naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šimonytės pažadas: prabanga nesiskiepyti kainuos

Vakar mirė dar du žmonės, abu neskiepyti

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad dauguma į ligoninę atsigulusių sunkių koronaviruso pacientų nebuvo pilnai vakcinuoti. Vyriausybės vadovė tikino, kad prievartinio skiepijimo Lietuvoje nebus, tačiau pažymėjo, kad žmonės, kurie sąmoningai atsisako skiepytis, pajus patuštėjusias pinigines.

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad dauguma į ligoninę atsigulusių sunkių koronaviruso pacientų nebuvo pilnai vakcinuoti. Vyriausybės vadovė tikino, kad prievartinio skiepijimo Lietuvoje nebus, tačiau pažymėjo, kad žmonės, kurie sąmoningai atsisako skiepytis, pajus patuštėjusias pinigines.

REKLAMA

„Vakar mirė dar du žmonės. Iš keliolikos žmonių, kurie mirė per rugpjūčio mėnesį, paskiepytas buvo tik tai vienas ir tik viena doze. Žmonės į ligoninę gulasi dešimtimis kiekvieną dieną. Po 30–40 žmonių naujai reikia tiekti deguonį, kad jie galėtų kvėpuoti. 88 proc. iš tų, kurie gula į ligonines nuo pat birželio pradžios, yra žmonės neskiepyti nė viena doze.

Jeigu kažkas galvoja, kad į tai galima nekreipti dėmesio, tai yra tų žmonių valia. Niekas jų prievarta neskiepys. Tačiau, jeigu sveikatos sistemai kyla grėsmė, o ji kyla, deja, dėl to, kad užimtų lovų skaičius indikuoja, kad kitas sveikatos priežiūros paslaugas teks pradėti riboti“, – Seime antradienį kalbėjo premjerė I. Šimonytė.

REKLAMA

Vyriausybės vadovės teigimu, žmonės, kurie yra nepasiskiepiję, užsikrečia koronavirusu ir dešimtimis gulasi į ligonines, nes suserga sunkesne ligos forma.

REKLAMA

„Vyriausybės pareiga apsaugoti sveikatos sistemą, Vyriausybė nori išvengti tokių karantinų, kurie buvo praėjusiais metais“, – teigė I. Šimonytė.

„Čia žmonės kalba tautos vardu, bet aš noriu atkreipti dėmesį, kad daugiau nei 50 proc. visų žmonių Lietuvos  <...> yra pasiskiepiję bent viena skiepo doze. Tie žmonės taip pat yra tauta ir taip pat turi savo nuomonę apie tai, kokie yra jų interesai ir kaip jie turi būti apsaugoti.

Vyriausybė prievarta nieko neskiepys, aš tą noriu dar kartą pabrėžti, bet prabanga nesiskiepyti, prabanga priimti sprendimą nesiskiepyti tiems žmonėms, kurie tą daro ne dėl medicininių priežasčių, tiesiog kainuos jų kišenei“, – sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Apie tūkstantis žmonių prie Seimo protestuoja prieš naujus COVID-19 ribojimus

Daugiau nei tūkstantis žmonių antradienio rytą susirinko prie Seimo išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams imuniteto koronavirusui neturintiems ar nesitestuojantiems žmonėms.

Nešini tautinėmis, savivaldybių vėliavomis ir plakatais, tokiais kaip „STOP diskriminacijai“, „Šiknon galimybių pasą“, mitingo dalyviai skanduoja „Gėda, gėda“.

„Reikia saugoti valstybę, Konstituciją, apginti savo teises, laisvą pasirinkimą, kad nebūtų varžomos mūsų teisės, nesvarbu, ar žmogus nori skiepyti, ar nenori. Galų gale – vakcinavimasis yra dalyvavimas eksperimente“, – BNS sakė protesto dalyvis, 49-erių ūkininkas Ričardas Lekavičius.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei mes deklaruojame, kad esame demokratinė valstybė, tai demokratija turi galioti nuolat, o ne tik rinkimų periodu“, – pridūrė jis.

Grožio paslaugų srityje dirbanti Diana Verikienė tvirtino, kad skiepytis „turi būti laisva teisė rinktis“.

„Atėjau, nes nesutinku, kad valdžia į tautą nežiūri. Turiu omeny vakcinavimą ir žmonių skirstymą – turės ar neturės galimybių pasą. Tai yra neteisinga“, – kalbėjo 51-erių moteris.

Vyriausybė trečiadienį planuoja svarstyti nutarimo projektą, pagal kurį numatoma, kad galimybių paso neturintys asmenys nuo rugsėjo vidurio galėtų apsipirkti tik nedidelėse parduotuvėse, jiems užsivertų renginiai, viešojo maitinimo įstaigos, ligoninės ir kitos paslaugos.

REKLAMA

Mitingo prie Seimo organizatoriai protesto išvakarėse prašyme savivaldybei padidino dalyvių skaičių nuo 1 iki 5 tūkstančių.

Socialiniame tinkle „Facebook“ nurodoma, kad akciją organizuoja mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė ir viešoji įstaiga „Patriotiški Lietuviai“. Tai ne pirma šios moters rengiama akcija prieš valdžios sprendimus, susijusius su COVID-19 pandemijos valdymu.

Renginio išvakarėse ji ragino žmones ruošti „plakatus, būgnus, švilpynes, jau ir aliuminius puodus, jų dangčius, mažas balėjas, samčius triukšmui, net improvizuotas Egėjo arklidžių šakes mėšlui išmėžti“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų