Sinoptikai įspėja – bus tikra pekla: karštis smogs stipriau, Lietuvą skandins lietus

Lietuvoje ketvirtadienį buvo įprastai karšti orai, bet lietus tvenkėsi nenoromis. Šią naktį daug kur palis vasariškas lietus su perkūnija, daugiausia vakarinėje šalies pusėje, praneša sinoptikai.

Penktadienio rytas bus saulėtas, antroje dienos pusėje vėl daug kur lietus, vietomis pils smarkiai ir su perkūnija. Po karštos dienos kaitra slūgs nenoriai ir paryčiais bus apie 19–21 laipsnį šilumos. Saulėtą dieną oras kais iki 31–33, vietomis 34 laipsnių karščio, tik vakaruose bus apie 27–29 laipsnius.

(52 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karštis užklupo Lietuvą

„Kitaip tariant, rytoj vėl bus pekla. Naktį palis vietomis šalies vakaruose, rytas saulėtas, antroje dienos pusėje daug kur trumpas lietus, vietomis pils smarkiai arba labai smarkiai, su perkūnija, vėjo gūsiais, galbūt ir kruša. Ir bus dar karščiau nei šiandien“, – teigė sinoptikas Naglis Šulija.

Panašiai bus ir šeštadienį – naktį vietomis, dieną daug kur vasariškas lietus, kai kur smarkus, su perkūnija ir kruša. Naktį vėl apie 19–21, dieną 30–32, kai kur 33 laipsnius karščio, tik prie pat jūros bus gana gaivu.

Panaši istorija ir sekmadienį – ir naktį, ir dieną neilgai trunkantis vasariškas lietus, vietomis smarkus ir su perkūnija. Bet bus truputį gaiviau – naktį 18–20, dieną tik 26–28 laipsniai šilumos.

Toliau –  dar gražiau: kitą savaitę karštis atslūgs galutinai, savaitės pabaigoje ir 25 laipsnių šilumos gali nebelikti. Kartkartėm palis, bet mažai.

Kitaip tariant, kentėti liko neilgai. Galima būtų planuoti būsimas keliones, bet yra vienas „bet“ – daugėja susirgimų. Todėl tuos, kurie pasikliauja mokslu ir sveiku protu, o taip pat tuos, kurie į gamtą nori ne pro langą žiūrėti, kviečiu naudotis proga ir skiepytis, kol dar yra laiko.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-07-15 19:48:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
PEKLA PRASIDEJO JAU TADA KAI TOKIA VALDZIA ISRINKOT
Atsakyti
-84

N
Naudojimi
2021-07-15 18:30:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klimato reguliavimo ginklai, niekad taip nebūdavo, kaip dabar. Dangus pastoviai kaip purvina paklode aptrauktas, saulė prigęsus, kitose pasaulio šalyse nenormalios liūtys ir dar krūva visokių stichinių nelaimių. Dar ne per seniausiai lėktuvai skersai išilgai chemtreilais raižė dangų. Visą tai ne gamtos, o žmogaus veikla.
Atsakyti
-46

B
Brima
2021-07-15 19:58:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo,valdžia tokia galinga ir karščius ir covidą prisišaukė,ir nelegalus.Lėktuvą liepė batkai nutupdyti...
Atsakyti
-29

SKAITYTI KOMENTARUS (75)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų