Sinoptikas apie orus per šventes: „Labai tikėtina, kad šilti orai išliks ir ilgiau“

Orai Europoje bus dvejopi. Vakarinėje ir centrinėje žemyno dalyje juos lems kelis centrus turinti žemo slėgio sritis. Dabar ji didėja. Rytuose esanti šalta aukšto slėgio sritis priešingai – bliūkšta ir traukiasi. Dėl pasikeitusios pusiausvyros Lietuvos link šiltesni orai pajudės jau rytoj, bet kol smarkiau atšils, turės praeiti dar diena kita.

Šiandien orai Lietuvoje buvo ramūs, pilki, kai kur pasnyguriavo, kai kur pasirodė dulksna ir lijundra. Artimiausią naktį irgi bus debesuotas dangus, pragiedrulių tikėtis neverta. Vietomis pasnyguriuos, vietomis suboluos rūkas, o jam besisklaidant galima ir menka lijundra. Kai kur bus slidu dėl plikledžio.

Rytoj orai irgi bus pilki. Į pajūrį, vakarinius šalies rajonus jau pradės plaukti šiluma, todėl ten tikėtina nebent labai menka dulksna. Kitur dar laikysis menkas šaltukas, todėl gali nukristi viena kita snaigė, bet iš tiesų kritulių visur bus labai mažai.

„Kitaip tariant orai bus nevienodi. Naktis dar su menku šaltuku, žemi debesys vietomis pabarstys negausuas sniegelio. Suboluos rūkas, jam sklaidantis galima menka duklsna ir lijundra. Vietomis bus ir plikledis. Dieną kritulių labai mažai, arčiau jūros gali pasitaikyti šiek tiek dulksnos, kitur – smulkių snaigių. Naktį vyraus 1 – 3 šalčio, dieną vyraus iki 1 laipsnio šalčio, šalies vakaruose – iki 3 laipsnių šilumos“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

Trečiadienio naktį kritulių beveik nebus, tačiau kai kur gali būti silpna lijundra ir plikledis. Dieną kurį laiką bus mišrių kritulių – ir negausaus lietaus, ir negausaus šlapio sniego. Naktį vyraus 1 – 3 laipsniai šalčio, prie jūros, vakariniuose rajonuose bus apie 1 – 3 šilumos, dieną visur vyraus 1 – 3, prie pat jūros net 6 – 7 laipsniai šilumos.

Ketvirtadienis bus apniukęs, vietomis negausiai palynos, pakibs rūkas. Naktį bus vos virš 0, prie jūros bus apie 4 – 5 laipsnius šilumos, dieną oras šils iki 2 – 3, prie jūros 6 – 7 laipsnių šilumos.

„Ką gi, tas dabar taip puošiantis Lietuvos gamtovaizdį negausus sniegas netrukus nutirps ir bent jau šią savaitę tikrai nepasirodys vėl. Labai tikėtina, kad šilti orai išliks ir ilgiau, todėl reikėtų nusiteikti, kad Kalėdos bus drungnos ir šlapios“, – pastebi N. Šulija. 


Rašyti komentarą...
K
Kuršis
2020-12-14 20:46:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Marijonas zino, kaip paskirstomos lesos, suaukotos per rengini. Kiek realiai lieka vaikams. Jis ne taip krupciotu. Perzvelkit praejusiu akciju ataskaitas, jus didziai nustebsite.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų