Šimonytės žinia: pasiskiepijusiems gali prireikti ir trečios dozės

Gruodį sulaukę pirmųjų vakcinų nuo koronaviruso gali po kelių mėnesių sulaukti ir trečiosios skiepo dozės. Premjerė teigė, kad kol kas konkrečių sprendimų šiuo klausimu nėra, taip pat nėra apsispręsta, ar už trečią vakcinos dozę turės susimokėti patys gyventojai.

„Kol kas ne. Tenka išgirsti visokių vertinimų, nes dar vyksta tyrimai. Man yra tekę girdėti tokį vertinimą, kad galimai reikės po pusės metų trečio skiepo, bent jau kalbant apie „Pfizer“ vakciną, bet tai nebus pilnas revakcinavimas, o toks boosteris vadinamas.

<...> Tai yra kažkas imuniteto palaikymui, ne pilna revakcinacijos programa, kai reikia dviem skiepo dozėmis skiepytis. Bet diskusijos ta tema Europos Sąjungos farmakologų ir mokslininkų tarpe vyko praeitą savaitę. Aš tikrai nesu girdėjusi, kad jau yra kažkoks galutinis sprendimas dėl algoritmo. Bet šiaip turbūt reikia mąstyti apie tai, kad to perskiepijimo reikės, gali būti, kad ir po pusės metų nuo antros dozės“, – antradienį Seime kalbėjo premjerė.

Visgi ji pabrėžė, kad konkrečių sprendimų šiuo klausimu nėra.

„Nepriimkite to kaip fakto ir mokslinės informacijos, nes tokių rekomendacijų mes dar kol kas iš mokslininkų neturime“, – tikino I. Šimonytė.

Paklausta, ar už trečią dozę jau reikės susimokėti patiems žmonėms, premjerė teigė, kad dėl to dar turės apsispręsti Vyriausybė, tačiau artimiausiu metu skiepai tikrai išliks nemokami.

„Visą laiką reikia vertinti, kas brangiau valstybei kainuoja: ar brangiau valstybei kainuoja skiepai, ar brangiau valstybei kainuoja tai, kad ekonomika nefunkcionuoja pilnai ir ištisi sektoriai turi leisti labai daug savo laiko nuotoliu net ir tada, kai tas nėra labai visuomenei gerai, kaip, tarkime, ugdymas.

Manau, kad viską įsivertinusi, Vyriausybės ir priims sprendimus, ar tai bus mokama, ar nemokama. Bet aš prognozuočiau, kad bent jau artimiausiu metu, matyt, kad šie skiepai turėtų išlikti nemokami“, – sakė I. Šimonytė.


Rašyti komentarą...
V
Vincas
2021-04-13 11:48:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per įprotis ištransliuoti visokius gandus,, gal būt"? Kai bus aišku, tada ir kalbėkite, dabar tie gal būt jau paėdė širdį.
Atsakyti
-4

K
KAUKE
2021-04-13 11:45:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
kai narkota vis reik ir reik cha
Atsakyti
-5

P
PETRAS
2021-04-13 11:50:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Verst lauku ją ,parsidavėlę! Formacininkų patronė!
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (46)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų