Skvernelis: su prezidente suderinti naujo ministro kandidatūros – neįmanoma

Premjeras Saulius Skvernelis sako nebesitikintis su prezidente Dalia Grybauskaite suderinti aplinkos ministro kandidatūros.

„Žinodamas, kiek užtruko derinimas ir koks prezidentės požiūris, darau išvadą, jog bus atmesta bet kuri kita mano teikiama kandidatūra. Tai reiškia, kad su šia prezidente suderinti naujo ministro kandidatūros bus neįmanoma“, – feisbuke trečiadienį paskelbė S. Skvernelis.

Atsisakė skirti ministre

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė skirti socialdarbietę Irmą Gudžiūnaitę aplinkos ministre, trečiadienį pranešė šalies vadovės spaudos tarnyba.

S. Skvernelis teigia šį sprendimą suprantantis kaip norą „destabilizuoti Vyriausybės darbą, įkalti pleištą tarp koalicijos partnerių ir darsyk mesti abejonių šešėlį“.

„Aiškiai matau ir artėjančių rinkimų kontekstą, matau, kiek iš tiesų verti prezidentės pažadai į juos nesikišti bei nepalaikyti nei vieno kandidato. Prezidentės kritika dėl Vyriausybės vidaus ir užsienio politikos pastarosiomis savaitėmis tapo itin aštri, virstanti konkrečiais ir destruktyviais veiksmais. Neabejoju, ateityje tai matysime dar dažniau“, – rašo premjeras.

Jis taip pat teigia, kad su prezidente buvo aptartos „ne viena ir ne dvi“ galimos ministrų kandidatūros, o I. Gudžiūnaitės kandidatūra į šias pareigas teikta su D. Grybauskaite suderinus iš anksto.

„Prezidentės sprendimas aiškiai parodo, koks svarbus yra darnus Prezidentūros ir Vyriausybės bendradarbiavimas, kai žmonės nėra skirstomi į „savus“ ir „svetimus“, kai „saviems“ nėra ruošiamos minkštos kėdės valstybinėse įmonėse ar ambasadose, o „svetimi“ nėra viešai žeminami, kai siekiama bendrų tikslų, kai noras jauniems žmonės leisti užimti aukštas pareigas nėra tik skambi frazė tuo netikinčių politikų lūpose. Deja, šiandien to labai trūksta“, - teigia S. Skvernelis.

Naujienų portalo delfi.lt žiniomis, prezidentės D. Grybauskaitės vyriausiuosius patarėjus – Liną Antanavičienę, kuri pataria šalies vadovei ekonomikos ir socialinės politikos klausimais, ir užsienio politikos grupės vadovą Nerijų Aleksiejūną ketinama skirti ambasadoriais Izraelyje ir Prancūzijoje.

REKLAMA

Sprendimą neskirti I. Gudžiūnaitės aplinkos ministre prezidentė motyvavo tuo, kad kandidatė neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

„Todėl prezidentė kviečia premjerą vadovauti šiam sudėtingam sektoriui ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato“, – pranešime teigė Prezidentūra.

S. Skvernelis šiuo metu teisingumo viceministrės pareigas einančios I. Gudžiūnaitės kandidatūrą į aplinkos ministres pasiūlė praėjusią savaitę.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2019-02-06 13:11:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko nereiškia tokios trintys tarp dviejų vadovų, nes atleidžiami ministrai neatsiskaito rinkėjams, kyla karjeroj ,o neatsako už prisiimtus ir nuveiktus darbus . Pasirodymas,kad kaip svarbu...
Atsakyti
-1

A
AT
2019-02-06 16:54:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai graudu jei cia buvo geriausias turimas kandidatas. Jei jau neturi tinkamu tai geriau jau visai nereikia, kam juokinti zmones ir kitas salis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų