Skiepų kainos baugina: svyruoja nuo dešimčių iki šimtų eurų

Tymų protrūkiui sklendžiant per Europą Lietuva nelieka nuošalyje, daugėja susirgusiųjų, tų, kurie kontaktavo su sergančiaisiais, ir žmonių, kurie neserga, bet bijo pasigauti bjaurią užkrečiamą ligą. Visi, norintys pasiskiepyti nuo tymų, šiuo metu sostinėje tai gali padaryti vos keliose vietose ir turės plačiai praverti pinigines.

Skiepų kainos, jei jų yra, svyruoja nuo 29 iki 130 eurų. Pigiausiai privačiai pasiskiepyti būtų galima „Endemik" klinikoje, bet ten skiepų nuo tymų nėra ir kada jų bus, klinikos atstovai pasakyti negalėjo.

Brangiausiai skiepai atsieis Baltijos-Amerikos klinikoje, ši klinika skiepų turi, bet kartu su gydytojo konsultacija jie kainuos apie 130 eurų. Be gydytojo konsultacijos šioje klinikoje nuo tymų neskiepija.

„Northway“ medicinos centre skiepai kainuotų 57 eurus, bet šiuo metu jų nėra, o Medicinos diagnostikos ir gydymo centre už skiepus atseikėtumėte 36 eurus, bet jų ten taip pat nėra.

Skiepų nuo tymų šiuo metu turi „Tavo klinika“, ten jie kainuoja 50 eurų.

„Antėja“ laboratorijos skiepų šiuo metu taip pat neturi, bet savaitės viduryje jų jau turėtų būti – čia skiepai kainuos apie 35 eurus. „SYNLAB“ laboratorija skiepų irgi neturi, bet savaitės pabaigoje jau turėtų turėti, čia jie kainuos nuo 45 iki 50 eurų.

Tymai plinta nestabdomai 

Tymai plinta visoje Lietuvoje ir naujų atvejų fiksuojama kiekvieną dieną. Nuo šių metų pradžios jau susirgo daugiau kaip 440 žmonių. Sergančiųjų daugėja jau ne tik Kauno ir Vilniaus apskrityse, virusas vis giliau liga skverbiasi ir į Klaipėdą. O prie ligos plitimo prisideda ir medikai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, kasmet Lietuvoje nepaskiepyti nuo tymų lieka per 5 tūkst. vaikų. Per pastarąjį dešimtmetį tokių neskiepytų ir neatsparių tymų virusui vaikų susidarė daugiau nei 50 tūkstančių.

Paskiepijamų vaikų dalis mažėja nuo 2009 metų – 2009 metais siekė 97 proc., 2018 metais – 92,2 procento. ULAC pažymi, kad tai kelia realią grėsmę susirgti tymais žmonėms, kuriems skiepytis pagal amžių dar anksti, arba tiems, kuriems nesusiformavo imunitetas po skiepų.

Pernai per visus metus tymais Lietuvoje susirgo 30 žmonių. Toks tymų protrūkis stebimas pirmąkart po kelerių metų.


Rašyti komentarą...
*
*****
2019-04-15 14:31:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Serga jaunas gydytojas, tai kam skiepytis, jei visvien serga ir paskiepytieji???Mirties atvejų nėra, tai kam šiurpinti žmones???Kas iš to labiausiai siekia pasipelnyti, o ir pasipelnyti žmonių ir vaikų sveikatos sąskaita...erkes, begam skiepytis, tymai lekiam, gripas velniai žino koks, tekini begam, meningitai, vjaraupiai, skarlatinos, difterijos, kokliusai, kiaulytes, tik begam, o kokios pasekmes laukia, niekas nesusimąsto, baimės akys didelės, jos dar labiau išsiplečia, po tokių straipsnių!!!Paskui sergam vėžiais ir kit.nebeišgydomomis ligomis, o juk tai pelninga kažkam! Kas ištyrė, kokias paselmes sukelia šitokia gausybė skiepų ssuvarytų i mažytį kūnelį???
Atsakyti
-1

o
o jų kaina ne 6 e
2019-04-15 13:57:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
parduoda už 130- amerikonų puola
Atsakyti
0

v
valteris
2019-04-15 14:38:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
O manes nebaugina prie tarybu valdzios mus gerbe ir buvom reikalingi skiepijo veltui o dabar mes neteikalingi musu tautai o tik biznis, tat tik. DIEVAS musu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų