REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skandalas dėl galimo smurto prieš darželinukus viename Kazlų Rūdos darželyje neblėsta. Pasirodžius informacijai apie galimai prieš mažamečius smurtavusius darželio darbuotojus, savivaldybės akys krypsta į įstaigos direktorę – ar tikrai buvo padaryta viskas, kad tokios situacijos būtų išvengta? Meras nušalino direktorę nuo pareigų, panešama apie galimą fizinį smurtą prieš įstaigos darbuotojus.

Skandalas dėl galimo smurto prieš darželinukus viename Kazlų Rūdos darželyje neblėsta. Pasirodžius informacijai apie galimai prieš mažamečius smurtavusius darželio darbuotojus, savivaldybės akys krypsta į įstaigos direktorę – ar tikrai buvo padaryta viskas, kad tokios situacijos būtų išvengta? Meras nušalino direktorę nuo pareigų, panešama apie galimą fizinį smurtą prieš įstaigos darbuotojus.

REKLAMA

Dar kovo pradžioje Kazlų Rūdą sudrebinęs galimai prieš vaikus smurtavusios auklėtojos skandalas įgavo pagreitį. Savivaldybei klausimų kelia įstaigos vadovės atsakomybė. Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška pirmadienį savo Facebook paskyroje pranešė, kad reaguodamas į susidariusią situaciją nuo pareigų laikinai nušalino Kazlų Rūdos pradinės mokyklos direktorę Liną Laužaitienę.

Laiku nepateikė atsakymų

Portalui tv3.lt Kazlų Rūdos meras M. Varaška pasakoja, kad savivaldybė, kaip mokyklos steigėja, kreipėsi į L. Laužaitienę su prašymu kuo greičiau paaiškinti situaciją mokykloje ir kokių veiksmų buvo imtasi dėl saugios aplinkos mokykloje užtikrinimo.

REKLAMA
REKLAMA

Vadovei taip pat buvo pateiktas siūlymas kuo skubiau sušaukti mokyklos auklėtinių tėvų susitinkimą ir pasikalbėti ne tik su tos grupės, prieš kurios vaikus galimai buvo smurtaujama, bet ir kitų grupių vaikų tėvais.

REKLAMA

Vadovės buvo prašyta paaiškinti, kaip ji vertina kitų mokyklos darbuotojų, galimai dalyvavusių smurto prieš vaikus, elgesį.

„Buvo paprašyta į šiuos klausimus atsakyti per tris darbo dienas, bet mes jokio atsakymo negavome. Šalia to, mokyklos vadovei klausimus pateikė ir komisija, kuri buvo sudaryta dėl galimo vadovės tarnybinio nusižengimo įvertinimo.

Ten buvo papildomi klausimai, ar direktorė žinojo apie galimą smurtą mokykloje, ar tėvai į ją buvo kreipęsi anksčiau, kaip su tėvais buvo bendrauta, ar ji gavusi įrašą apie smurto atvejį mokykloje, ar ji nedelsiant kreipėsi į teisėsaugą, ką privalėjo daryti, nepaisant to, kad vaiko teisių apsaugos tarnyba reagavo.

REKLAMA
REKLAMA

Ir į šitai negavome jokio atsakymo, tai yra, komisija net negalėjo toliau vertinti įstaigos vadovės veiklos“, – tv3.lt komentuoja M. Varaška.

Taip pat savivaldybė gavo mokyklos tarybos atsiliepimą, raginantį imtis priemonių.

Į mokyklą vyko medikai

Likus kelioms valandoms iki sprendimo dėl L. Laužaitienės nušalinimo nuo pareigų, kaip sako meras, savivaldybė gavo informacijos, kad direktorė galimai netinkamai elgėsi su įstaigos darbuotojais. Į mokyklą vyko greitoji medicininė pagalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dar prieš kelias valandas iki sprendimo priėmimo, mes gavome mokyklos direktorės pavaduotojos pareiškimą, kad yra nederamai elgiamasi su mokyklos personalu, kad yra naudojamas ir fizinis, ir psichologinis spaudimas. Buvo atvykusi policija, buvo atvykę medikai į mokyklą“, – pasakoja M. Varaška.

Paprašytas patikslinti savo žodžius, meras sako, kad „buvo skundžiamasi dėl galimo smurto panaudojimo prieš vieną ar kelis darbuotojus. Tiesiog buvo atvykę net ir policija, ir medikai į mokyklos teritoriją.“

REKLAMA

Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas naujienų portalui tv3.lt patvirtino mero žodžius, kad pareigūnai turėjo vykti į ugdymo įstaigą.

Šiuo metu vertinamas ir vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip viena darželio auklėtoja už plaukų griebia mergaitę, elgesys bei kitų, apie galimą smurtą prieš vaikus žinojusių darbuotojų elgesys.

Trečiadienį Kazlų Rūdos savivaldybė kalbėjosi su savo vaikus į šią mokyklą vedančiais tėvais, buvo pateikta siūlymų į nuotolinius susirinkimus rinktis reguliariai. Mero teigimu, tėvai jaučiasi gerai ir yra girdimi.

REKLAMA

Mokyklos vadovės pareigas šiuo metu eina L. Laužaitienės pavaduotoja Ingrida Paškevičienė. L. Laužaitienei paliktas vidutinis darbo užmokestis.

Uždarė vaiką tualete, griebė mergaitei už plaukų

Portalas tv3.lt dar kovo pradžioje rašė, kad Kazlų Rūdos pradinės mokyklos darželyje kilo skandalas. Į tv3.lt redakciją kreipėsi darželio auklėtinių gerbūviu susirūpinusi mama. Žurnalistams ji pasakojo, kad Kazlų Rūdos pradinės mokyklos darželio auklėtoja prieš metus galimai smurtavo prieš jos sūnų ir kelis kitus grupės auklėtinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skaitytoja pasakojo, kad vaikams ruošiantis eiti į lauką ir jos sūnui paprašius auklėtojos padėti užsirišti batų raištelius, ji vaiką uždarė į tualetą. Apie tokį įvykį mamai papasakojo pati auklėtoja po to, kai mama pasiteiravo jos, kodėl pakito sūnaus elgesys.

Skaitytoja portalo žurnalistams pasakojo, kad dar kovą ta pati auklėtoja galimai stipriai papurtė kitą grupės mergaitę. Jai auklėtojos paprašius padėti užsitraukti striukę, pedagogė galimai mergaitę stipriai suėmė už rankų ir supurtė.

REKLAMA

Dar kiek vėliau tv3.lt redakcija gavo vaizdo įrašą, kuriame matyti, kad galimai ta pati darželio auklėtoja už plaukų griebia verkiančią mergaitę ir jėga nuveda ją į kitą kambarį.

Galimai smurtavusi darželio auklėtoja buvo atleista iš darbo. Portalui tv3.lt įstaigos vadovė L. Laužaitienė pasakojo apie galimą netinkamą mokyklos darbuotojų elgesį sužinojusi tik kovo pradžioje, teigė visus reikalingus veiksmus atlikusi.

Policija dar kovo pradžioje pradėjo ikiteisminį tyrimą, netrukus įsitraukė ir Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga.

Naujienų portalui tv3.lt nepavyko susisiekti su pačia direktore L. Laužaitiene, gavę komentarą, tekstą papildysime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų