Šeštadienį knygų mugę aplankė prezidentai

Šeštadienį Knygų mugėje Gitanas Nausėda pasakojo apie tai, kokią knygą svajoja parašyti, kai turės daugiau laiko. O Dalia Grybauskaitė pristatė jau antrąją knygą apie savo prezidentavimą ir grįžti į aktyvią politiką Lietuvoje sako nebeketinanti.

G. Nausėda sakė besigrožintis prie Knygų mugės besidriekiančiomis eilėmis, nes tai jam simbolizuoja, kad Lietuvoje kultūra vis dar gyvuoja.

Prezidentas atskleidė, kad šiuo metu prie jo lovos guli dvi knygos.

„Viena iš jų beveik baigta, liko koks 100 puslapių, bet jos apimtis kokie 800 puslapių. Tai  – Baltušio memuarai, pirmas tomas. Iš pradžių buvo labai įdomu skaityti, nes apie tą žmogų žinojau tik tiek, kiek man buvo privaloma skaityti mokykloje. 

O dabar pamatai visai kitą asmenybę su jo pakankamai blaiviu požiūriu į tai, kas vyko aplink jį. Tikrai įdomu paskaityti. Na, o antroji knyga, tikrai niekas neatspėtų, – Čechovo knyga originalo kalba, apsakymų rinkinys“, – pasakojo G. Nausėda.

Vis dėlto prezidentas pripažino, kad sugeba įveikti ne visų klasikinių rusų autorių kūrinius.

„Dostojevskio savo laiku perskaičiau tikrai labai, labai daug. Čechovas irgi iš esmės turbūt viskas. Tolstojus man... aš neturiu tiek kantrybės skaityti, geriau pasižiūriu ekranizaciją“, – juokėsi jis.

Žema politinė kultūra

Pristatydama knygą Dalia Grybauskaitė sulaukė klausimų apie aktualijas. Vertindama dabartinių valdančiųjų ir susisiekimo ministro Narkevičiaus politinę kultūrą, Grybauskaitė ją įvardija kaip labai žemą.

„Politinės kultūros kartelė gerokai pažemėjo, kaip ten kai kurie sako – žemiau „plintuso“? Taip jau yra. Bet tai nuo jūsų visų priklauso. Jeigu jūs būsite pakantūs rinkėjai, tai tokius ir turėsite“, – Knygų mugėje kalbėjo ji.

Prezidentė pridūrė, kad į aukštus postus niekada negalima eiti tik siekiant juose būti.

„Privalu eiti tik tada, jei esi pasirengęs kažką padaryti. Ne būti, o padaryti. Manau, kad didelė dalis žmonių, užimančių politinius postus, ateina būti, savimi pasidžiaugti, save parodyti. Taip, šitą galima matyti ir mes matome turbūt visada“, – sakė prezidentė.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų