Širinskienė tvirtina, kad komiteto padaryta pertrauka išvadų dėl LRT nesustabdys

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė sako, kad Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) padaryta pertrauka dėl Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) veiklos tyrimo išvadų jų svarstymo nesustabdys.

„Iš esmės, pagal Seimo statutą, padaryta pertrauka nesustabdo, nes nėra imperatyvo laukti papildomų komitetų išvadų, ypač, kai yra skubos tvarka. Nutarimai skubos tvarka pagal Statutą svarstomi su 24 valandų taisykle“, – BNS sakė TTK pirmininkė A. Širinkienė.

Teisės ir teisėtvarkos komitetas nutarimo projektą dėl Seimo komisijos atlikto LRT veiklos tyrimo planuoja apsvarstyti ketvirtadienį.

„Jie (ŽTK – BNS) pareigos neatliko, mes svarstysime“, – teigė A. Širinskienė.

Seimo statutas numato, kad nutarimų projektai svarstomi skubos tvarka. Seimo pirmininko siūlymu, pritarus Seimui, jie gali būti svarstomi ypatingos skubos tvarka, tačiau Viktoro Pranckiečio siūlymui išvadas dėl LRT apsvarstyti su ypatinga skuba parlamentarai nepritarė.

Žmogaus teisių komitetas trečiadienį svarstydamas minėtą išvadą padarė pertrauką, atsižvelgdamas, kad dėl paties tyrimo yra kreiptasi į Konstitucinį Teismą.

Komitetas pranešė darantis svarstyme pertrauką iki bus priimtas Konstitucinio Teismo sprendimas. „Taip komitetas siekia tikrumo dėl konstitucinių vertybių apsaugos ir nacionalinio transliuotojo nepriklausomumo išlaikymo“, – teigiama pranešime.

Sulaukti Konstitucinio Teismo išvados Seimo TTK siūlė ir nutarimo projektą dėl LRT šia savaitę apsvarstęs Audito komitetas.

Pagal Seimo statutą, „nagrinėjant įstatymo projektą, Seimo paskirtas papildomas komitetas savo išvadas turi pateikti Seimo paskirtam pagrindiniam komitetui ir Seimui“. Situacija dėl svarstymo pagrindiniame komitete, jei nėra papildomo komiteto išvados, neapibrėžta.

Seimo komisijos išvadose siūloma steigti naują LRT valdymo organą – valdybą. Kartu siūloma koreguoti LRT tarybos narių skyrimo tvarką, susiejant su skiriančiosios institucijos kadencija, trumpinti tarybos narių kadenciją.

LRT vadovybė nuogąstauja, kad tokie pakeitimai kelia grėsmę LRT nepriklausomumui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų