naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį į ūkinio pastato gaisrą Vadžgiryje (Šimkaičių sen.) buvo pasiųsta savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos Šimkaičių komanda. Tiksliau – vienas tuo metu budėjęs ugniagesys. Vyras iš garažo išsivarė automobilį ir susmuko šalia jo.

Sekmadienį į ūkinio pastato gaisrą Vadžgiryje (Šimkaičių sen.) buvo pasiųsta savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos Šimkaičių komanda. Tiksliau – vienas tuo metu budėjęs ugniagesys. Vyras iš garažo išsivarė automobilį ir susmuko šalia jo.

REKLAMA

Kadangi ugniagesys dirbo vienas, neaišku, kiek laiko vyras pragulėjo šalia automobilio, kol jį pastebėjo pro šalį važiavę šimkaitiškiai. Liudininkų teigimu, sukniubusiam ugniagesiui dar buvo bandoma padėti – darytas širdies masažas ir dirbtinis kvėpavimas, tačiau veltui.

Redakcijos žiniomis, Šimkaičių komandai vieno ugniagesio trūksta nuo 2022-ųjų birželio galo. Todėl nepilnai sukomplektuotoje komandoje nuolat tenka kam nors budėti vienam.

Savivaldybių priešgaisrinės tarnybos yra ne kartą sulaukusios Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovo Sauliaus Džiauto kritikos dėl to, kad nesudaro sąlygų dirbti ugniagesiams po du.

REKLAMA

„Dirbti po vieną trečio lygio komandoms neleidžia Vyriausybės patvirtinti priešgaisrinės saugos standartai, teisės aktai. Ugniagesiai turi dirbti ne mažiau, kaip dviese, todėl galima daryti prielaidą, kad Jurbarko savivaldybės tarnyboje šie teisės aktai pažeidžiami,“ – sakė S. Džiautas.

REKLAMA

Vyras taip pat tvirtino, kad situacijos, kai esą į gaisrą atvykusiam ugniagesiui padeda atskubėję savanoriai, situacijos nesprendžia ir neatitinka teisės aktų reikalavimų.

„Išvažiuoja ugniagesys į gaisrą, tačiau pakeliui pamato kitą degantį objektą, ar avariją. Pagal teisės aktus jis privalo stoti ir teikti pagalbą čia ir dabar. Prieš tai pranešęs, kad negalės atvykti į kitą gaisrą, į kurį vyko. Kur tada bus tie savanoriai? Kaip vienam ugniagesiui reiks gesinti, ar gelbėti žmones avarijos vietoje,“ – klausė S. Džiautas.Pasak susivienijimo vadovo, jei Šimkaičių komandoje ugniagesiai būtų dirbę, kaip ir priklauso, dviese, miręs vyras būtų turėjęs daug didesnius šansus išgyventi.

REKLAMA

„Mirusiojo kolega būtų iškart pradėjęs gaivinti ir iškvietęs medikus. Žinoma, čia šansai – 50 procentų ant 50 procentų. Tačiau tai – nepalyginamai daugiau, nei nulis. Net ir 10 procentų – daug daugiau, nei nulis,“ – neabejoja S. Džiautas.

Pasak vyro, mirusiojo artimieji turėtų svarstyti galimybę savivaldybę duoti į teismą ir ieškoti teisingumo.

„NPPSS imsimės visų priemonių, kad Jurbarko savivaldybė ugniagesio šeimai atlygintų ne tik materialinę, bet ir moralinę žalą. Taip pat, kad padarę žalą vadovai neštų atsakomybę. Savo ruožtu NPPSS (UGPS) yra apdraudusi sveikatos ir gyvybės draudimu visus savo narius, todėl šeima gaus draudimo išmoką,“ – sakė S. Džiautas.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras taip pat viešai adresavo klausimą savivaldybių merams – kiek dar mirčių reikės, kad pagaliau politikai ir savivaldybių priešgaisrinių tarnybų vadai nepažeidinėtų teisės aktų?„Jau antras ugniagesys miršta darbe savivaldybių tarnybose per paskutinius 3 mėn. Jie dirbo po vieną,“ – tikino S. Džiautas.

Žuvęs ugniagesys – ilgametis Jurbarko r. priešgaisrinės tarnybos darbuotojas. Šiais metais jis būtų šventęs 61-ąją gimtadienį.

Tarnyba neefektyvi?

Šiuo metu šalyje veikia dviejų lygių priešgaisrinės saugos ir gelbėjimo sistema, kurią sudaro Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) ir savivaldybių priešgaisrinės tarnybos (SPT),

Tačiau VRM teigia, kad toks modelis yra nepakankamai efektyvus ir veiksmingas, ir siūlo jį keisti – tarnybas sujungti.

Autorius: Lukas Pileckas

Šaltinis: www.jurbarkosviesa.lt

Čia vėl klausimas ar ne skiepai suveikė.
Nu jūs mane pakarkit,bet taip žmonės nemirė anksčiau,prisimarmaliavo ir pas anbraomą...
Na niekada nesikeikiau bet jau neįmanoma kasdien 5 ar daugiau mirusių .bet tai mūs vyriausybei nusišikti. Tyli seimas ,vyriausybė sveikatos ministerija atrodo čia viskas gerai. Dabar rinkimai,rūpi kaip prastumti savus.išvis valdžios subingalviai tegul pateikia informaciją kur pagerino žmonių gyvenimą kurioj srity pagerėjo.....
Kada gi pasakys nors vienas medikas, kad čia skiepų šalutinis poveikis??? Kiek galima meluoti???
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų