Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis siūlo supaprastinti griežtą traktorių ir savaeigių žemės ūkio mašinų vairavimo reglamentavimą Lietuvoje. Asmenims, turintiems automobilio vairuotojo pažymėjimą, jis siūlo leisti vairuoti tam tikrų kategorijų traktorius, taip pat leisti įgyti teisę vairuoti traktorius asmenims bent nuo 16 metų.

Tuo tikslu Seimo narys ragina peržiūrėti galiojančius teisės aktus, reglamentuojančius traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų (traktorininkų) pažymėjimų išdavimą ir teisės vairuoti šias priemones įgijimo tvarką.

Anot E. Pupinio, tokiu tvarkos pakeitimu būtų ginami Lietuvos žemdirbių interesai, mažinamos kliūtys žemės darbams panaudoti specialiąją techniką ir jiems nebūtų taikomos šiuo metu galiojančios neadekvačios baudos už naudojimąsi žemės ūkio mašinomis, turint kitos kategorijos transporto priemonių vairuotojo pažymėjimą.

Į žemės ūkio ministrą kreipęsis E. Pupinis pažymi, kad daugelyje ES šalių vairuoti traktorius ir savaeiges mašinas gali B, C, D ir kt. kategorijų vairuotojų pažymėjimus turintys asmenys. Jo duomenimis, yra šalių, kuriose specialių pažymėjimų žemės ūkio paskirties transporto priemonių vairavimui nereikalaujama, o pažymėjimai, suteikiantys teisę vairuoti traktorius, išduodami asmenims nuo 15-16 metų.

REKLAMA

Seimo narys įsitikinęs, kad tobulėjant žemės ūkio mašinoms ir technikai, lengvėjant šių transporto priemonių eksploatavimo galimybėms, senos tvarkos atsisakymas lengvintų kliūtis Lietuvos žemdirbiams panaudoti techniką žemės ūkio darbams.

Remiantis Saugaus eismo keliuose įstatymu, Žemės ūkio ministerija ar jos įgaliotos institucijos nustato ir tvirtina traktorių ir savaeigių mašinų vairuotojų rengimo ir teisės vairuoti šias transporto priemones įgijimo tvarką, taip pat nustato ir tvirtina dokumento, patvirtinančio teisę vairuoti traktorius ir (ar) savaeiges mašinas, formą, išdavimo tvarką.


Rašyti komentarą...
g
grumstas
2009-05-29 12:09:50
Pranešti apie netinkamą komentarą

Labai geras ir reikalingas pasiūlymas, pone Edmundai, Tik kad jis neužstrygtų klerkų stalčiuose, nes visi žinom valdininkų norą viską drausti.
Tik prisiminkim Kaune nužudyto taksisto draugų prašymą leisti vairuoti taksi neprisisegus diržo. Tuoj reguliuojančios instancijos vadovas pradėjo įrodinėti , kad tai nebus galima leisti, o apsisaugoti pasiūlė įsirengti izoliuotą nuo salono vairuotojo sėdynę..
berods tik masiulis pradėjio ieškoti kelių spręsti šią problemą , atsižvelgiant į vairuotojų norą.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų