Šimonytė: mėnesiui pratęstas karantinas ne visada bus toks pat griežtas

Nors karantinas pratęstas dar mėnesiui, premjerė Ingrida Šimonytė akcentuoja, kad tai nereiškia, jog jis visą mėnesį bus vienodai griežtas. Anot Vyriausybės vadovės, karantino švelninimas bus vykdomas palaipsniui, kiekvieną savaitę iš naujo vertinant epidemiologinę situaciją šalyje.

Trečiadienį ministrų kabinetas nusprendė iki vasario 28 d. 24 val. pratęsti karantiną ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimus.

„Tai nereiškia, kad nutarimas toks, koks yra dabar, galios visa apimtimi visą ateinantį mėnesį. Tačiau tai reiškia, kad kol kas Vyriausybė neturi pagrindo keisti režimo“, – žurnalistams trečiadienį kalbėjo I. Šimonytė.

Ji pažymi, kad pagal užsikrėtimų skaičių Lietuva, nors ir pasiekė geresnius rodiklius nei praėjusių metų pabaigoje, vis dar nėra pakankamai suvaldžiusi sergamumo Covid-19.

„Situacija yra gerokai pagerėjusi nuo praėjusių metų pabaigos ir nuo pikinių skaičių, kai matėme keletą tūkstančių užsikrėtimų per dieną, bet ji dar nėra pasitaisiusi pakankamai, kad mes galėtume kalbėti apie karantino nutarimo atšaukimą“, – sakė ministrė pirmininkė.

Vyriausybė kartu su Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija kiekvieną savaitę ketina vertinti epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pagal tai spręsti, kaip galima švelninti karantiną.

„Ar galėsime daryti tolesnius palengvinimus, priklausys nuo to, kaip toliau klostysis situacija. Kol kas situacija nustojo gerėti taip sparčiai, kaip gerėjo pirmąsias savaites, nes karantinas geriausią poveikį duoda pačioje pradžioje. Toliau reikės ir papildomų priemonių, ir papildomų sprendimų dėl testavimo“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ministrų kabinetas trečiadienį nesvarstė karantino švelninimo. Tačiau kitą savaitę jau turėtų būti aiškus planas, kaip Lietuva palaipsniui išeis iš karantino. Pagal preliminarų planą, pirmųjų švelninimų galima laukti vasario viduryje, priklausomai nuo epidemiologinė situacijos šalyje.

Prioritetinėmis sritimis karantino atlaisvinimui įvardintas švietimas, sveikatos apsauga ir verslas.


Rašyti komentarą...
P
Priš tokį karantiną
2021-01-27 14:26:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvos nebėra, visi stoja piestu už baltarusius, už rusų netinkamą valdžią, protestuojat kas jūsų net neliečia. O už savo teises niekas nekovojat. Kur tie kur filmavo ligonines, kur knygnešys kur bandė valstiečius šmeižti, jų valdymą. Dabar visi patenkinti, uždaryti kaip kanarėlės savo narvuose, ribojamos teisės, bet visi tyli, matomai patinka kai su jumis kaip su gyvūliais elgiasi, ne veltui ne šeimos o ūkiai palikom...atsipeikykit žmonės ir pagaliau stokim į kovą prieš dabartinę valdžią, kiek dar leisime, kad mus mindytų ir nesiskaitytų.
Atsakyti
-10

L
Laima
2021-01-27 14:21:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl pradeda svelnint? O todėl kad seimas ruošiasi atostogoms padidins atlyginimus ir olialia o jus durniai ubagaukit toliau
Atsakyti
-4

J
Joo
2021-01-27 14:11:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko paklausi to negausi! Va čia tai lygis!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų