Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad jai nesmagu, kad už PVM lengvatos maitinimo sektorių pratęsimą, nors tam prieštaravo Vyriausybė, balsavo Laisvės partija ir ministrų kabinetui priklausanti Aušrinė Armonaitė. Visgi Vyriausybės vadovė tikina, kad kerštaujama Laisvės partijai nebus.

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad jai nesmagu, kad už PVM lengvatos maitinimo sektorių pratęsimą, nors tam prieštaravo Vyriausybė, balsavo Laisvės partija ir ministrų kabinetui priklausanti Aušrinė Armonaitė. Visgi Vyriausybės vadovė tikina, kad kerštaujama Laisvės partijai nebus.

REKLAMA

TS-LKD prezidiumas trečiadienį konstatavo koalicijos sutarties ir pasitikėjimo pažeidimą, kadangi Laisvės partijos nariai balsavo už PVM lengvatą maitinimo paslaugoms metams.

„Tai nėra smagi situacija, kadangi man atrodė, kad mes susitarėme dėl kompromiso, bet nesusitarėme iki galo. Atsitiko kaip atsitiko, bet aš tą jau sakiau antradienį, kad toliau diskutuosime dėl tolesnio darbo koalicijos formatuose. Nieko čia dramatiško pasakyti negaliu“, – Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį komentavo I. Šimonytė.

Premjerė nesureikšmino pasigirstančių pasiūlymų kurti koalicijos tarybą.

„Tai yra lygiai tas pats, kokiu dalyku tai užvadinsi. Susitinka tie patys žmonės, frakcijų vadovai, partijų vadovai, aš kartas nuo karto, nelygu, kokia situacija. Man atrodo, tai pavadinti kažkokia taryba, valdyba ar visuotiniu susirinkimu nėra esminis dalykas. Tikrai koalicija šį rudenį bendradarbiavimo principų, nors ir anksčiau, bet šį rudenį tai jau tikrai laikėmės. <...> Kas atsitiko, tas atsitinka kartais“, – tvirtino I. Šimonytė.

REKLAMA

Paklausta apie atsakomuosius konservatorių žingsnius prieš Laisvės partiją, I. Šimonytė tvirtino, kad kerštaujama nebus.

„Čia nėra dantis už dantį principas. Jei tu pradedi taikyti dantis už dantį principą koalicijoje, tai kokia yra koalicija. Dantis už dantį – čia ne politika“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Pasak jos, jei dėl vieno balsavimo būtų daromos „dangaus griuvimo išvados“, jokiai koalicijai nebūtų įmanoma egzistuoti. Visgi ji pripažino, kad situacija yra nesmagi, kadangi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Vyriausybėje pastabų dėl PVM lengvatos neturėjo.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu tas kompromisas netiko, būtų buvę geriau, jei apie tai būtume pasikalbėję Vyriausybėje. Dabar tai yra vakarykščiai barščiai“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė teigia, kad elgėsi nuosekliai, kai balsavo už ilgesnį PVM lengvatos taikymą maitinimo sektoriui, nors tam prieštaravo Vyriausybė. Pasak jos, koalicijos sutartis nepažeista, o Laisvės partijai svarbūs sprendimai neturėtų būti nustumiami į paraštes, taip kerštaujant dėl balsavimo už PVM lengvatą.

Konservatoriai sako, kad koalicijos sutartis pažeista

„Partijos prezidiumo vertinimu, Vyriausybė dėjo visas pastangas, kad būtų rastas tinkamas ir koalicijai priimtinas biudžeto kompromisas, buvo ne vienas derybų raundas.

Vyriausybėje buvo bendru sutarimu pritarta tam projektui. Mes vertiname, kad tai yra koalicijos nuomonę atspindintis balsavimas, su kuriuo sutiko visi. Vėliau salėje mes matėme kitą palaikymą dėl specifinių dalykų, kurie Vyriausybės ir partijos manymu, yra svarbūs. Mes manome, kad yra fiksuotas koalicinės sutarties 1.2 punkto pažeidimas, kuriuo koalicijos partneriai įsipareigoja remti Vyriausybės politiką.

REKLAMA
REKLAMA

Mes manome, kad biudžetinis įstatymas ir jo svarbios nuostatos yra vienas iš svarbiausių Vyriausybės politikos ašių. Mes tai traktuojame kaip pasitikėjimo tarp koalicijos partnerių pažeidimą“, – po prezidiumo posėdžio trečiadienį komentavo konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

Politikas pabrėžė, kad dėl to jokių papildomų sankcijų ir veiksmų imtasi nebus, tik konstatuojamas pasitikėjimo pažeidimas. Iš esmės tai atitinka Europos Sąjungos susirūpinimą dėl bet kokių tarptautinės teisės pažeidimų. 

„Taip pat buvo nuspręsta kreiptis į frakciją, kad frakcija deleguotų naują Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką, o visi kiti sprendimai bus priimti priežiūros komitete“, – pridūrė G. Landsbergis.

'' · Vienas turtingiausiu Lietuvos žmonių, turintis virš 1,2 milijardo turto nesumoka 5 milijonų eurų mokesčių. Teismas priteisia, o mokesčių inspekcija rengia derybas, kad vietoje 5 milijonų butų galima sumokėti 2 ar dar mažiau. Viskas normalu - kai valstybė yra ne teisinė, o kon ser vat ni ku. ''
Niekados, niekados, niekados bobų i valdžia rinkti negalima. Tokio debilu bobinciaus Lietuvoje istorijoje dar nebuvo - net okupacini periodą įskaičius.
I kara ta ziurke isiusti
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų