Skvernelis apie gydymo įstaigas: situacija gerėja, bet dar netenkina

Trečiadienį premjeras po posėdžio spaudos konferencijoje kalbėjo apie koronaviruso situaciją Lietuvoje ir galimus būdus, kaip toliau tramdyti šį virusą. Netrukus po to savo socialiniame tinkle Saulius Skvernelis dar kartą prabilo apie gydymo įstaigų darbą.

Premjeras tikina, kad nuolat yra analizuojama situacija ir ieškoma būdų, kaip palengvinti medikų darbą.

„Toliau atidžiai stebime, analizuojame, ieškome sprendimų, kurie palengvintų situaciją medikams, o svarbiausia – kad nebekiltų problemų ir sunkumų žmonėms, kuriems reikia gydytojo konsultacijos ar kitokios pagalbos.

Skaičiai rodo, jog liepą, palyginus su birželiu, atnaujinant sveikatos paslaugų teikimą esama nemažai teigiamų pokyčių. Visų paslaugų apimtys daugeliu atvejų augo, kai kur jos net gerokai viršija iki karantino buvusį lygį. Dėkui medicinos darbuotojams ir ligoninių administracijoms, kurios sugeba tai užtikrinti“, – rašo S. Skvernelis.

Anot jo, situacija jau ima gerėti, tačiau yra gydymo įstaigų, kurioms reikėtų pasistengti dar labiau.

„Situacija gerėja, tačiau vis dar netenkina. Dar lieka dalis poliklinikų ar ligoninių, kurios privalo pasitempti. Dažniausiai tai – tos įstaigos, kurių steigėjas – ne valstybė, o savivaldybės. Tik jos ir gali geruoju ar piktuoju priversti įstaigas dirbti pilnu rimtu.

Todėl šiandien paprašiau sveikatos apsaugos ministro pakviesti steigėjus – merus, tarybos narius, administracijos direktorius – kartu su ligoninių vadovais pas save, paprašyti, kad būtų pristatyti aiškūs ir konkretūs planai: kaip ir kada paslaugos bus atnaujintos pilnu pajėgumu.

Reikia rasti greitus sprendimus. Kaip jau esu sakęs, jei pilnai atnaujinti veiklą trukdo pertekliniai biurokratiniai reikalavimai, juos reikia skubiai naikinti. Jei reikia pagalbos iš centrinės valdžios – jis bus suteikta. O jei medicinos įstaigos tiesiog naudojasi situacija ir gudrauja, irgi rasime priemonių tam suvaldyti. Visgi, tikiuosi, tokių imtis neprireiks.

Ir dėl pacientų skundų, kad sudėtinga prisiskambinti į registratūras. Primenu, kad prieš gerą savaitę operacijų vadovo sprendimu gydymo įstaigos yra įpareigotos tobulinti pacientų skambučių srautų valdymą, prireikus įdiegti papildomas technines priemones. Jeigu prisiskambinti nepavyktų, turi būti užtikrintas grįžtamasis ryšys – pacientui turi būti perskambinta“, – rašė Ministras Pirmininkas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų