinti savo algolapius,kiek galima išsidirbinet...
Atsakyti
-1

a
aritmetika
2019-08-13 17:00:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai kas cia neaisku apie ka straipsnis ,papuole daugiau sventiniu ir naktiniu tai ir uzdirbo ar slaugytojos neturi ka facebokan deti ar su protu nedraugauja
Atsakyti
0

B
Birutė
2019-08-13 17:33:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na man keistai atrodo tos darbo valandos,tiek mažai dirbo val,o gavo kaip už darbą viso mėn esio,tai ką kalbėt tiems kurie dirba po 170 val ir gauna tik 400 į rankas?vadinasi dar gerai gaunat,tik dejuojat
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų