Siūloma dvigubinti subsidijas maždaug 11 tūkst. nukentėjusių įmonių

Ekonomikos ir inovacijų ministerijai siūlant didinti pagalbą daliai nuo pandemijos nukentėjusių įmonių, Vyriausybė trečiadienį svarstys patikslintą subsidijų verslui koncepciją. 

Ministerijos teigimu, užsitęsus karantinui, siūloma įmonėms, kurių apyvarta krito 30 proc. ir jų veikla įtraukta į apribotų veiklų sąrašą, išmokėti papildomą subsidiją, lygią jau išmokėtai sumai. 

Į papildomą subsidiją pretenduotų apie 11,2 tūkst. įmonių. Būsimi pareiškėjai iš karto gaus dvigubą subsidiją, be to, maksimali paramos suma vienai įmonei ar jų grupei didėtų nuo 800 tūkst. iki 1,8 mln. eurų. 

Nauja tvarka siūloma, atsižvelgus į Europos Komisijos komunikato pakeitimus ir į tai, kad dalis įmonių dar pirmojo karantino metu buvo išnaudojusios arba beveik išnaudojusios 800 tūkst. eurų ribą. 

Papildomos paramos išmokėjimas planuojamas balandį. 

Į subsidijas nukentėjusioms įmonėms nuo sausio 20 dienos gali pretenduoti įmonės, kurių apyvarta krito daugiau kaip 30 proc. Išmokos suma lygi 25 proc. nuo 2019 metais sumokėto GPM, bet ne mažiau nei 500 eurų. 

42 mln. eurų paramą jau gavo apie 15 tūkst. įmonių. Šiuo metu dar vertinama paraiškų už 8 mln. eurų.

Šiai priemonei pradžioje buvo skirta 150 mln. eurų, tačiau įmonėms vangiai teikiant paraišas, 50 mln. eurų perkelta į antrąjį paramos paketą, skirtą ypač nukentėjusioms įmonėms, kurių pajamos krito bent 50 proc.   


Rašyti komentarą...
s
ss
2021-04-14 13:33:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vangiai teikiant paraiškas :)))))....štai po puses metų didelio ir sunkaus darbo ir laukimo gavau iš VMI

DĖL SUBSIDIJŲ PARAIŠKOS NETENKINIMO


Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau — VMI prie FM), vadovaudamasi Priemonės „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ lėšų skyrimo ir administravimo tvarkos aprašo“, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. sausio 15 d. nutarimu Nr. 24 „Dėl priemonės „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ lėšų skyrimo ir administravimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas) 36 punktu, įvertinusi, ar pareiškėjas atitinka Aprašo nustatytus reikalavimus, informuoja, kad Jūsų paraiška netenkinama, kadangi įmonė neatitinka Aprašo 17.6 punkte nustatyto reikalavimo subsidijai gauti — paraiškos vertinimo metu įmonė Juridinių asmenų registrui nėra pateikusi metinių finansinių ataskaitų už 2019 m. arba Valstybinė mokesčių inspekcija apie jų pateikimą nėra gavusi informacijos.


p.s.štai kokį VMI LAIŠKĄ GAVAU. Po 22 dienų laukimo po šiaip taip su didžiausiais trukdžiais pateikimo paraiškos.Praėjo jau beveik pusė metų po karantino.Kad gaut ašaras 500 Eur .Du mėnesius buhalterija įrodinėjo,kad mūsųs įmonė nukentėjus,antras žinksnis po pateikimo paraškos subsidija išmokama nuo18-38 parų,nora aškiai parašyta,kad dokumentų papildymus VMI reikalauja per 3 d.d. .Taigi praėjo 22 dienos ,ponai pareiškia ,kad aš žvairas ir nieko nemoku. Jau ir nei juokinga,nei graudu.Bala nematė nenumirsim,bet koncervai kaip visada patvirtina savo naikintojų statusą.Mažiukai niekaip jiems neįsipaišo į jų pasaulėžiūrą.VISI KELIAI IR PROTEKCIJOS MAXIMOM. Prie valstiečių tai nors reali pagalba buvo.Uždaryti buvom,bet tikrai kompesavo dalį pinigų per tris dienas,be jokių biurokratinių stabdžių. Na nežinau kur mes taip dirbdami nueisim,ei PIŠ su savo kompanija....
Atsakyti
0

A
As
2021-04-27 13:34:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu tai gal reikia finansines atakaitas uz 2019 metus laiku pateikti Registru Centrui?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų