Šimašius atkirto Seimui: pliažas Lukiškių aikštėje neprieštarauja gerai moralei, todėl liks

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad pliažas Lukiškių aikštėje neprieštarauja gerai moralei, todėl liks čia iki rudens net ir po pirmadienį Seimo priimto aikštei skirto įstatymo.

„Įspūdinga – Seimas parodė, kad gali ypatingai greitai išspręsti svarbiausius Lietuvai klausimus, pavyzdžiui, džiaugsmo ir liūdesio santykį Lukiškių aikštėje“, – feisbuke iroznizuoja R. Šimašius.

„Galiu patikinti, kad šis pliažas niekada neprieštaravo ką tik priimtame įstatyme nurodytai gerai moralei. Visi ir toliau šią vasarą galės džiaugtis paplūdimiu. Įstatymas buvo chaotiškai taisomas dar ir paskutinę akimirką, todėl apie detales – vėliau”, – teigė jis.

Pagal Seimo priimtą įstatymą, kurį palaikė valdantieji bei beveik pusė opozicinių konservatorių ir Mišrios Seimo narių grupės atstovų, memorialiniai Lukiškių aikštės akcentai turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą, 1863–1864 metų sukilėlių egzekucijos vietą ir šio sukilimo atminimo įamžinimą. 

Dokumente numatyta, kad aikštė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams bei sukilėliams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai tvarkai ir gerai moralei.

Taip pat pritarta grupės parlamentarų pataisai, kad pagrindinis reprezentacinės Lietuvos aikštės akcentas yra valstybės simbolį vaizduojantis monumentas Vytis su įrengtu memorialu Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę aukoms atminti. Šios nuostatos R. Šimašius kol kas nekomentuoja.

Vyčio memorialo šalininkai siekė šio memorialo aikštėje, tačiau Kultūros ministerijos ir savivaldybės skelbtose kūrybinėse dirbtuvėse šis kūrinys pralaimėjo „Laisvės kalvos“ idėjai – ši idėja kol kas taip pat nerealizuota dėl kylančių ginčų.


Rašyti komentarą...
B
Benas Urbutis
2020-06-29 17:22:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ak, Šimašiau, esi smulkus niekšelis, o dediesi Vilniaus kūrėju, kad jį kur galas. Patikėk, Tavęs ateityje niekas neprisimins geru žodžiu. Šitaip sudarkyti Lukiškių aikštę, reikėjo tikrai iškreiptos fantazijos...
Žuvusųjų už Vilnių kaulai vartysis suirusiuose karstuose. Ir tau nedovanos... Nieko nelaimėsi savo kvaila šypsenėle.
Atsakyti
-7

V
Vidas Tom
2020-06-29 18:20:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vietoje Lietuvos valstybingumo simbolio Vyčio .... pliažas...
Daug ką pasako ir apie Šimašių ir apie tuos kurie jam pritaria.
Man sąžinė neleistų eiti į tą pliažą .
Atsakyti
-4

V
Vytautas
2020-06-29 17:22:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar Šimašius asmeniškai sumokės darbus atlikusiai bendrovei už savo pliažinę užgaidą?
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų