Skirmantas Malinauskas. Visi nori daugiau, o Šapokai tenka pasakyti, kokia yra realybė

Ar Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė stengiasi, kad valstiečiai kuo skaudžiau pralaimėtų artėjančius Seimo rinkimus? Valdantieji atšaukia visuomenei anksčiau duotus pažadus ir skubiai įvedinėja naujus, daugelio kritikuojamus mokesčius. 

Kas lemia jų keistus sprendimus klausiame premjero patarėjo Skirmanto Malinausko.

Buvęs premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad jūs, kaip valdančioji dauguma, užsiimate politine savižudybe. Sakykite, kodėl jūs tai darote artėjant rinkimams? Štai, dėl žadėto neapmokestinamų pajamų dydžio – bus dvigubai mažesnis, nei žadėta.  Dėl vaiko pinigų – ateina finansų ministras Vilius Šapoka į Seimą ir pasako, kad vaiko pinigai tiek neaugs. Dėl dėstytojų atlyginimo taip pat panašiai. Ir, greta to, yra įvedami nauji mokesčiai, nors žadėta, kad to nebus. Kodėl jūs tai darote prieš rinkimus? 

Vienu sakiniu: ir neapmokestinamas pajamų dydis auga, ir vaiko pinigai auga, ir visi kiti išvardinti dalykai eina geryn, bet ne tokiais tempais, kaip buvo žadėta. Kodėl? Todėl, kad kitais metais ekonomikos augimas bus trečdaliu lėtesnis negu šiemet. Jeigu mes tuos 400 mln. eurų papildomų turėtume, viskas būtų lygiai taip, kaip žadėta. Deja, tai priklauso ne tik nuo Vyriausybės, tai priklauso ir nuo objektyvių priežasčių. 

Bet vaiko pinigai, vis dėlto, didės daugiau, nei sakė ministras Šapoka. Kokį vaidmenį atlieka finansų ministras? Jis gąsdina žmones, gąsdina Seimą atėjęs ir sakydamas, kad vaiko pinigai tiek daug neaugs? 

Ministras Šapoka yra pačioje blogiausioje situacijoje, nes jis yra tas ministras, nuo kurio priklauso finansai: visi nori daugiau, o jam kartais tenka pasakyti, kokia yra realybė. 

Bet, šiuo atveju jis pasakė, kokia nėra realybė.

Taip, šiuo atveju mes grįžtame prie to vaiko pinigų modelio, kuris buvo labai aiškiai siūlytas Vyriausybės iš karto, kuris puikiai pasiteisino. 

Plačiau žiūrėkite „Dienos komentare“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų