Skvernelis nemano, kad Savickas ir Kairys turėtų trauktis iš pareigų

Premjeras Saulius Skvernelis sako nematantis priežasties Vyriausybės vicekancleriui Lukui Savickui trauktis iš jo užimamų pareigų. Premjeras sako kalbėjęs su pačiu L. Savicku apie jam suteiktą specialiojo liudytojo statusą teisėsaugos atliekamame tyrime.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl greitųjų Covid-19 testų pirkimų. Tyrime L. Savickui ir kitam S. Skvernelio patarėjui Jonui Kairui buvo suteikti specialiųjų liudytojų statusai.

„Tiesiog paaiškino, kad jokių kaltinimų jam nėra ir būti negali. Buvo vykdomos tiesioginės pareigos, vadovaujantis Vyriausybės įstatymu. Šiandien nematau jokio pagrindo Savickui trauktis, nėra susvyravęs pasitikėjimas ir neturiu  jokių faktinių duomenų, kad galėčiau tą nuomonę kažkaip kitaip pagrįsti“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras taip pat sako nematantis priežasties iš pareigų trauktis ir jo patarėjui Jonui Kairiui. Jam Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba tyrime dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo taip pat suteikė specialiojo liudytojo statusą.

„Analogiška. Analogiškose situacijose, kaip suprantu, yra abudu“, – pridūrė S. Skvernelis.

Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją:

Įtarimai viceministrei

Iš viso FNTT tyrime įtarimai pareikšti šešiems asmenims, tarp įtariamųjų – testus tiekusios įmonės „Profarma“ atstovai, tuometinė sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė, Vilniaus miesto tarybos narys, bendrovės „Bona diagnosis“ vadovas Redas Laukys.

Tyrimo duomenimis, sudarydama 6 mln. eurų vertės sutartį dėl greitųjų COVID-19 viruso nustatymo testų pirkimo, įmonė galimai klastojo dokumentus ir pirkėjui pateikė melagingus duomenis apie greitųjų testų gamintoją.

Pirkimus vykdė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Teisėsauga yra apklaususi laikinąją laboratorijos vadovybę. Tuometinis laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas liepos viduryje mirė.

Specialiųjų tyrimų tarnyba vykdo ir dar vieną tyrimą dėl daugiau nei 5 mln. eurų vertės reagentų COVID-19 tyrimams pirkimų – reagentus taip pat pirko minėta laboratorija.  


Rašyti komentarą...
D
Dzemarūnas Bambeliūnas
2020-09-09 15:11:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ė, kad kelelis nedulkėtu, kaip tu jį atleisi jei vienoj valty sėdit ir cagiat mano ir žmonių pinigus?? Ai ir dar: tavo kabinetas nelegitimus!! Mano manymu tai žmonės jus muš, o gal net ir spardys!!
Atsakyti
-2

P
Premjerui
2020-09-09 16:06:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš, kaip pilietis, manau skubiai iš pareigų turi pasitraukti ministras Veryga. Jeigu viršininkas nesupranta ant kokių dokumentų jis pasirašė, vadinasi yra absoliučiai nekompetetingas, o jei žino , kad tai galimai afera, tai jis jau turi būti įtariamasis, deja trečio kelio nėra...
Atsakyti
0

J
Jonas
2020-09-09 15:25:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aferistai
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų