Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė, reaguodama į informaciją, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rengia Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama apmokestinti farmacijos kompanijų atstovų vizitus pas gydytojus, kreipėsi į SAM, siūlydama įsteigti Valstybinę vaistų informacijos agentūrą.

Iš šios, su farmacijos kompanijų komerciniais interesais nesusijusios agentūros, gydytojai galėtų gauti visą reikiamą informaciją apie gaminamus ir platinamus vaistus.

"Europos Sąjunga taip pat sprendžia šią problemą, bet daro tai civilizuotai - steigia valstybines informavimo agentūras, kaip, pavyzdžiui, Olandija, Prancūzija, Suomija, Šveicarija. Tačiau Lietuvos Vyriausybė nenori eiti civilizuotu ir išbandytu keliu", - teigia Darbo partijos frakcijos narė D. Mikutienė.

Politikė įsitikinusi, kad farmacijos kompanijų atstovų vizitų apmokestinimas - tai korupcijos įteisinimas. "Farmacininkų vizitų apmokestinimas legalizuoja korupciją. Sumokėjus mokestį bus galima visiškai legaliai papirkinėti gydytojus dovanomis, kelionėmis, bilietais į renginius ir pan. Spauda mirga nuo tokių situacijų aprašymų. SAM peržengė sveiko proto ribas", - sako D. Mikutienė.

Spaudoje pranešama apie neetišką farmacininkų veiklą, kai farmacijos įmonės visais įmanomais būdais stengiasi įpiršti savo gaminamus ar platinamus vaistus dirbantiems gydytojams. Pasak Seimo narės, ne paslaptis, kad farmacijos kompanijos gundo gydytojus brangiomis kelionėmis į užsienį, papildomai primoka už šių kompanijų vaistų paskyrimą pacientams, dovanoja dovanas. Taip pat farmacijos kompanijų atstovai nuolat lanko medikus, paprastai pacientų priėmimo valandų metu, reklamuodami savo atstovaujamų kompanijų vaistus.

D. Mikutienė neabejoja, kad tokia susiformavusi farmacijos kompanijų praktika, skatinanti gydytojus skirti konkrečios kompanijos vaistus, yra ydinga ir netoleruotina.


Rašyti komentarą...
n
nesupratelis
2010-01-11 19:14:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam ta agentura? Ka ji informacija per cenzura leis, reklama duozos, vaistininkams niu, niu, niu sakys.
Atsakyti
0

s
seiminija
2010-01-11 22:36:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir kaip ta agentūra veiks, ką ji darys?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų