Siūloma keisti tarnybos vietovėje gyvenamųjų patalpų neturinčių valstybės tarnautojų apgyvendinimo tvarką - tarnybinius butus gali pakeisti nuompinigiai ir kelionpinigiai.
Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Aplinkos ministerijos pateiktiems Valstybės tarnybos įstatymo, Specialiųjų tyrimų tarnybos statuto, Valstybės saugumo departamento įstatymo, Valstybės saugumo departamento statuto, Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Prokuratūros įstatymo pakeitimams, kuriuose siūloma atsisakyti statutinių ir nestatutinių valstybės tarnautojų aprūpinimo tarnybinėmis gyvenamosiomis patalpomis nuostatos.
Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, įstatymų projektais siūloma nustatyti tam tikrų grupių tarnautojų teisę į nuompinigius ar kelionpinigius. Siūloma nustatyti, kad kelionpinigiai būtų mokami, kai atstumas tarp gyvenamosios vietovės ir tarnybos vietovės yra didesnis kaip 40 kilometrų. Nuompinigiai turėtų būti mokami, kai šis atstumas didesnis kaip 80 kilometrų.
Įstatymų pakeitimų projektai artimiausiu metu bus pateikti svarstyti Seimui. Jei parlamentas siūlomiems pakeitimams pritars, Vyriausybė nustatys valstybės tarnautojų ir statutinių valstybės tarnautojų, kurie turės teisę į nuompinigius ir kelionpinigius, grupes (kategorijas), patvirtins nuompinigių ir kelionpinigių dydį ir jų mokėjimo tvarką.
Tarnautojai, kuriems tarnybinės patalpos buvo suteiktos iki šių įstatymų įsigaliojimo, turėtų teisę naudotis šiomis patalpomis jas perdavus savivaldybei arba iki sutarčių dėl jų naudojimo galiojimo pabaigos.
Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, atsisakius dabartinės valdininkų ir pareigūnų apgyvendinimo tvarkos, kai jiems suteikiami tarnybiniai butai, nebebūtų teisinio pagrindo sudaryti naujų tarnybinių gyvenamųjų patalpų nuomos sutarčių. Tokios patalpos būtų perduodamos savivaldybėms.