„Kalbant apie nesumokėtas baudas, skaičiai yra labai dideli. 2012 ir 2013 metais iš paskirtų baudų buvo sumokėta vos 40 proc. Tad per metus nesumokėta apie 60 mln. litų.“, - „Laisvosios bangos“ eteryje kalbėjo Viešojo saugumo politikos departamento visuomenės saugumo ir viešosios tvarkos užtikrinimo skyriaus vedėjas Darius Vasaris.
„Po keleto metų kažkuri dalis baudų yra išieškoma, todėl kiekvienais metais matomi vis nauji skaičiai, tačiau nesumokėtos sumos išlieka didelės. Tad imantis griežtesnių priemonių jau galvojame, kad tie, kurie vengia sumokėti baudas už administracinius teisės pažeidimus, negalės registruoti automobilio valstybės registre“, - apie galimas sankcijas dėstė pašnekovas.
„Įstatymas bus įgyvendinamas priimant poįstatyminius teisės aktus, kuriuose bus aiškiai išdėstyta numatyta tvarka. Bus sukurtas skolininkų registras. Tikrai nebus baudžiami ar patirs nepatogumų asmenys, kuriems baudos sumokėjimo terminas dar nesibaigė, paprastai tai būna 40 dienų. Tad šie apribojimai bus taikomi asmenims, kurie baudos nesumokėjo per nustatytą terminą, jos neapskundė bei kam bauda nėra atidėta. Jei žmogus baudą sumokės, atliks jam paskirtus viešuosius darbus ir pan., iš skolininkų registro jis bus pašalintas“, - sakė D. Vasaris.
Pasak pašnekovo, svarstoma, kad nesumokėjus baudos už administracinius teisės pažeidimus nebūtų išduodamas ir vairuotojo pažymėjimas: „Manome, kad tokie asmenys net neturėtų būti prileidžiami prie egzamino. Jie galės jam ruoštis, bet jei turės skolą, baudą valstybei dėl administracinės teisės pažeidimų, laikyti egzamino negalės. Tačiau tai tik pradžia. Manau, kad tas ratas turėtų plėstis ir kitose sistemose“.