Šimonytė: aš neprivalau sutikti su visomis pastabomis Papildyta 14.29 val.

Paskirtoji premjerė Ingridą Šimonytė teigė, kad prezidentas turi teisę pateikti savo nuomonę ir vertinimą, tačiau ji tikėjusi abiejų atmestų kandidatų galimybėmis dirbti. Ji taip pat pridūrė, kad šios Vyriausybės formavimas yra neįprastas.

Susitikęs su visais kandidatais į ministrus, prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį Vyriausybės formavimą aptarė su paskirtąja ministre pirmininke I. Šimonyte. Prezidentas atskleidė, kad jam neįtiko dvi pateiktos kandidatūros – Kasparo Adomaičio ir Dalios Miniataitės. Visgi prezidentas išsakė nuogąstavimų dėl dar dviejų būsimų ministrų – Arūno Dulkio ir Dainiaus Kreivio.

„Prezidentas pagal Konstituciją ir Konstitucinio teismo išaiškinimą teikia tą sąrašą, kurį teikia premjeras. Dabar sąrašas yra oficialiai pateiktas ir šiandien mes šiek tiek aptarėme, ar tame sąraše gali būti daroma pakeitimų. Ir dėl kai kurių pakeitimų buvo sutarta. <...> Vertinu kaip darbingą pokalbį ir susitarimą, kurį pavyko pasiekti, tikiuosi, kad pavyks ir įgyvendinti“, – teigė I. Šimonytė.

Premjerės teigimu, nėra tokio žmogaus, dėl kurio nebūtų galima turėti pastabų. Pasak jos, jai buvo nematytas toks kandidatų aptarinėjimas, kuris įvyko formuojant šitą Vyriausybę.

„Paprastai atskiros savybės atskirų kandidatų nebūdavo taip plačiai komentuojamos. Prezidentas tokią teisę komentuoti be jokios abejonės turi. Bet kažkaip gal truputėlį kitaip anksčiau dalykai vykdavo. Manau, kad pastabas pasakyti galima. Aš esu dėkinga abiem kandidatams, kad jie pasiryžo būti teikiami. Aš tikrai pasitikėjau jų kompetencija.

Ypatingai tokiam žmogui kaip Dalia Miniataitė, kuri yra labai profesionali valstybės tarnautoja ir turi daugiau patirties negu daugelis kitų žmonių net ir kartu sudėjus, vis dėlto, žengti žingsnį iš karjeros tarnautojo į politinį darbą yra labai sunkus apsisprendimas. Tą aš žinau iš savo pačios patirties“, – komentavo premjerė.

I. Šimonytė džiaugiasi, kad jai buvo pavykę įkalbinti D. Miniataitę, bet dabar teks ieškoti kito kandidato į žemės ūkio ministro postą. Premjerė neatviravo, kada bus aiškios naujų kandidatų pavardės.

„Aš neprivalau sutikti su visomis pastabomis, kurios yra sakomos apie kandidatus, kuriuos aš siūliau. Jeigu aš juos siūliau, reiškia aš manau, kad galiu su visais jais dirbti ir pasiekti tų rezultatų, kurių mes būtume bandę pasiekti.

REKLAMA

Prezidentas, be jokios abejonės, turi teisę pateikti savo vertinimą ir nuomonę. Man komentuoti tą nuomonę būtų nei etiška, nei, tiesą sakant, reikalinga. Aš laikausi nuomonės, kad kandidatai buvo geri, tinkami, aš juos įsivaizdavau savo komandoje. Lygiai tą patį galiu pasakyti apie Dainių Kreivį ir Arūną Dulkį“, – tikino I. Šimonytė.

Premjerė teigė, kad už visus ministrus prisiima asmeninę atsakomybę. Jei kažkuriam ministrui nesisektų vykdyti savo pareigų, tai Jaroslavo Narkevičiaus situacija, anot I. Šimonytės, tikrai nepasikartotų.

I. Šimonytės teigimu, iš prezidento pastabų buvo pateikta beveik dėl visų kandidatų į ministrus, išskyrus Gabrielių Landsbergį.

„Ar tai reiškia, kad 13 kandidatų yra juodasis sąrašas? Turbūt taip nevertiname. Galime vertinti, kad dėl kiekvieno kandidato ir manęs pačios taip pat galima turėti daug įvairiausių pastabų. Taip ir vertinam, kaip pastabas“, – sakė premjerė.

Kandidatai į ministrus susitiko ne tik su prezidentu, bet ir su jo patarėjų komanda. I. Šimonytei toks Vyriausybės formavimo būdas pasirodė neįprastas. I. Šimonytė prisiminė, kaip pati, kai buvo teikiama į finansų ministres, susitiko su prezidentu Valdu Adamkumi arba, kai Dalia Grybauskaitė per dieną darydavo susitikimus su 5-6 kandidatais į ministrus.

„Tikrai nenoriu mokyti prezidento kaip jam dirbti savo darbą. Turbūt jis jį dirba taip, kaip jam atrodo sėkminga“, – sakė I. Škmonytė.

Premjerės įsitikinimu, pakeitimai, kurie bus padaryti, leis Vyriausybei dirbti ne mažiau sklandžiai nei su tuo kabinetu, su kuriuo iš pradžių I. Šimonytė buvo pasiryžusi dirbti.


Rašyti komentarą...
z
zosia
2020-12-04 14:41:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
mūsų vadas be margučių, o dar turės ir didelę rakštį subinėj.
Atsakyti
-1

A
Aburgenas
2020-12-04 14:25:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baisu Lietuvos tragedija
Atsakyti
-5

L
Leo
2020-12-04 14:42:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką jau bekalbėti, vien Dobrovolska ko verta... Su tokia vyriausybe nei mums, nei Prezidentui "gerovės valstybės" nematyti... Labai blogai, kad tą vyriausybę iš po kaldros formuoja Gžybė su "patriarchu", nes Prezidento iki ir po rinkimų nebesimato, gaila Lietuvos...
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (30)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų