naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį pareiškė suprantantis ir gerbiantis valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio sprendimą atsisakyti Seimo nario mandato. Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen S. Skvernelis kaltina melavus, kad valdantieji dirbs garbingai ir kurs dialogą su opozicija.

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį pareiškė suprantantis ir gerbiantis valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio sprendimą atsisakyti Seimo nario mandato. Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen S. Skvernelis kaltina melavus, kad valdantieji dirbs garbingai ir kurs dialogą su opozicija.

REKLAMA

Ketvirtadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas R. Karbauskis pranešė atsisakantis Seimo nario mandato dėl valdančiųjų elgesio su opozicija.

„Visų pirma – suprantu ir gerbiu Ramūno Karbauskio sprendimą trauktis iš Seimo. Tai drąsus ir principingas sprendimas. Akivaizdu, jog tai, kas šiomis dienomis vyksta Seime, yra signalas naujiesiems valdantiesiems, jog egzistuoja ribos, kurių peržengti demokratinėje valstybėje nevalia niekam. 

Apgailestauju, tačiau turiu konstatuoti, kad su nauja valdančiąja koalicija atsiranda ir naujos „parlamentarizmo“ tradicijos. Įsismaginus, pajutus keršto skonį ar dėl kitų priežasčių nutarta išstumti LVŽS atstovus iš visų įmanomų parlamentinių formatų“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė S. Skvernelis.

REKLAMA

Jo teigimu, naujosios Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kalbos apie naują kultūros politiką, grįstą pagarba ir dialogu, „buvo tik gražiai supakuotas melas“.

REKLAMA

„Nuoširdžiai atsiprašau rinkėjų, kad juo patikėjome ir palaikėme jos kandidatūrą. Šiandien aišku, kad turime ieškoti alternatyvių kelių tinkamam rinkėjų atstovavimui. Naudosimės visomis galimomis priemonėmis, siekdami vykdyti parlamentinę kontrolę ir priežiūrą. Tokių priemonių tikrai yra, ne viena ir ne dvi. Esame jas numatę“, – tvirtino S. Skvernelis.

 

Premjeras tvirtina, kad opozicija ketina ginti teises tų, „kuriuos ignoruoja valdantieji“.

„Parodysime, kokie netoleruotini ir nesuvokiami procesai bei principai grįžta į šalies politiką. Kol kas vis dar turiu vykdyti laikinojo Ministro Pirmininko pareigas. Tačiau tikrai noriu kuo greičiau perduoti jas naujajai premjerei ir įsilieti į parlamentinį darbą. Būsiu aktyvus ir imsiuosi lyderystės Seime. Telksiu opoziciją ir neleisiu, kad būtų pažeidinėjami pamatiniai demokratiniai principai“, – rašė S. Skvernelis.

REKLAMA

Jis taip pat tikina, kad valdantieji esą nori ne realios ir stiprios, o „geltonosios opozicijos“, kurią galima papirkti postais.

„Įjungtas buldozeris ir įgyvendinamas keršto planas – kitaip tokio elgesio pavadinti negalėčiau. Klausimas vienas: kiek laiko turės praeiti, kol jie supras, jog taip elgdamiesi diskredituoja ne opoziciją, o save?“ – retoriškai klausė premjeras.

Karbauskis žada trauktis

Ketvirtadienio popietę R. Karbauskis pareiškė atsisakantis Seimo nario mandato ir pasitraukiantis iš Seimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi suprantu, kad viena iš problemų, kodėl pozicija negali nusileisti ir atstatyti demokratijos, yra mano asmenyje, aš ir šitą problemą panaikinsiu, kad valdančioji dauguma galėtų nusileisti ir mūsų frakcijai sudaryti galimybes pilnai dirbti Seime. Mano sprendimas yra pasitraukti iš Seimo“, – ketvirtadienį po frakcijos posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Anot R. Karbauskio, jam pasitraukus derybos dėl pozicijų Seime turėtų prasidėti iš naujo ir anksčiau atmesta valstietės Aušrinės Norkienės kandidatūra iš naujo teikiama į Seimo vicepirmininkes.

REKLAMA

Seimas šią savaitę tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė „valstiečių“ pasiūlytos A. Norkienės kandidatūrą. Visi kiti pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek nuo opozicijos, buvo patvirtinti.

Atmetus A. Norkienės kandidatūrą, Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen pateikė opozicinių socialdemokratų atstovą Julių Sabatauską. Per pirmąjį posėdį buvo išrinktas vicepirmininkas nuo opozicijos, „darbiečių“ atstovas Andrius Mazuronis.

Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę valstiečiai žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų