Sinoptikai: orai primins spalio mėnesį, tik gamtovaizdis bus žalias

Stiprėjanti aukšto slėgio sritis dabar formuoja ramių gražių orų sritį nuo Atlanto pakrančių iki Juodosios jūros. Šiauriau vis dar sukasi energingas ciklonas, kurio pakraščiu Lietuvos link keliauja vėsūs orai. Lietuvoje šilta tikrai nebus visą savaitgalį, lietaus irgi sulauksime, tik ne nuolatinio.

Penktadienį orai Lietuvoje buvo gražūs – dažnai švietė saulė, bet iš pavienių debesėlių kai kur palijo. Artimiausią naktį didės ciklono įtaka, todėl debesys sklaidytis nenorės – taip ir liks debesuota su pragiedruliais. Kai kur palis, bet ir trumpai, ir negausiai. Pietvakarių vėjas rims nenoriai.

(60 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pavasaris Vilniaus pakraštyje

Šeštadienį ciklono įtaka bus dar didesnė, todėl dangų beveik nuo pat ryto dengs greitai skriejančių, todėl į vientisą apklotą niekaip nesulimpančių debesų sluoksnis. Iš jų kartkartėm vis palis, o vėjuota bus visą dieną.

„Kitaip tariant, šeštadienis bus permainingas. Naktį bus debesuota su pragiedruliais, dieną irgi, bet pragiedruliai bus mažesni. Naktį palis kai kur, dieną jau beveik visur, dažnai ir po kelis kartus. Pietvakarių vėjas sustiprės dar naktį, o dieną jis bus stiprus, gūsingas, todėl nemalonus. Oras naktį atvės iki 3 – 6 laipsnių, šalnos jau mažai tikėtinos, dieną šils iki 12 – 13, vakaruose 10 laipsnių šilumos“, – sako sinoptikas Naglis Šulija. 

Vėjuoti, su vis pasikartojančiu lietumi, orai numatomi ir sekmadienį. Oras naktį atvės iki 6 – 8, dieną šils iki 12 – 14 laipsnių, tik prie jūros bus ne taip šilta. Panašūs, tai yra vėjuoti, su vis pasikartojančiu lietumi orai bus ir pirmadienį. Kaip ir sekmadienį, Naktį lietaus bus mažiau, dieną daugiau ir kartosis jis dažniau. Oras naktį atvės iki 5 – 7, dieną šils iki 12 – 14 laipsnių šilumos.

„Ką gi, artimiausiomis dienomis orai primins spalio mėnesį, tik gamtovaizdis bus žalias. Bet mes ir prisitaikysime, ir išliksime“, – pastebi N. Šulija. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų