tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių ir Kelmės rajonuose rasti du nugaišę gandrai, juos ištyrus paaiškėjo, kad gyvūnus pražudė paukščių gripas, antradienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Šiaulių ir Kelmės rajonuose rasti du nugaišę gandrai, juos ištyrus paaiškėjo, kad gyvūnus pražudė paukščių gripas, antradienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

REKLAMA

Jos teigimu, atvejai, kai paukščių gripu užsikrečia gandrai, Lietuvoje nėra labai dažni, Europoje 2021–2022 m. paukščių gripo sezonu nustatyti 45 tokie atvejai.

Pagrindiniai šio viruso platintojai gamtoje yra laukiniai vandens paukščiai – gulbės nebylės, pilkosios žąsys, baltaskruostės ir kanadinės berniklės, paprastieji suopiai, sidabriniai kirai.

„Tai jau ketvirtas ir penktas labai patogeniško paukščių gripo atvejai, kurie Lietuvoje šiemet patvirtinami laukiniams paukščiams. Siekiant efektyviai suvaldyti pavienius ligos atvejų taškus, paukščių gaišenų radimo vietos paženklintos, o apie patvirtintus atvejus informuoti šalia esantys paukščių ūkiai, medžiotojai bei vietos savivaldybės“, – teigė VMVT atstovė Vilija Grigaliūnienė. 

Tarnybos teigimu, dešimties kilometrų spinduliu aplink Šiaulių rajono teritorijoje rastą paukščio gaišimo vietą komercinių paukščių ūkių nėra.

REKLAMA

Tuo tarpu Kelmės rajone artimiausias naminių paukščių ūkis nutolęs apie pusantro kilometro atstumu, jame šiuo metu laikoma apie 2 tūkst. vištų dedeklių. Ūkio savininkui apie nustatytą atvejį pranešta nedelsiant.

REKLAMA

Visus Lietuvoje nustatomus paukščių gripo viruso atvejus VMVT fiksuoja interaktyviame žemėlapyje.

Įtarimų veterinarijos inspektoriams kelia ir dar kelių laukinių paukščių gaišenos, kurios pirmadienį rastos Utenoje.

Šiuo metu šešių balandžių ir trijų kovų gaišenos dar tiriamos dėl paukščių gripo viruso, balandžiai papildomai bus tiriami ir dėl Niukaslo ligos.

VMVT primena, kad tebęsitesianti pavasarinė laukinių paukščių migracija didina pavojų paukščių gripui patekti ūkius, todėl perspėja naminių paukščių augintojus neišleisti paukščių iš uždarų patalpų, jų pašarą laikyti laukiniams paukščiams neprieinamoje vietoje, nenaudoti atvirų telkinių vandens naminiams paukščiams girdyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų