naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ tikisi sėkmės šiuose rinkimuose ir mano, kad antrame merų rinkimų ture išvysime nemažai šiai partijai atstovaujančių pavardžių, sako jos pirmininkas Saulius Skvernelis.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ tikisi sėkmės šiuose rinkimuose ir mano, kad antrame merų rinkimų ture išvysime nemažai šiai partijai atstovaujančių pavardžių, sako jos pirmininkas Saulius Skvernelis.

REKLAMA

S. Skvernelio maždaug prieš metus įkurtai demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ šie rinkimai yra pirmieji.

Anot partijos lyderio, rinkimai parodo, kiek stipri yra organizacinė struktūra. Šiuo metu S. Skvernelis tikisi, kad antrame ture išvysime nemažai partijos iškeltų kandidatų.

Anot S. Skvernelio, stipraus partijos atstovų pasirodymo tikimasi Neringos savivaldybėje, Šilutėje, Pasvalyje, Kalvarijoje, Marijampolėje.

Pasak jo, savivaldos rinkimuose dažnai svarbiau ne priklausomumas partijai, o politikų asmenybės bei atlikti darbai.

Naujai partijai susikūrus, dalis kitoms politinėms jėgoms priklausančių politikų perėjo į demokratų gretas.

REKLAMA

TV3 žurnalistas Edmundas Jakilaitis sekmadienį eteryje kalbindamas S. Skvernelį pasidalijo įdomiu pasakojimu apie tai, kaip politikai buvo kviečiami prisijungti. Anot žurnalisto, vienas iš dabartinių merų sulaukė S. Skvernelio skambučio su kvietimu į demokratų sąjungą.

REKLAMA

„Jeigu skambintų kas kitas, pasakyčiau, kad ne – neužpyks. Bet Skvernelis, jeigu neisiu, taigi užpyks visam gyvenimui“, – pokalbį prisimena E. Jakilaitis.

Vis dėlto S. Skvernelis juokiasi, kad jo reputacija kitokia, o teiginys apie pyktį yra tik mitas.

„Dauguma šitų merų prisimena bendradarbiavimą, kai buvau ministras pirmininkas. Jeigu būčiau klasikinis ministras pirmininkas, būtų žiūrima paprasčiausiai – kokios partijos meras ir dauguma. Mes į tai nežiūrėjome, galiu drąsiai pasakyti. Jeigu buvo reikalingi projektai gyventojams, Lietuvai, aš neskirsčiau į jokias partines priklausomybes. Sulaukiau ir daug priekaištų iš valstiečių“, – komentuoja S. Skvernelis.

REKLAMA

„Koks gali būti pyktis? Kiekvienas žmogus renkasi savo politinį kelią pats“, – priduria jis.

Speciali TV3 transliacija:

Užsidarius apylinkėms, aktyvumas savivaldos rinkimuose – didžiausias per 20 metų

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose šiemet dalyvavo didžiausia rinkėjų dalis per pastaruosius dvidešimt metų – aktyvumas siekia beveik 49 procentus.

Sekmadienį iki balsavimo pabaigos 20 val. apylinkėse balsavo 39,56 proc. rinkėjų, o dar 9,41 proc. jų balsavo iš anksto, tad bendras aktyvumas siekia 48,97 procento.

REKLAMA
REKLAMA

„Bendras aktyvumas yra beveik 49 procentai, palyginti su praėjusių savivaldybių tarybų ir merų rinkimais, šis procentas yra didesnis, nes 2019 metais rinkėjų aktyvumas siekė 47,8 procento. Kai kas prognozuoja, kad galbūt sutiksės paskutiniai balsai į sistemą ir galbūt netgi pasieksime 50 procentų“, – per spaudos konferenciją sekmadienį sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

Aktyviausiai balsavo Birštono rinkėjai – 65,65 proc., Pagėgių savivaldybėje aktyvumas siekė 64,56 proc., Lazdijų rajone – 59,9 proc., Šalčininkų rajone – 59,79 procento.

REKLAMA

Mažiausiai aktyvūs buvo Panevėžio rajono rinkėjai, kur aktyvumas siekia 38,17 proc., Šiaulių rajone – 40,53 proc., Klaipėdos mieste – 40,65 procento.

Vilniuje savo valią savivaldos rinkimuose pareiškė 49,25 proc., Kaune – 53,71 proc. rinkėjų. Panevėžyje jau balsavo 41,03 proc., Šiaulių mieste – 45,85 proc. rinkėjų.

2019 metais bendras aktyvumas siekė 47,9 procento: rinkimų dieną iki 20 val. tuomet balsavo 41,55 proc. rinkėjų, o iš anksto balsavusiųjų buvo 6,25 procento.

REKLAMA

Per dar ankstesnius rinkimus 2015 metais bendras aktyvumas siekė 47,18 proc., 2011 metais – 44,08 proc., 2007 metais – 41,3 procento.

Aktyvumas per pastarąjį dvidešimtmetį buvo didesnis tik 2002 metais, kai savo valią savivaldos rinkimuose pareiškė apie 53 proc. rinkėjų.

Šiuose rinkimuose ketverių metų kadencijai renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų. VRK duomenimis, dėl šių mandatų varžosi 13 tūkst. 797 kandidatai, 433 iš jų siekia merų postų.

VRK duomenimis, daugiausiai kandidatų į merus iškelta Vilniaus (16), Šiaulių (12) ir Klaipėdos (11) miestuose, mažiausiai, po tris, yra Rietavo ir Šalčininkų rajono savivaldybėse. 

Teisę balsuoti rinkimuose turi beveik 2,4 mln. rinkėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų