Seimūnų akibrokštas: prezidentės pasiūlyta pataisa griežtai atmesta Papildyta

Parlamentarai antradienį nepritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytai Baudžiamojo proceso kodekso pataisai, turėjusiai užkirsti kelią reorganizuoti arba likviduoti juridinius asmenis, kuriems pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 Projektui pritarė 35 Seimo nariai, prieš buvo vienas, susilaikė 35.

Pataisomis siūloma prokurorams suteikti teisę pradėjus ikiteisminį tyrimą prieš juridinį asmenį kreiptis į teismą su prašymu taikyti naują procesinę prievartos priemonę – draudimą reorganizuoti ar likviduoti tokį juridinį asmenį, taip užkertant kelią jam išvengti baudžiamosios atsakomybės.

„Galiojanti Baudžiamojo proceso kodekso norma nenumato jokių apribojimų juridinio asmens reorganizavimui arba likvidavimui baudžiamojo proceso metu, todėl ši teisinė spraga sudaro visas sąlygas piktnaudžiauti siekiant pasislėpti nuo teisingumo, dirbtinai reorganizuojantis arba likviduojantis“, – antradienį Seime sakė vyriausioji prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė.

Anot jos, pataisomis siekta užkirsti kelią atvejams, kai tikslingai pasinaudojant reorganizavimo arba likvidavimo procedūromis baudžiamojon atsakomybėn trauktinas juridinis asmuo gali išvengti baudžiamosios atsakomybės.

REKLAMA

„Praktikoje taip pat galimi atvejai, kai trauktino baudžiamojon atsakomybėn juridinio asmens dalyviai arba valdymo organai imasi veiksmų, kurie ne tik trukdo baudžiamosios bylos procesui, bet taip pat gali turėti neigiamos įtakos nuosprendžiui baudžiamojoje byloje vykdymui“, – sakė R.Svetikaitė.

Pataisą kritikavęs Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Kęstutis Daukšys teigė, kad prezidentės siūlomas draudimas reorganizuotis arba likviduoti juridinį asmenį gali padaryti finansinės žalos, nes baudžiamieji procesai užtrunka. Jis klausė, kas atlygins padarytą žalą, jeigu tokia organizacija ar bendrovė bus išteisinti. Parlamentaras taip pat pareiškė, kad minėta norma gali tapti įrankiu perimti verslą.

Pataisas prezidentė Dalia Grybauskaitė pateikė po vasario pradžioje paskelbto Apeliacinio teismo sprendimo, kad Darbo partija „juodosios buhalterijos“ byloje nuo atsakomybės atleista pagrįstai. Teismas paliko galioti žemesnės instancijos sprendimą Darbo partiją kaip juridinį asmenį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, nes ji susijungė su dukterine Leiboristų partija ir tapo nauju juridiniu asmeniu.

Be to, praėjusį šeštadienį pranešta, kad planų jungtis su kitomis partijomis turi ir dar viena valdančiajai koalicijai priklausanti partija – „Tvarka ir teisingumas“. Jai kaip juridiniam asmeniui pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo.

Pagal dabar galiojančią tvarką, nėra apribojimų reorganizuoti ar likviduoti juridinį asmenį baudžiamojo proceso metu.

Prezidentės patarėja: be draudimo reorganizuotis teisinė sistema bus paralyžiuota

Teisinėje valstybėje tokių sprendimų negali būti, be draudimo reorganizuotis juridiniams asmenims teisinė sistema bus paralyžiuota, sako prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė.

„Teisinėje valstybėje tokių sprendimų negali būti, o sprendimas yra toks, koks yra. Akivaizdu, kad šiandien teisinės valstybės principai ir teisingumo įgyvendinimas bus toliau trukdomas“, – žurnalistams Seime po balsavimo, kuriuo nepritarta Prezidentūros inicijuotai pataisai, sakė R.Svetikaitė.

REKLAMA

„Šitos pataisos buvo parengtos kalbantis su specialistais, baudžiamosios teisės specialistais, jos yra išdiskutuotos ir kažkaip daugiau jas tobulinti nėra dėl ko, nebent dar labiau griežtinti baudžiamąją atsakomybę“, – sakė R.Svetikaitė.


Rašyti komentarą...
d
dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
2016-03-22 15:56:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau, kad DRAUDIMAS reorganizuotis atspindi draudimu patirti is Sovietu laiku. Uzdrasti, neleisti na ir t.t. O as manau kitaip, tegu sau reorganizuojasi simta kartu, svarbu atsekti kas i ka pavirto ir NUBAUTI ta persiverteli. Va komunistai pavirto i Lietuvos komunistus, paskiau i LDDP, paskiau i LSDP , o tai reiskia viena.... tie patys komunistai valdzioje. Kaip beje ir ponia Grybauskaite.... reorganizavosi is burokevicines Lietuvos priesu stovyklos ir kokia cia reorganizuota giesme uzgiedojo?
Gubus pavyzdukas: Petriukas padare nusikaltima, nutare reorganizuotis.... apsizenijo, tai jau dabar tikrai nekaltas!? Ar is tikro nekaltas po reorganizavimosi? Tas pats ir su juridiniu asmeniu.... reorganizavimasis NEATLEIDZIA NUO ATSAKOMYBES! Jei teisininku smegeneles kazkas patepe eurais, na tada visai kita mastysena atsiranda, tokia kokia teptukui reikalinga! Taigi tie kurie NENUBAUDE reorganizavusios organizacijos turi buti ismesti i siukslyna!
Atsakyti
0

E
Elena
2016-03-22 19:19:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekada nesuprasiu, kaip vienų pažiūrų, įsitikinimų žmogus gali perbėgti į kitą partiją, kurios kitas požiūris, kitos programos, įsitikinimai. Ar yra pas mus dešinieji ir kairieji? Nėra. Tie, kurie kažkada keikė supuvusį kapitalizmą, tapo milijonieriais, darbo žmonių engėjais, o buvo gi draugai komunistai, partiečiai, ateistai...
Atsakyti
0

V
Viskas gerai
2016-03-22 21:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet vis įdomu vienas dalykas, ką reiškia tas trumpinys "dr." Šiaip lengviausiai šifruotūsi- durnius? Ar gal suprast "daktaras", nu irgi durnių?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų