Skelbia žinią „vaiko pinigų“ dar neprašiusiems

Balandžio 3 dienos duomenimis per pirmąjį 2018 metų ketvirtį vaiko pinigams bus pervesta apie 36,7 mln. eurų – tai beveik perpus didesnė suma, nei ankstesniais metais piliečiai gaudavo per papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydžio (PNPD) lengvatą – tik 21,6 mln. eurų.

11

Atitinkamai nuo 240 tūkst. iki 396 tūkst. išaugo tikslines lėšas gaunančių vaikų skaičius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos turimi naujausi duomenys rodo, jog per pirmąjį 2018 metų ketvirtį sulaukta beveik 307 tūkst. prašymų – pagal juos lėšos bus pervestos už 396 tūkst. vaikų.

„Tokios sėkmės nesitikėjome net mes patys – vaikų, kurių tėvai kas mėnesį sulauks tikslinių valstybės lėšų, skaičius įspūdingas ir vis auga. Galima tik retoriškai klausti – kur anksčiau buvo politikai ir valstybės institucijų specialistai, matydami, jog PNPD lengvata pasiekia, geriausiu atveju, vos kas antrą vaiką?“, – kalbėjo Seimo Socialinių reikalų komiteto pirmininkės pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Finansų ministerijos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys už 2016 metais priklausantį metinį PNPD rodo, kad Lietuvos piliečiai pritaikė 577,0 mln. eurų dydžio MPNPD (355,9 mln. eurų einamaisiais metais ir 221,1 mln. eurų teikiant deklaracijas vėliau), kas vienam ketvirčiui sudarė (įvertinus 15 proc. GPM) apie 21,6 mln. eurų dydžio gyventojų pajamų mokesčio lengvatą. Sumuojant visa ir ne visa apimtimi pasinaudotas PNPD lengvatas gaunama apie 240 tūkst. vaikų – sąlyginių PNPD lengvatos gavėjų.

Išplatintame T. Tomilino pranešime keliamas klausimas, kokios yra valstybės galimybės kas mėnesį vaikui skiriamą sumą didinti nuo 2019-ųjų sausio 1 dienos arba net ir anksčiau.

Jo teigimu, artimiausio laikotarpio klausimas – kaip pasiekti dar trūkstamus apie 100 tūkst. vaikų (viso Lietuvoje – apie 500 tūkst. vaikų), kurių tėvai ir globėjai dėl tikslinių lėšų skyrimo dar nesikreipė. Tam turės būti telkiamos kiekvienos savivaldybės ir centrinių valstybės įstaigų pajėgos.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Socialinis būstas Lazdijų rajone

Kas gali tikėtis „vaiko pinigų“

Gyventojams primenama, kad dėl vadinamųjų vaiko pinigų galima kreiptis visus metus. Išmokos bus išmokėtos nuo sausio mėnesio.

REKLAMA

Įstatymas šalyje įsigaliojo 2018 metų sausio 1 dieną. Iš karto nubraukus papildomo neapmokestinamo pajamų dydžio (PNPD) lengvatą, atlyginimai sumažėjo iškart, tačiau išmokų už vaikus tenka laukti iki šiol.

Vadinamųjų vaiko pinigų labiausiai laukia daugiavaikės šeimos. Pavyzdžiui, šeimoje kur auga 6 vaikai, išmoka per mėnesį turėtų siekti kiek daugiau nei 200 eurus.

Nuo sausio vaiko pinigų nesulaukiančios šeimos guodžiasi, kad mokestinė lengvata – panaikinta, gaunamas atlyginimas sumažėjo iškart, o štai išmokų už vaikus iki šiol nėra.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Romų šeimos socialinis būstas Vilniuje


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų