Birutė SLAVINSKIENĖ 

Praėjusią savaitę vykusiame Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje netikėtų kaltinimų savo įmonės adresu išgirdo tarybos narys, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Sigitas Mičiulis.

Savivaldybės valdomos bendrovės Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Vaclovo Karbauskio pareiškimas apie neva neskaidriai laimėtą konkursą netruko sulaukti atgarsio. Savivaldybės meras Pranas Petrošius pareiškė nedelsdamas subursiąs komisiją šiam klausimui ištirti, o gavęs šias išvadas kreipsiąsis į prokurorus. S.Mičiulis šią informaciją vadina šmeižtu ir tikina laukiąs viešo atsiprašymo.

Revanšas?

Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavęs UAB Tauragės šilumos tinklų direktorius Vaclovas Karbauskis, visai neseniai priverstas teisintis dėl abejonių sukėlusio didžiulės vertės kuro pirkimo sandorio, gavo progą atsirevanšuoti.

– Įmonės kolektyvas atakuojamas kaip nesąžiningas ir nekompetentingas, pasitelkta prokuratūra, STT, byla jau teisme, – pradėjo kalbą V.Karbauskis. – Tikriausiai tie, kuriems užkliuvo mūsų įmonės kuro pirkimas, pasidomės ir kito konkurso skaidrumu?

Iš tribūnos jis pažėrė kaltinimus neskaidrumu S.Mičiulio įmonei „Bremena“. Pasak jo, rimtų abejonių kelia Skaudvilės gimnazijos šildymo sistemos atnaujinimo konkursas. Esą Skaudvilės gimnazijos paslaugos pirkimo komisija vokus su konkurso dalyvių pasiūlymais atplėšė rugpjūčio 21 dieną, o susirinkusi po savaitės, rugpjūčio 27-ąją, nusprendė, kas laimėjo konkursą. Informacinis pranešimas, kad konkursą laimėjo „Bremena“, išsiųstas į „Valstybės žinių“ įmonę tą pačią dieną, kaip ir prašymas įdėti skelbimą dėl konkurso. Taigi „Valstybės žinios“ tą pačią dieną, rugpjūčio 30-ąją, išspausdino du skelbimus – ir apie ketinimus sudaryti sutartį, ir apie konkurso laimėtoją. Tiesa, konkurse, be „Bremenos“, dalyvavo dar viena įmonė.

REKLAMA

– Be to, sutartis pasirašyta dešimčiai metų. Kai Šilumos tinklai pasirašė sutartį ketveriems metams, kilo didžiulis triukšmas. O čia – dešimčiai, ir nieko, – sakė V.Karbauskis.

Tokius kaltinimus išgirdęs S.Mičiulis atsakė, kad visa tai šmeižtas, kad konkursas buvo viešas, elektroninėje erdvėje jis buvo peržiūrėtas 200 kartų, kitą dalyvį „Bremena“ „aplenkė“ 2 centais ir todėl laimėjo.

Meras pareiškė nedelsdamas sudarysiąs specialią komisiją, kuri išsiaiškins, ar konkurso būta skaidraus, ir jei bus rasta pažeidimų, kreipsiąsis į prokuratūrą. Ir iškart sulaukė opozicijos replikų: esą, kodėl jokių komisijų nepulta sudarinėti, kai buvo paviešintas 30 mln. Lt vertės Tauragės šilumos tinklų viešasis pirkimas, kuriame būta tik vieno dalyvio. Meras nesutriko: esą tada nebereikėjo jokių komisijų, nes reikalą jau buvo pasiekęs prokuratūrą.

Vėliau V.Karbauskis ir S.Mičiulis ginčą tęsė dviese.

„Melas, demagogija ir šmeižtas“

„Tauragės kurjerio“ pakalbintas S.Mičiulis nedaugžodžiavo.

– Visa tai melas, demagogija ir šmeižtas, – tvirtino jis.

Paprašytas plačiau nušviesti situaciją jis paaiškino, kad kaltinant įmonę remiamasi niekiniu dokumentu – popieriniu „Valstybės žinių“ variantu, kurį jau seniai siūloma uždaryti, nes jo leidybai beprasmiškai švaistomos valstybės lėšos. Elektroninėje erdvėje viskas paviešinta taip, kaip ir privalu, jokių pažeidimų nepadaryta.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų