REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laidoje „Dėmesio centre“ Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus klausėme, ką daryti, kad sankcijos Rusijai pradėtų veikti pilnu pajėgumu? Pasak jo, sankcijos yra svarbios Rusijos karo mašinai pristabdyti, tačiau jos jo neužbaigs.  

Laidoje „Dėmesio centre“ Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus klausėme, ką daryti, kad sankcijos Rusijai pradėtų veikti pilnu pajėgumu? Pasak jo, sankcijos yra svarbios Rusijos karo mašinai pristabdyti, tačiau jos jo neužbaigs.  

REKLAMA

V. Sinkevičius teigia, kad karą užbaigti gali tik ginkluotė ir pagalba Ukrainai.  

„Šiandien dienai svarbiausia yra, kad sankcijos kirstų Rusijai į bet kokią ginkluotės programą. Kad Rusija tiesiog būtų paralyžuota ir negalėtų gamintis jokios ginkluotės. Ir tada, be jokios abejonės, uždarinėti kryptis, iš kurių jie galėtų įsivežti tą ginkluotę.  

Dabar mes turime per 1500 individualių asmenų ir įmonių, tas sąrašas nuolat didėja. Vasario 5 dieną G-7 spręs dėl naftos ir naftos produktų kainų. Tai sankcijos didėja, jų apimtis, ir tai, aišku, didina spaudimą Rusijai.  

REKLAMA
REKLAMA

Bet, aš manau, mes neturime būti naivūs, kad ekonominės sankcijos pabaigs šitą karą. Pirminis dalykas yra ginkluotė. Ginkluotė ir pagalba Ukrainai gali užbaigt karą“, – sako V. Sinkevičius.  

REKLAMA

Pasak Europos Komisijos nario, dabar didžiausia problema sankcijų įgyvendinime yra ta, kad kai kurios šalys padeda Rusijai tas sankcijas apeiti.  

„Valstybės, kurios padeda apeiti sankcijas. Dabar diskutuojame apie naują paketą ir ypatingai Baltarusijos vaidmenį. Bet aš manau, kad reikia žiūrėti ir į vidurio Azijos valstybes, ir kitas valstybes, kurios padeda apeiti tas sankcijas. Kai kurios išimtys sankcijose, kurios išsiderėtos vienu ar kitu metu. Tai manau, kad reikia nuolat peržiūrėti tas išimtis“, – kalba V. Sinkevičius.  

REKLAMA
REKLAMA

Vengrija blokavo 18 mlrd. eurų ES paramos paketą, prieš savaitę vėl blokavo 500 mln. eurų paramos paketą ginkluote. V. Sinkevičius sako, kad tokius Vengrijos veiksmus galima paaiškinti.  

„Pirmiausia, vienybę yra privalu išsaugoti, nes tai būtų didžiulis Rusijos laimėjimas, jeigu mes nesugebėtume priimti sprendimų vieningai.  

Deja, tokia situacija yra ir ji išliks. Bet, aš manau, kad čia labai svarbi Europos Komisijos rolė, mes nuolat stengiamės važiuoti į skirtingas šalis, kalbėti, įtikinėti. Aišku, Vengrija, nepamirškim ir to, kad turi savo planų, kadangi jiems yra užblokuota ES finansavimas ir jie taip bando jį atblokuoti. Aš apie moralinį aspektą net nediskutuoju“, – sako V. Sinkevičius.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos Komisijos nario teigimu, šiai dienai Ukraina yra ta, kuri neleidžia Rusijai judėti į priekį. 

Karas liečia mus visus, ypatingai Lietuvą, nes mes seniai kalbėjome apie tai, kokia grėsmė yra Rusija. Ir šiandien dienai Ukraina yra ta, kuri neleidžia Rusijos imperijai toliau judėti į priekį ir kelti tiesioginę grėsmę mums. Tai aš manau, kad mes tą karą turime priimti taip, kaip tą darėme nuo pat pradžių.  

Manau, kad Lietuvos reakcija buvo ypatingai svarbi, ir išlieka ypatingai svarbi, nes šiandien dienai situacija Ukrainoje yra daug blogesnė nei pirmą karo dieną. Mobilizacija, kuri buvo pirmą karo dieną padėti ukrainiečiams buvo svarbi, bet šiandien dienai situacija daug sudėtingesnė, nes sunaikinta daug daugiau infrastruktūros, tęsiamas terorizmas prieš energetikos objektus. Šiandien buvo vėl nauja ataka. Aš manau, kad visi privalome, ypatingai politikai, tie, kas gali turėti kažkokios įtakos priimti tą karą asmeniškai, nes kitu atveju karas Ukrainoje nesibaigs“, – sako V. Sinkevičius.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų