REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė Seime Vyriausybės valandoje atsakinėjo į parlamentarų klausimus. Seimo narys ir „darbietis“ Aidas Gedvilas pradėjo kritikuoti premjerę, ministrus dėl esą netinkamos komunikacijos, meta ir dar stipresnius kaltinimus.

Premjerė Ingrida Šimonytė Seime Vyriausybės valandoje atsakinėjo į parlamentarų klausimus. Seimo narys ir „darbietis“ Aidas Gedvilas pradėjo kritikuoti premjerę, ministrus dėl esą netinkamos komunikacijos, meta ir dar stipresnius kaltinimus.

REKLAMA

„Jūs bandėte atsakyti dėl veiksmų derinimo su Europos Sąjunga, tačiau man sekant komunikaciją viešoje erdvėje įtikinamai nenuskambėjo. Todėl drįstu priminti, kad Lietuva nėra UAB ir jūs su ministru nesate akcininkai priiminėti tokius sprendimus, kurie kelia grėsmę mūsų šaliai. Tai ne baltarusiškų trąšų klausimas ir net ne konflikto su Kinija klausimas, nors koks jums skirtumas, kai visą gyvenimą dirbate viešajame sektoriuje.

Drįstate teigti, kad Kaliningrado blokada net nevyksta, kuris konkrečiai sankcijų punktas nurodo tranzito draudimą iš Rusijos ir Rusiją? Kas konkrečiai atsakingas už šį priimtą sprendimą, jei neįvardysite pavardžių, galite neatsakyti. Ar jūs tautą beraščiais laikote?

REKLAMA
REKLAMA

Priminsiu, kad jūsų kaip šalies vadovo pareiga – užtikrinti taiką Lietuvoje, o ne kurstyti karą. Kas buvo padaryta, kad šalies piliečiai miegotų ramiai? O gal tikrai laukiama, kol jaunus Lietuvos vyrus šaudys Rusijos kariai, o žmonas prievartaus vaikų akivaizdoje? Bepigu, kai nei to, nei kito neturi“, – sakė A. Gedvilas.

REKLAMA

Šias replikas išgirdusi premjerė teigė, kad visa tai yra kliedesiai, o į tai, ką įmanoma atsakyti, atsakys raštu vėliau.

„Štai, ką aš jums pasakysiu. Į tuos klausimus, kuriuos galima suformatuoti kaip klausimus aš jums atsakysiu raštu. O daugiau visa kita aš laikau kliedesiu, nes tai, kuo jūs mane kaltinate – tai yra tobuliausia Rusijos propaganda. Niekaip kitaip šito pakomentuoti negaliu.

Aš, pasiėmusi stenogramą, ištrinksiu tuos aspektus, į kuriuos įmanoma atsakyti pateikiant informaciją. Jūsų insinuacijų, taip gražiai sakykim, aš nekomentuosiu. Ačiū“, – atsakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Gabrielius Landsbergis po tokio Aido Gedvilo pasisakymo kreipėsi į opozicijos atstovus nuo šoninio mikrofono Seimo salėje.

„Tai, kad jūsų pusės atstovas, opozicijos atstovas dažnai pašneka, pavadinkim, antivalstybiškai ar bent jau keistai, tas jau yra įprasta ir turbūt ne viena Vyriausybės valanda ar pusvalandis nepraeina be to. Bet tai, ką mes girdėjome, neturėtų praeiti, be, na, įvertinimo.

Ir aš galiu įvertinti, kad tai buvo nepagarbu, kad tai žemina žmogų, į kurį jisai kreipiasi kaip politiką, ar vieną iš valstybės vadovų, bet tiesiog kaip asmenį. Bet tai nėra teisinga“, – G. Landsbergis pridėjo, kad jis yra valdančiosios koalicijos atstovas, tad labai vertintų opozicijos, kad ir apgailestavimą, kad tenka dalintis Seimo puse su Aidu Gedvilu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kreipsis į etikos sargus

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen feisbuke rašė, jog A. Gedvilas peržengė ribas, todėl ji kreipsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. 

„Aidas Gedvilas savo replika premjerei Ingridai Šimonytei peržengė visas padorumo ribas, sugebėjęs savo klausimą užbaigti užuomina apie premjerės asmeninį gyvenimą. Dalis Seimo narių pastarosiomis dienomis, atrodo, pradėjo varžytis, kas pasakys ką nors aštriau ir labiau žeidžiančio, labiau seksistiško.

Anksčiau pasižymėjo Dainius Gaižauskas, dėl kurio pasisakymo jau kreiptasi į Etikos ir procedūrų komisiją. Šiandien dėl savo replikos ten pat turėtų keliauti ir Aidas Gedvilas. Man tikrai labai nuoširdžiai apmaudu, kad kai kurie politikai vis dar negeba oponuoti, kritikuoti ar argumentuoti neliesdami oponento lyties, amžiaus ar šeimyninės padėties ir asmeninio gyvenimo. Deja, populizmo dividendų siekiantys Seimo nariai, atrodo, nutarė padorumo ribas nustumti kuo toliau. Jau pasitelkdami ir asmeninius įžeidinėjimus.

REKLAMA

Paprastai „ad hominem“ argumentai ir seksistinės užuominos bei juokeliai naudojami tada, kai žmogus nepasitiki savo kompetencija, supranta, kad neturi reikalingos informacijos arba tiesiog negeba jos suprasti. Tada jis renkasi asmenis įžeidžiančią taktiką.

Aidai Gedvilai, šiandien jūs savo pareiškimu įsirašėte į politikų gretas, Seimo salėje sugebėjusius politikos kultūrą pažeminti iki ribos, žemiau kurios yra tik atviri keiksmažodžiai ir muštynės. Prisiminkite tai kitą kartą ruošdamas replikas dėl smunkančios Seimo reputacijos. Kreipsiuosi į Etikos ir procedūrų komisiją. Seimas ne vieta chamams ir jų norimai įdiegti tarpuvartės kultūrai“, – rašė V. Čmilytė–Nielsen.

REKLAMA

A. Gedvilas sako, kad atsiprašys, jei premjerė pripažins klaidas

Sulaukęs ne vieno parlamentaro raginimo atsiprašyti premjerės A. Gedvilas ketvirtadienio pavakare išplatino pranešimą, kad tai padarys, jei Vyriausybės vadovė pripažins savo klaidas.

„Galime apsimetinėti ir nepastebėti kai kurių akivaizdžių dalykų, kuriuos mato visi aplinkui, tačiau aš ne toks. Žmonėms, rinkusiems mane į Seimą aš tikau toks, koks esu, ir neketinu apsimetinėti bei apsimesti kažkuo kitu“, – tvirtino „darbietis“.

„Tačiau aš nesu išdidus, jeigu jie nori mano atsiprašymo, galiu tai padaryti, jeigu premjerė pripažins visas savo klaidas ir atsiprašys visų Lietuvos žmonių už tai, kad jos Vyriausybė nuo kadencijos pradžios nepaisė konstitucinių žmogaus teisių, skaldė visuomenę, skirstydama piliečius į tinkamus ir netinkamus, vienus žmones laikydama vertesniais už kitus, o dabar, prasidėjus karui, priima vienašališkus, logiškai sunkiai paaiškinamus sprendimus, įnešančius dar daugiau sumaišties, baimės ir nežinomybės, negu buvo iki šiol“, – pareiškė jis.

Tiesa kalba Gedvilas, provokuoja rusus, o jiems proto uzteks kas kariaus, ogi paprasti lietuvos zmones, visi musu isrinktieji pasipustys padus dabar labai sustriakai,na zodziu gaila tu zmoniu kurie tiki provokatoriu sutve.
Į bet kurį normaliam žmogui kylantį, bet konservams nepalankų klausimą, konservai turi vieną ir tą patį atsakymą: tai rusų propaganda, o tu esi valstybės priešas, kiti dar prideda: šunauja, maršistas arba jadintsvenikas.
Ir jau visai būna juokinga kai Čmilytė su G. Landsbergiu ima kalbėti apie etiką, nors nei viens nei kitas neturi jokio supratimo kas tai yra.
Ir ką blogo tas A. Gedvilas pasakė? Nieko blogo kad kalbama. Juk diskutuojant išryškėja ir tiesa.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų