Širinskienė spaudžia aplinkos viceministrę: siūlo įsivertinti, ar gali toliau eiti pareigas

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, „valstietė“ Agnė Širinskienė siūlo aplinkos viceministrei Rasai Vaitkevičiūtei dėl sprendimo įteisinti lankus medžioklėje įsivertinti, ar gali toliau eiti pareigas. Parlamentarei taip pat kilo klausimų dėl viceministrės interesų.

„Manyčiau, kad vis dėlto šioje situacijoje viceministrė tikrai suvaidino labai neigiamą vaidmenį. Jau vien įvertinant tai, kad ji turi labai aiškų interesų konfliktą – ji pati buvusi klubo „Medeina“ vadovė, dabar tą vadovavimą perėmusi jos mama“, – BNS antradienį sakė A. Širinskienė.

„Tuo metu pati viceministrė dalyvauja priimant sprendimus ir vadovauja Medžioklės tarybai, akivaizdu, kad yra tiesioginis ir nuolatinis interesų konfliktas“, – teigė ji.

A. Širinskienė taip pat pridūrė norinti išgirsti ir viceministrės versiją dėl sprendimo, įteisinančio medžioklę lankais, priėmimo aplinkybių.

„Kiek suprantu, bent jau iš viešosios erdvės, tai ministrui ji buvo pateikusi ir ne visai tikslią informaciją apie Medžioklės tarybos sprendimus, dabar dar prasidėjo keisti aiškinimai, kad ministras neva uždraudė lankus tokiu savo įsakymu, nors de facto jis legalizavo“, – kalbėjo parlamentarė.

„Lauksime viceministrės reakcijos, bent jau aš ją norėčiau išgirsti ir pamatyti, nes tai, kas matosi dabar viešojoje erdvėje, tai tikrai nieko bendro neturi nei su „valstiečių“ rinkimų programa, nei su frakcijos sprendimais“, – pridūrė ji.

Ji teigė, kad situacija buvo antradienį aptarta ir „valstiečių“ frakcijoje Seime, tačiau ministro K. Mažeikos sprendimais yra pasitikima, bet apmaudu, kad pasitaiko klaidų, kurias sukelia artimiausi ministro kolegos.

„Tų klaidų ir nesusipratimų pasitaiko, tik labai apmaudu, kad tas klaidas ir nesusipratimus kursto artimiausi politinio pasitikėjimo žmones – viceministrai, kurių funkcija turėtų būti apsaugoti ministrus nuo panašių skandalų“, – teigė Seimo narė.

REKLAMA

Aplinkos ministro patarėjas Justas Jaskonis antradienį BNS teigė, kad viceministrė R. Vaitkevičiūtė atsiprašo ir prisiima atsakomybę už nesuderintą, klaidingą sprendimą, o šiuo metu ministerijoje derinamas naujas įsakymo variantas, kuriame lankai būtų išbraukti.

„Aš džiaugiuosi, kad tos sąžinės yra, bet manau, kad reiktų pačiai viceministrei persižiūrėti dirbti ar kuruoti medžioklės sritį“, – sakė A. Širinskienė.

Aplinkos ministras K. Mažeika teigė, kad sprendimą dėl medžioklės lankais priėmė Medžioklės taryba. Jai vadovauja viceministrė R. Vaitkevičiūtė, kuri pirmadienį BNS sakė, jog konkrečiai klausimas dėl lankų įteisinimo taryboje nebuvo keltas, o paskutinis tarybos posėdis vyko pernai rugsėjį.

Viceministrė anksčiau vadovavo medžiotojų ir žvejų draugijai „Medeina“, o pernai birželį, Vyriausioji tarnybinės etikos komisijai pradėjus tyrimą dėl šio ir kitų nedeklaruotų ryšių, ji tai deklaravo ir vadovavimą draugijai perleido mamai. 

Tąkart R. Vaitkevičiūtė sakė, kad draugija nevykdo jokios veiklos.


Rašyti komentarą...
V
Vida
2020-05-12 12:24:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai..Nors šįkart molodec.
Atsakyti
0

C
Cha
2020-05-12 19:00:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sirinskiene turi prie ko prikibti..
Atsakyti
0

R
Robertas
2020-05-14 12:21:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu kada ta kiaulė su akiniais save ivertins
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų