Šimašius žada lengvatas vilniečiams ir verslui

Vilniaus valdžia žada ekonominės pagalbos priemonių paketą vilniečiams ir čia veikiantiems verslams, kad finansinės koronaviruso epidemijos pasekmės būtų kuo mažesnės. Apie tai pranešė miesto meras Remigijus Šimašius. 

99

Pasak jo, priemonės yra planuojamos, daugumą jų dar turės patvirtinti miesto taryba.

(99 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje karantino nuotaikos

Tarp numatomų priemonių – laikinai, karantino ir ekstremalios situacijos metu atidedamas komunalinių mokesčių mokėjimas, jei žmogus neteko darbo ar pajamų šaltinio, tėvams nereikės mokėti už savivaldybės darželius, tačiau 100 eurų kompensacijos jiems bus mokamos, neformalaus ugdymo krepšelis pasieks paslaugų teikėjus. 

Be to, suvaržytų paslaugų teikėjų verslo liudijimai galės būti pratęsti, atidedamas viešbučių, restoranų bei kitų nuostolių patiriančių įmonių mokamas žemės, jos nuomos ar nekilnojamojo turto mokestis.

Savivaldybės patalpų nuomininkai, kurių verslą paveikė suvaržymai, galės laikinai nemokėti mokesčio, nebus taikomos jokios sankcijos renginių organizatoriams, taip pat rangovams, negalintiems vykdyti viešųjų pirkimų sutarčių. 

„Savivaldybė turi teisę savo sprendimu teikti socialines išmokas išskirtiniais atvejais. Artimiausiu metu įsivertinsime, kiek šį įrankį galėsime taikyti karantino atveju ir kokiais atvejais“, – savo feisbuko paskyroje rašo R. Šimašius. 

Pasak jo, dėl šių priemonių gali tekti atsisakyti kai kurių miesto planuotų projektų ar išlaidų. 

Visas svarstomas ekonominės pagalbos priemonių paketą vilniečiams ir Vilniuje veikiantiems verslams:

1. Komunaliniai mokesčiai – laikinas mokėjimo atidėjimas, jei žmogus neteko darbo ar pajamų šaltinio per viruso laikotarpį. Tie, kas šiuos mokesčius moka ne internetu - tikrai nesiveržkite į bankus ar kasas, ne pats geriausias laikas. Perduokite tai vyresniems asmenims, kurie nesinaudoja e-bankininkyste.

REKLAMA

2. Žinoma, išlieka principas, kad už savivaldybės darželių nelankymą viruso metu nereikės mokėti.

3. Įsigytų verslo liudijimų pratęsimas kitiems metams atitinkamam laikotarpiui – toms paslaugoms, kurių teikimą suvaržo karantinas, ir kurių niekaip neįmanoma bent didžiąja dalimi teikti nuotoliniu būdu.

4. Kviečiame LRV analogiškai elgtis Gyventojų pajamų mokesčio atžvilgiu.

5. Žemės, žemės nuomos ar nekilnojamojo turto mokestis, kuris mokamas už objektus, kurių paslaugos apribotos karantino metu, ar kurių veikla tuo metu praradusi paklausą dėl karantino (viešbučiai, restoranai) – mokestis už karantino laikotarpį galėtų būti nemokamas arba perkeliamas į kitus metus. Taikomos priemonės, kurios užtikrintų, kad šia išimtimi pasinaudotų realiai nuostolius dėl veiklos nevykdymo patyręs subjektas, o ne savininkas, jei jis veiklos pats nevykdė.

6. Savivaldybės patalpų nuomininkams, jei jie dėl karantino priemonių negalėjo vykdyti veiklos arba ji buvo esmingai teisiškai apribota – nuomos mokesčio netaikymas už karantino laikotarpį.

7. Renginiai ir savivaldybės kofinansavimas jiems – netaikomos jokios sankcijos, jei jie perkeliami, pakeičia formą, ar, nesant tokių galimybių, nevykdomi dėl COVID-19 užkardymo priemonių.

8. Vilniaus miesto būstui – galimybė taikyti mokėjimo atidėjimus ir delspinigių neskaičiavimas, jei klientai patiria sunkumų dėl priemonių, susijusių su karantinu.

9. Savivaldybės kompensacijos lankantiems privačius darželius (100 eur), taip pat neformalaus ugdymo krepšelis paslaugų teikėjus pasieks nepriklausomai nuo to, ar pagal sutartis paslaugų gavėjai turės mokėti už paslaugas, nesuteiktas dėl viruso, ar ne.

10. Viešųjų pirkimų vykdymas – sankcijų netaikymas, jei tai nėra viruso prevencijai ar žalos mažinimui skirti dalykai, ir rangovas įrodo, kad sutarties nebuvo įmanoma įvykdyti laiku dėl karantino.

11. Sieksime, kad ne visi darbai būtų stabdomi, pavyzdžiui, galėtų tęstis, ypač gamyboje, statybose ir pan., kai užtikrinamos visos saugumo priemonės.

REKLAMA

12. Savivaldybė turi teisę savo sprendimu teikti socialines išmokas išskirtiniais atvejais. Artimiausiu metu įsivertinsime, kiek šį įrankį galėsime taikyti karantino atveju ir kokiais atvejais.

„Šios priemonės, kaip minėjau, dar tik planuojamos, jų patvirtinimui reikės plataus, kai kuriais atvejais ir Tarybos pritarimo. Taip, sąrašas nėra galutinis ir tikslus, jis gali pildytis ir būti koreguojamas.

Be abejo, tai kainuos Vilniaus mokesčių mokėtojams. Dėl šių priemonių, kaip ir dėl sąnaudų, susijusių su koronaviruso valdymu, gali tekti atsisakyti kai kurių projektų ar išlaidų, tačiau būtina visiems susitelkti, elgtis racionaliai ir darniai, prisiimti tekusią naštą bei taikyti savitarpio pagalbos priemones – tik tada šią krizę įveiksime sklandžiai.

Kita – dar svarbesnė tema – apie gydytojus ir medicinines priemones. Šiandien Vilniaus ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu bent žodžiu pagaliau gavome dalinį atsakymą į mūsų vasario 28 dienos kreipimąsi į SAM ministeriją dėl priemonių medikams, pagaliau turime aiškumą. Apsaugos priemonių iš valstybės rezervo tikėtis negalime, perkame patys (ir taip tai darėme), tai reiškia, kad realiai kiekiai tokie, kad jų naudojimas turės būti racionaliai nuosaikus, o ne maksimaliai visuotinis. Ne tragedija, bet ir ne puiku. Gaila tik, kad informaciją tik dabar gavome.

Dėl plaučių ventiliatorių, kurių labiausiai reikės, jei virusas pasklis plačiau – irgi neaišku, kaip bus su centralizuotu pristatymu, apie kurį tik abstrakčios žinios. Nieko. Vilniuje patys organizuojame pirkimą, kol ne vėlu. Nes šios kritinės įrangos turime, bet jei bus susirgimų ypatingas pikas, jos gali ir neužtekti. Apie kiekius, kainas ir t.t. būtinai informuosiu“, – socialinio tinklo paskyroje rašė Vilniaus meras.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2020-03-15 14:23:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klausimas valdzios atstovams?kodel nera kaip reikalaujama visuose iejimuose isejimuose virs duru pakabintos ultra fioletines lempos
Atsakyti
0

p
pažadukas
2020-03-15 16:01:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul bent aplink šiukšlių konteinerius pūpsančias senų baldų krūvas karantino laikotarpiu sutvarko, o ne pažadus dalina. Dėl dirbtinio plaučių ventiliavimo įrangos išvis kosmosas, nes dabar visa tokia įranga plūsta į Italiją ir Ispaniją, jos neįmanoma gauti. Gali drebinti orą kiek tik patinka, įrangos tiesiog nėra rinkoje. Nors, aišku, tai proga Žiburkui už astronominę sumą parduoti porą sandėlyje užsivoliojusių aparatų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų