Skvernelis prakalbo apie ryžtingus sprendimus, o Nausėda atliepia: negalime uždaryti viso gyvenimo

Užsikrėtimų koronavirusu skaičiui Lietuvoje augant premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad reaguojant į situaciją pirmadienį šaukiamas COVID-19 valdymo komiteto posėdis, kuriame planuojama priimti „naujus taktinius sprendimus, kurie leistų mažinti viruso plitimo pagreitį nestabdant gyvenimo šalies viduje“.

„Jei matysime, kad mūsų gydymo įstaigos pildosi ir atsiranda sunkių ligonių, ko šiandien nėra, didėja mirčių skaičius – tai bus priimti patys ryžtingiausi sprendimai.

Mes renkamės pirmadienį Vyriausybėje ir priimsime tuos sprendimus, kurių reikia, kad būtų apsaugota tiek Lietuvos žmonių gyvybė ir sveikata, tiek mūsų ūkis ir ekonomika“, – sekmadienį sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Nausėda – prieš visuotinį karantiną

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad situacija Lietuvoje prastėja, tačiau visuotiniam karantinui jis nepritartų.

„Skaičiai blogėja, statistika prastėja. Deja, šiandien šis reiškinys pastebimas visose valstybėse. Matau, kad mes šitame etape esame pasirengę kur kas geriau nei per pirmąją bangą. Institucijos, medikai žino, ką daryti ir kur daryti. Esame kur kas geriau apsirūpinę apsaugos priemonėmis ir testavimo priemonėmis.

Pirmiausia, mes turime labai aiškiai identifikuoti židinius, kuriuose kyla protrūkiai ir veikti selektyviai ir būtent tuose vietose, kur kyla didžiausios problemos.

Visiškai uždaryti gyvenimo, mokymosi proceso ir sustabdyti ekonomikos mes negalime. Tai yra ir nepateisinama. Kita vertus, vargu bau, ar duotų didelį efektą. Tikrai tikiu, kad ir toliau, jau suformavus naująją Vyriausybę, mes šią problemą turėsime prioritetine ir visos institucijos dirbs kartu“, – sekmadienį sakė G. Nausėda.

Kalbėdamas apie Valstybės gynimo tarybą, prezidentas sakė, kad jau atsakymas buvo pateiktas penktadienį.

„Premjeras išdėstė savo argumentus, aš išdėsčiau savo. Mes VGT veikiame ne kaip Viešųjų pirkimų organizacija. Mes puikia suvokiame, kad yra tam tikras neapibrėžtumas, susijęs su tuo, kad vakcinos kūrimo perspektyva nėra iki galo aiški.

REKLAMA

Principas aiškus ir jį turėtų taikyti Vyriausybę. Mes negalime taupyti pinigų žmonių sveikatai. Jeigu dėl to priežasties mes permokėsime, ar išleisime daugiau nei planavome iš pradžių, geriau apsidrauskime, tačiau šitie pinigai tikrai nebus išvaistyti veltui.

Todėl šitokį sprendimą gali priimti Sveikatos apsaugos ministerija ir Vyriausybė. Tai tikrai nėra nieko bendro, kas vyksta dėl greitųjų testų sandalo.

Ten kalbame apie kitokius dalykus, galimą korupcinių schemų kūrimą ir apie galimą finansinę naudą konkretiems žmonėms“, – sakė G. Nausėda.

Šeštadienį Lietuvoje buvo pranešta apie rekordinį naujų koronaviruso atvejų per parą skaičių – 99. Daugiausiai naujų atvejų per parą iki šiol buvo fiksuota 90, epidemijos piko metu balandį. Iš viso per savaitgalį nustatyti nauji 179 koronaviruso atvejai.


Rašyti komentarą...
A
AA
2020-09-20 16:21:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip rusai sako služba služboj no obied po rasporiadku. Pakaks covidu gyvent. Užtenka pačių žmonių sąmoningumo. Reikia ir gyvent ir pragyvenimu užsiimt. Ir pakaks covida kelt virš kitų ligų. Jei teikiat statistiką tai bent dar 5 ligų pateikit su mirštamumo procentais
Atsakyti
-12

M
Mano nuomone
2020-09-20 16:26:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet galim Dkvernelio nerinkti i nauja seima,tegu užsidaro namuose
Atsakyti
-12

Q
Q
2020-09-20 16:22:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks gali būti visuotinis karantinas? Bet ir nuotrauka, Skvenelis sėdi kaip padišachas visas patenkitas.
Atsakyti
-16

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų