• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį vakarinę, pietvakarinę Lietuvos pusę šaltasis atmosferos frontas pasieks, čia bus kiek vėsiau, turėtų daugiau, su perkūnija palyti, kitur Lietuvoje tik trumpos vasarinės, liūtys su perkūnija nušniokš.

Trečiadienį vakarinę, pietvakarinę Lietuvos pusę šaltasis atmosferos frontas pasieks, čia bus kiek vėsiau, turėtų daugiau, su perkūnija palyti, kitur Lietuvoje tik trumpos vasarinės, liūtys su perkūnija nušniokš.

REKLAMA

Visai šiai savaitei virš Skandinavijos, Vidurio ir Rytų Europos ciklonai įsikurs, įmantriais vardais pakrikštyti-Pallavi, Nora I ir II-oji, Orinoco. Iš pietų, pietryčių vis dar šiltas ir drėgnas oras plūs. Dalinasi sinoptikė Elvyra Latvėnaitė. Ji pateikė orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ir pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia.

Liūtys su kruša smogs Lietuvai

Liūtys su kruša ir pavojingais orai slinks beveik per visą Lietuvą. Čia galite pamatyti konkretų laiką ir vietą, kada ateis lietus.

Vėliau visą savaitę bus vis dar šilta, lietūs daugiausia dienomis nulis, popietėmis perkūnija sudundės. Kitą savaitę aktyvesni ciklonai iš šiaurės per Skandinaviją tolyn į pietus, arčiau mūsų brausis, nuo antradienio stipresni vakarinių krypčių vėjai turėtų pūsti. Dažniau ir ramiau palis, bus vis vėsiau. Tad panašu, kad šią savaitę pietietiška vasara džiaugsimės, o kitą savaitę - jau savos, lietuviškos turėtume sulaukti. Kol kas taip orų modeliai byloja.

REKLAMA
REKLAMA

Sinoptikė pasidalijo ir pasiskaitymui pamokančia pasakaite.

„Velnias sakęs ponui Dievui:

— Leisk man, aš padarysiu vabalus, kad tu, pone Dieve, niekaip neatsiginsi.

Ponas Dievas jam leidęs. Velnias pridirbęs daugybę uodų ir užleidęs ant pono Dievo. Ponas Dievas susikūręs ugnelę. Prie ugnelės per dūmus nė vienas velnio padarytas vabalas nelindęs.

REKLAMA

Paskui ponas Dievas sakąs velniui:

— Dabar aš ant tavęs užleisiu savo padarytus vabalus, tu ar atsiginsi?

Ponas Dievas užleidęs ant jo blusas. Tai velnias, kad ir ugnį kūrenęs, kad ir ką daręs, niekur netvėręs. Tai tik ant kuolelio atsitūpęs, susirietęs vos-ne-vos per naktį iškentęs“

Kokie orai laukia?

Trečiadienį, gegužės 29-osios nakties pačioje pradžioje trumpai, su perkūnija nulis,vėliau, iki vidurdienio jau be lietaus. Įdienojus vėl trumpas lietus su perkūnija nušniokš. Galima kruša, labiausiai tikėtina Žemaitijoje. Vėjas pietų, pietryčių 4-8 m/s, dieną per perkūniją 7-12m/s, gūsiai 15-17m/s, dieną pajūryje šiaurės vakarų 8-13 m/s. Naktį 12-17°C, dieną 25-28°C, vakariniuose rajonuose 21-24°C.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį, gegužės 30 -osios naktį be lietaus, dieną vėl trumpai nulis, įdienojus jau ir su perkūnija. Vėjas naktį nepastovus 2-5m/s, dieną rytinių krypčių 5-10 m/s, per perkūniją gūsiai 15-17m/s. Naktį 11-16°C, dieną 24-29°C.

Penktadienį, gegužės 31 d. trumpai palis, daugiausia dieną, įdienojus su perkūnija. Vėjas rytinių krypčių naktį 3-6 m/s, dieną 5-10m/s, per perkūniją gūsiai 15-17 m/s. Naktį 13-18°C, dieną 24-29°C.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienį, birželio 1-osios naktį be lietaus, rytą ir dieną trumpai palis, įdienojus su perkūnija. Vėjas rytinių krypčių4-8 m/s, dieną per perkūniją 8-13 m/s, gūsiai 15-17m/s. Naktį 12-17°C, dieną 23-28°C.

Sekmadienį, birželio -osios naktį be lietaus, dieną vėl trumpai palis, popietę su perkūnija.Vėjas nepastovus 4-8 m/s. Naktį 11-16°C, dieną 20-25°C, vėsiausia vakariniuose rajonuose.

Pirmadienį, birželio 3 d. gausiau palis. Vėjas naktį nepastovus 4-8 m/s, dieną vakarų, šiaurės vakarų 7-12 m/s. Naktį 10-15°C, dieną 20-25°C, vėsiausia pajūryje, 17-19°C.

REKLAMA

Antradienį, birželio 4 d. protarpiais, su perkūnija palis. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų naktį 5-10 m/s, dieną 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Naktį 9-14°C, dieną 18-23°C, vėsiausia pajūryje.

Trečiadienį, birželio 5 d. palis, gausiau dieną. Vėjas vakarų 7-12 m/s, gūsiai 15-17 m/s. Naktį 8-13°C, dieną 15-20°C.

Vyraus lietus su perkūnija

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) skelbia, kad šiandien, trečiadienio dieną atmosferos slėgis truputį kris, orus Lietuvoje lems anticiklono vakarinis pakraštys. Vyraus nepastoviai debesuotas dangus. 

REKLAMA

Pirmoje dienos pusėje debesų bus mažiau, o popietės valandomis susidarys aukštesni kamuoliniai debesys iš kurių daugelyje rajonų sulauksime trumpo lietaus su perkūnija. Vietomis galima sulaukti ir stipraus lietaus, kai kur pabirs kruša. Didesnėje šalies dalyje vyraus vidutinio stiprumo pietryčių krypties vėjas, pajūrio regione vėjas bus gaivesnis, pasisuks iš vakarų, šiaurės vakarų. Perkūnijų metų vėjo gūsiai kai kur pasieks 15–18 m/s.

Temperatūra didžiojoje šalies dalyje pakils iki 24–29, o pajūryje bus šiek tiek vėsiau – 20–23 laipsniai šilumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienio naktį debesys sparčiai sklaidysis. Trumpo ir negausaus lietaus sulauksime nebent kai kur pirmomis nakties valandomis. Vos juntamas vėjas daugiausia pūs iš rytų, o žemiausia temperatūra nakties metu šalyje pasiskirstys tarp 12–17 laipsnių.

Ketvirtadienio dieną danguje vėl daugės kamuolinių debesų iš kurių kai kur sulauksime trumpo lietaus, o antroje dienos pusėje galime tikėtis ir perkūnijos. Rytinių krypčių vėjas sieks 6–11 m/s, o temperatūra šoktels iki 25–30 laipsnių karščio.

Smogs....silpnas lietus...
kliedesiai ka tik rase kad bus karsciausia vasara o paziurejus oras visas birzelis iki 20silumos
Jum neatsibodo rašyt ta pati per ta pati? Nei jus čia žinot nei jus čia stenkites rašyt...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų