Skvernelis: Lietuva planuoja skirti 100 tūkst. eurų Italijai ir Ispanijai

Premjeras Saulius Skvernelis paskelbė, kad Lietuva planuoja skirti 100 tūkst. eurų nuo koronaviruso labiausiai nukentėjusioms Europos šalims – Ispanijai ir Italijai. 

„Rytoj Vyriausybė planuoja priimti nutarimą ir skirti iš rezervo 100 tūkstančių eurų humanitarinei pagalbai Italijai bei Ispanijai. Šalims, kurios kovos su koronavirusu fronte šiandien yra tikrai sunkioje ir sudėtingoje situacijoje.

Tikiu, kad Lietuvos žmonės supras ir palaikys tokį sprendimą. Kovojant už gyvybes solidarumas su mūsų partneriais Europoje ir kitur yra labai svarbus.

Už minėtas lėšas bus perkamos būtiniausios priemonės: apsauginiai skydeliai, respiratoriai, taip pat medicininė įranga, skirta kvėpavimo funkcijos palaikymui. Labai simboliška ir svarbu, jog visa tai – Lietuvoje pagaminta produkcija“, – feisbuke rašė premjeras.

Koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemija pasaulyje nuo jos pradžios Kinijoje praeitų metų pabaigoje pareikalavo jau daugiau kaip 75 tūkst. žmonių gyvybių, daugiausiai – Europoje, rodo naujienų agentūros AFP apibendrinta statistika.

Kaip rodo iki 9 val. 45 min. Grinvičo (12 val. 45 min. Lietuvos) laiku paskelbti oficialių šaltinių duomenys, pasaulyje užregistruota 75 538 žmonių mirtys, susijusios su COVID-19, iš jų 53 928 – Europoje.

Tikėtina, kad oficiali statistika atspindi tik dalį tikrojo pandemijos aukų skaičiaus. Daugelyje šalių testai atliekami tik pacientams, kuriems pasireiškia sunkūs simptomai.

Italija, kur pirmasis koronavirusu užsikrėtęs asmuo mirė vasario pabaigoje, iki šiol yra paskelbusi apie 16 523 aukas. Antra yra Ispanija, kur mirė 13 798 pacientai, kuriems buvo nustatyta COVID-19.

Jungtinėse Valstijose pandemija pareikalavo 10 993, o Prancūzijoje – 8 911 žmonių gyvybių.

Nuo pandemijos pradžios pasaulyje buvo užregistruota mažiausiai 1 350 759 užsikrėtimo atvejai, iš jų 708 898 – Europoje, 384 947 – JAV ir Kanadoje bei 122 348 – Azijoje.

 


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2020-04-07 18:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keistokai atrodo, kai patys prasiskolinę ir galų nesuvedantys remiame kitas valstybes. Žinoma, suma simbolinė, praktiškai atviruko vietoje ir tik dėl parodymo, kad palaikome. Bet mano nuomone, jei skirti paramą, tai skirti aiškiai jaučiamą, o ne simbolinę. Bet ką galime skirti, jei pagrinde iš PVM visas biufžetas sudarytas. Mūsų milijonieriai nieko nemoka ir mokėti nenori. Dar darbininkams kaip algas nurėžti kuria planus. Gal tuos pinigus be darbo likusiems savo žmonėms remti palikite, nes bedarbių padaugės tikrai.
Atsakyti
-3

j
jurate
2020-04-07 18:52:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu cia baisiau nebegali buti, zmonem atlyginimu nebus uz ka moketi jis PINIGUS DALINA
Atsakyti
-2

A
Anonimas
2020-04-07 18:49:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Kad Lietuvai visko truksa nesvarbu? Pažiūrėmis ar mums kas pades kai maža šalelė nespės kapstytis... Mamoms kirios dabar sedi privalomam nedarbingume padėtu o ne makaronu pokeli numestu
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (64)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų