Skiepadieniams nori sakyti „ne“ – jie mokesčių mokėtojams kainuotų 100 mln. eurų

Seime pamažu kelią pradėjusiai skintis vadinamųjų skiepadienių idėjai kyla trukdžių. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo nepritarti idėjai darbuotojams duoti laisvą dieną už skiepą nuo COVID-19. Ministerijos manymu, – tai per brangus malonumas.

Ministerijos parengtame nutarime siūloma nepritarti valstiečio Tomo Tomilino inicijuotoms Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pataisoms. 

Pataisomis siūloma, kaip motyvaciją skiepytis nuo COVID-19, darbuotojams leisti per tris dienas nuo skiepo gauti laisvadienį nuo darbo, nepriklausomai nuo to, ar pasiskiepijęs asmuo jaučiasi blogai, ar ne.

Prireiktų 100 mln. eurų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija atkreipia dėmesį, kad pataisoms įgyvendinti prireiktų papildomų biudžeto lėšų.

„Įvertinus, kad liko 90 proc. nepaskiepytų nuo COVID-19 ligos darbuotojų, ir darant prielaidą, kad iš jų norės skiepytis 70 proc., prognozuojamas viešojo sektoriaus darbuotojų, kurie skiepysis, skaičius yra 208,7 tūkst. 

Valstybės biudžeto lėšų poreikis vienai laisvai dienai, esant 75,2 eurų vidutinei vienos dienos darbo vietos kainai (esant 5 darbo dienų savaitei) – 15 mln. eurų; 2 laisvoms dienoms (kadangi skiepijama 2 dozėmis) – 30 mln. eurų“, – skaičiuoja ministerija.

Dar 70 mln. eurų reikėtų norint apmokėti laisvas nuo darbo dienas privataus sektoriaus darbuotojams. 

Tokioms papildomoms išlaidoms 2021 metų valstybės biudžete lėšų numatyta nėra.

Be to, ministerija pažymi, kad ne visi nuo COVID-19 skiepijami žmonės yra dirbantys.

„Įstatymo projekto siūlomos nuostatos visai neturėtų įtakos 36 proc. gyventojų, kurie nėra darbuotojai ir nėra linkę skiepytis, o tai neužtikrintų siekiamos masinės gyventojų vakcinacijos“, – rašoma ministerijos nutarime.

Taip pat, anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, norint įteisinti vadinamuosius skiepadienius, papildomai tektų keisti ir Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymą.

Galutinį sprendimą, ar pritarti ministerijos argumentams, priims Vyriausybė.


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2021-05-03 16:24:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinoma,kad ne!Nes tie kur paskiepinti laisvadienio negavo!Reiškia-nereikia niekam,kas čia per išmtys!!
Atsakyti
0

S
Smulkus verslas
2021-05-03 15:52:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tai kiek kainavo tų pinigų karantino visas laikotarpis kuris buvo beprasmis kaip dabar matosi , nes susirgimų padaugėjo o po skiepo būtinas laisvadienis
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų