Šimašius ramina vilniečius dėl koronaviruso: pristatė veiksmų planą

Penktadienio naktį Lietuvą apskriejo žinia, kad Šiauliuose patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis. Jis užfiksuotas 39-erių moteriai, kuri vasario 24-ąją grįžo iš Italijos, Veronos miesto. Dar iki pirmojo atvejo nustatymo žmonės Lietuvoje pradėjo ruoštis: iš prekybos centrų lentynų šluojamos įvairios kruopos, ilgai negendantys maisto produktai, vaistinėse neliko medicininių kaukių. Po oficialaus pirmojo atvejo paskelbimo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius savo „Facebook“ paskyroje pasidalino įrašu apie koronavirusą.

Sostinės meras ramino žmones, priminė, kokius veiksmus turėtų atlikti kiekvienas, kad galėtų išvengti užsikrėtimo. Taip pat informuota ir kokių veiksmų imsis sostinės valdžia, kad sustabdytų viruso plitimą.

„Kaip ir buvo galima tikėtis, koronavirusas neužtruko pasiekti ir Lietuvą – turime pirmąjį patvirtintą atvejį Šiauliuose. Noriu nuraminti, kadangi nebuvome pirmoji šalis šio viruso kelionėje, institucijos turėjo laiko pasiruošti. Nors iššūkių turėsime, neabejoju, visi kartu juos įveiksime“, – pranešimą pradėjo R. Šimašius.

Meras ragino žmones nepamiršti elementariausių higienos taisyklių, jog virusui nebūtų sudarytos sąlygos plisti.

„Pirmiausiai priminsiu, kaip neprisidėti prie viruso sklaidos: dažnai plaukite rankas su muilu, nelieskite veido, dažnai vėdinkite patalpas. Kaip minėjau anksčiau, nesirūpinkite neturėdami kaukių – jos viruso nestabdo, o profesionalių kaukių, naudojamų medicinoje ir kurias matote per televiziją, ir nebus didelio kiekio, kad užtektų visiems - jos skirtos siaurai grupei, dirbantiems viruso epicentre.“

Priminta ir tai, kas buvo skelbta prieš keletą dienų – pristatytas veiksmų planas, kurį vykdys miesto valdžia. Taip bus stengiamasi užtikrinti gyventojų saugumą ir sustabdyti viruso plitimą.

„Ką Vilnius daro ir planuoja toliau daryti?

- Ir toliau kiek įmanoma dažniau dezinfekuojame viešąjį transportą, viešąsias įstaigas ir kt. Kviečiame tai daryti visus – ir verslus, ir kiekvieną gyventoją.- Bendradarbiausime su visomis institucijomis, jei reikės nustatyti galimus viruso plitimo kelius ir kuo labiau sumažinti jo plėtrą bei galimus padarinius.- Ruošiame galimas patalpas tiems, kuriuos reikės laikinai karantinuoti.

REKLAMA

Dar kartą primenu, kad pajutę įtartinus simptomus – atsirado į gripą panašūs simptomai, kvėpavimo sutrikimai arba turėjote kontaktą su galimais viruso nešiotojais – neikite pas gydytoją, nevykite nei taksi nei viešuoju transportu, o skambinkite 112 arba savo šeimos gydytojui ir laukite tolimesnių instrukcijų.“


Rašyti komentarą...
g
ghj
2020-02-28 10:50:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Raudonosis: keliaukite nevaržomai, būkime liberalūs.
Atsakyti
0

x
xxL
2020-02-28 11:46:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasigendu svarbiausio veiksmo - skubos tvarka sušaukiamų ES pederatsų eitynių Vilniaus gatvėmis, pakeliui aplankant visus Vilniaus darželius ir mokyklas.
Atsakyti
0

H
Hgh
2020-02-28 08:10:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šikt ant mūsų jie norėjo. Dzin jiems
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų