REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Skaitytojo naujienos pėdsakais: „laiptai į niekur” vis dar niekur neveda

Balsas.lt tyrimas: kiek metų trunka seniūnijos metai?

Per daugiau kaip pusantrų metų niekas nepasikeitė – laiptai kaip vedė „į niekur”, taip ir tebeveda, nors seniūnė žadėjo, kad „kitais metais”, taigi, dabar jau pernai, viskas bus sutvarkyta.

Tokią žinią prieš kurį laiką portalo balsas.lt žurnalistai gavo iš vilnietės J. K., praėjusį kartą pasakojusios apie viename Žirmūnų mikrorajono kiemų suremontuotus laiptus, kurie niekur neveda. Tiksliau – užuot vedę nuo šaligatvio iki šaligatvio, jie taip ir drykso vidury pievos. Be pradžios ir pabaigos…

Turėklai taip pat vis dar neatsirado, nors Žirmūnų seniūnė Ona Suncovienė tuomet sakė, kad ateityje, greičiausiai kitais (o dabar jau pernai – red. past.) metais, viskas bus sutvarkyta. „Kodėl prieš kelis dešimtmečius buvo taip padaryta, aš nežinau. Bet ateityje bus galima daugiau pakopų padaryti ir pabaigti. Kai kitais metais bus lėšų, pratęsime“, – užpernai balsas.lt žurnalistus tikino ji.

Tačiau dabar, ir atrodo, ilgam, šie laiptai tampa kone vieninteliu mūsų namo keliu, kuriuo galima nusileisti į automobilių stovėjimo aikštelę ir pasiekti gatvę nerizikuojant išsisukti kojų”, – pranešė ta pati skaitytoja J. K. Ji pasakojo, kad greta prasidėjusi statyba atitvėrė namo gyventojus nuo kitų laiptų, kuriais įprastai naudojosi, o aplink statybininkų tvorą bet kaip sumestos šaligatvio plytelės tai susijungia, tai vėl išsiskiria – priklausomai nuo to, kokius darbus statybininkai dirba. Tad išskirtiniais laiptais pasidomėjome dar kartą.

REKLAMA
REKLAMA

Seniūnija: šių metų darbų sąrašo dar nėra  

„Kol kas dar nieko negaliu pasakyti, nes lėšų turime labai mažai, o darbų, kuriuos reikia atlikti, daug. Dar nesudarytas darbų, kuriuos šiemet atliksime, sąrašas. Nustatome prioritetus, nes už kelis tūkstančius nedaug ką galima padaryti. Mes likviduojame avarinius objektus, kur yra kokios duobės, šaligatviai išklerę. Labai daug remontuotinų ar tobulintinų objektų yra. Jeigu būtų pinigų, tai būtų galima ir turėklus padaryti, ir kita“, – į klausimą, ar bent šiemet planuojama pratęsti laiptus ar įrengti turėklus, atsakė O. Suncovienė.

REKLAMA

Seniūnei nebuvo naujiena, kad greta namo prasidėjusi statyba gerokai apsunkino gyventojų kelionę iki gatvės, o nesaugūs „laiptai į niekur“ dabar jau tapo kone pagrindiniu keliu iki gatvės. Bent jau tiems, kurie nenori kopti statoku šlaitu per žolę ar tiesiog pramintais takeliais.

„Žinau. Bet ta tvora tai ne amžina, ir vėliau tais kitais laiptais vėl bus galima naudotis. Esame gavę gyventojų prašymą tuos antruosius laiptus sutvarkyti. Ketinu su rangovais kalbėtis, kiek tai kainuotų ir kaip juos galima sutvarkyti“, – balsas.lt žurnalistams sakė O. Suncovienė. Jos teigimu, ne seniūnijos reikalas rūpintis, kaip gyventojai kasdien keliaus pro statybą. Tačiau žmonėms, kurie kreipėsi, ji pasirengusi tarpininkauti.

REKLAMA
REKLAMA

„Ne seniūnijos kompetencijoje šie klausimai. Yra už statybų priežiūrą atsakingos institucijos. Bet pakalbėsime – gal Plėtros departamente, gal Miesto tvarkymo skyriuje, gal Statinių priežiūros (Vilniaus miesto savivaldybės padaliniai – red. past.), ar būtų įmanoma atsižvelgti į gyventojų pageidavimus. Tiems žmonėms, kurie skambino į seniūniją, sakiau, kad parašytų raštu, kokių yra nepatogumų – ar ne ten užtverta, ar per maži atstumai, ar blogi laiptai, ir ką būtų galima padaryti. Seniūnija galėtų tarpininkauti“, – aiškino O. Suncovienė.

Anot jos, smulkių pažeidimų kartais pasitaiko. „Bet „iš patirties galiu pasakyti, kad statybininkai atsižvelgia į gyventojų prašymus ir ištaiso, jeigu jie pablogino situaciją. Ir gerbūvį sutvarko – teritoriją, kurią ištrypia, kol vyksta statybos. Jei jie užtvėrė pagrindinius laiptus, tai gal jie galėtų ir kitus įrengti?“, – žadėdama pati tuo pasidomėti svarstė seniūnė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė: bus galima plėsti 

Naujienų portalas balsas.lt sulaukė ir Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Infrastruktūros skyriaus Inžinerinių tinklų poskyrio vedėjos Viktorijos Kaušylienės komentaro.

„Laiptai dar prieš atliekant darbus buvo avarinės būklės – juos reikėjo arba išmontuoti, bet tam būtų tekę kasti ir šlaitą, (arba remontuoti). Todėl seniūnija ir priėmė sprendimą atsižvelgiant į gyventojų prašymus rekonstruoti šiuos laiptus. Taip pat seniūnija planuoja, kad toliau vykdant projektus bus galima plėsti ir šalia įrengti taką“, – redakcijai parašė V. Kaušylienė.

Ką plėsti, kokį taką ir šalia ko įrengti? Juk gyventojai paprasčiausiai prašo pratęsti laiptus iki logiškos ribos – viršuje ir apačioje esančių šaligatvių. Ir įrengti turėklus. Beje, prašo bent šiemet padaryti tai, ką užpernai seniūnė pažadėjo padaryti pernai. Jei abejojate, pažvelkite į pirmojo straipsnio datą.

REKLAMA

Iš skaitytojų komentarų (kalba netaisyta)

StorijaDJ: (...) šių avarinės būklės buvusių laiptų suremontavimu norime pasidžiaugti kartu su visa pozityvias idėjas remiančia bendruomenės dalimi. O XXI a. neraštingiesiems savo "kraštiečiams" drįstame pacituoti gana išsamią studiją apie Žirmūnus: ... "Už Žirmūnų gyvenamąjį rajoną jo autoriams – architektams B. Kasperavičienei, B. Krūminiui ir V. Zubrui bei statybininkams – 1968 m. buvo suteikta TSRS valstybinė premija. Tai buvo pirmasis Tarybų Sąjungoje masinės gyvenamosios statybos, tad ir urbanistinės architektūrinės minties įvertinimas tokio rango premija, kuri labai pakėlė Lietuvos architektų prestižą..." Iš tos citatos, nors kiek sugebantiems mąstyti "homo sapiens" turėtų pasidaryti aišku, kad Šie Laiptai yra skirti ne tik iki savo automobilio tiesiausiu keliu, t.y. per želdynus tipenančios "asaboms" bet ir su šuniuku išėjusiai pasivaikščioti senjorai, ar iki žaidimų aikštelės sugalvojusiam vaikui nueiti. Tokia, greičiausiai ir buvo pirminė aukštos valdžios premijuotų architektų mintis. HAU :)

REKLAMA

A.  K.: O man įdomu - ar tai senjorai su šuniuku patogu dalį kelio per žolę-pievą eiti? Ir laiptų viršuj - nuo lapitinės iki laiptų, ir laiptų apačioj - nuo jų iki kito šaligatvio? Gerai, kai vasara ir sausa, viskas ok. O kaip kai šlapia po lietaus arba žiemą per sniegą arba per ledą? Vistiek jie turėjo logiškai iki šaligatvių būti pratęsti ir tada ir dabar. ir tų pačių turėklų senjoroms rekia. Gal tada kitokie reikalavimai buvo, bet dabar tai jau tikrai reikia. Ir remontuojant būtų buę logiška juos padaryti

Niekas neketina neigti garbių architektų nuopelnų. Tačiau atidžiau įsižiūrėjęs į nuotraukas StorijaDJ tikrai pamatys, kad kaip tik dabar ir reikia iki laiptų „tipenti“ per želdynus. Ir būtent dėl to, kaip pastebi A. K., tie laiptai „turėjo logiškai iki šaligatvių būti pratęsti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prisipažįstame, StorijaDJ, tikrai nežinome, koks buvo mikrorajono projektuotojų sumanymas, tačiau kaip ir gyventojai, svarstome, kaip turėtų būti, kad žmonėms būtų patogu tais laiptais naudotis, o ne tik smagiai pasišaipyti, kaip dar vienas komentatorius:

menas: o ka , meno kurinys ;) o ir naudingas, gali aplinkiniunamu vaikai semkas valgyt ant laiptu niekam netrukdys :) ar turekla dar irengt:) labai normaliai :) tipo jei jau savivaldybe uzprikolint negali :) rimtuoliai jus :D :D

O gal mes tikrai nieko nesuprantame, nes šie laiptai ne į kalniuką kopti ir nuo jo leistis skirti. Nes tai:

Kazys: Tai juk menas!!

O dabar jau rimtai – nors skamba keistokai: kiek metų trunka seniūnijos metai ir ką „bus galima plėsti ir šalia įrengti taką“? 

REKLAMA

Gal kas nors galite paaiškinti, kodėl nebuvo galima vienais metais suremontuoti kokį nors kitą „avarinį tašką“, o kitais – šiuos keistus laiptus? Juk geriau vieną gaisrą užgesinti iki galo, net jei tam prireiks visos cisternos vandens, negu palikus jį rusenantį su likusia puse cisternos lėkti į kitą iš anksto žinant, kad vandens (šiuo atveju pinigų) vis tiek neužteks...  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų