Skvernelis po derybų dėl koalicijos: vaiko pinigus didins iki 100 eurų

Pirmadienį dėl valdančiosios koalicijos besiderančių keturių partijų atstovai susitiko su premjeru Sauliumi Skverneliu aptarti Vyriausybės finansines galimybes derybininkų planams. Vienas patvirtintų sprendimų – vaiko pinigų didinimas iki 100 eurų.

„Priimtas sprendimas yra, kad tikrai vaiko pinigai bus didinami, tikrai bendroje sumoje pasieks nemažiau kaip 100 eurų. <...> Norisi visiems daugiau, bet yra galimybės, realybės. Ir tada kalba eina apie papildomus šaltinius arba kažkokius išlaidų mažinimus“, – žurnalistams po posėdžio Vyriausybėje kalbėjo S. Skvernelis.

Anot premjero, kartu su partijų atstovais jis aptarė ne tik koalicinę sutartį, bet ir kitų metų valstybės biudžetą bei galimas išlaidas socialinės atskirties mažinimui.

„Konkrečius sutarimus pamatysite penktadienį, kai bus pasirašyta sutartis. Šiandien nepolitiškai, ne pragmatiškai kalbėjome apie finansinius poreikius. Vaiko pinigai, vienas iš jų. Šiandien dėl postų nekalbėjome, dar anksti. Džiaugiuosi, kad visos politinės partijos deklaruoja, kad postai jiems nėra svarbu“, – kalbėjo premjeras.

S. Skvernelis pabrėžė, kad kartu su derybininkais sutarė nebedidinti valstybės remiamų pajamų dydžio bei laikinai nebediskutuoti apie nemokamą moksleivių maitinimą, nes tam, anot premjero, kol kas nematyti, galimybės.

Sutartį nukėlė savaitei

Dėl valdančiosios koalicijos derasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Dėl naujos valdančiosios daugumos programos ir postų nesutarę keturių partijų politikai praėjusią savaitę nusprendė koalicijos sutarties pasirašymą nukelti dar savaitei.

Be to, valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis patikino, kad sutartis būtų pasirašoma ir tarp trijų politinių jėgų, jei viena iš keturių netikėtai pasitrauktų iš derybų. Taip būtų formuojama mažumos Vyriausybė.

Derybų metu daugiausiai ginčų kilo dėl vadinamųjų vaiko pinigų.

Šiuo metu išmokos už vaiką yra 50 eurų, o daugiavaikėms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms skiriama po 70 eurų už vaiką, valstiečiai sutinka, kad suma kitąmet atitinkamai augtų iki 70 ir 100 eurų.

 

 


Rašyti komentarą...
T
Tatjana
2019-07-01 21:45:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl paprastas vaikas augantis turi tenkintis 70e o kiti 100,ka jie didesnius mokesčius moka ar mokės jų tėvai... VIENA KARTA IVESKIT LYGYBĖ. VISI VAIKAI VIENODI. Beje kodėl daugiavaikem kyla 30e o ne daugiavaikėm 20...
Atsakyti
-4

R
RIMA
2019-07-02 01:01:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jums ponia Tatjana vietoj nepasitenkinimo vertėtų pradėti džiaugtis, kad jūsų vaikas yra "paprastas", kuriam nereikia pirkti klausos aparatų, ypatingų priemonių, kad galėtumėte nors kiek palengvinti vaikui gyvenimą. Galite dirbti, nes nereikia nuolat vežioti į ligonines. Tad jeigu jūsų vaikas (-ai) neturi sunkumų, jūsų neatleidžia nuo atsakomybės žinoti su kokiomis problemomis susiduria šeimos, auginančios neįgalius vaikus ir kuom jie skiriasi nuo "paprastų"!!!
Atsakyti
-3

s
sail
2019-07-01 19:06:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
maziau vazinekit i komandiruotes ir bus pinigu is kurtie milijonieriai
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų