Seimo salėje perduotas įtartinas daiktas – 20 eurų už parašą?

Seime toliau tęsiasi karas tarp Ramūno Karbauskio ir iš „valstiečių“ frakcijos išmesto parlamentaro Justo Džiugelio. Šį kartą Džiugelis apkaltino Karbauskį, kad šis Seimo salėje davė kyšį ir kreipėsi į STT pareigūnus. „Valstiečiai“ tokį Džiugelio elgesį vadina šmeižtu ir žada kreiptis į prokurorus.

„Aš sėdėjau savo darbo vietoje, o per kelias eiles priekyje sėdi Rita Tamašūnienė, lenkų rinkimų akcijos pirmininkė, ir prie jos priėjo Ramūnas Karbauskis pasilenkė ir padavė jai vokelį“, – pasakojo J. Džiugelis.

Parlamentaras dėl įvykio Seimo posėdžių salėje kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą. Mat antradienį „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis lenkų rinkimų akcijos atstovei Ritai Tamašunienei, anot J. Džiugelio, galimai perdavė kyšį.

„Pertraukos metu, kai nėra transliuojamas vaizdas ir visos kameros neveikia, Ramūnas Karbauskis, priėjo prie Ritos Tamašūnienės pasilenkė, padavė jai voką, o šalia stovėjęs ponas Jedinskij, lenkiškai pasakė 20 eurų už parašą, kaip visada. Be abejo, man tai sukėlė daugiau įtarimų“, – tikino seimūnas.

J. Džiugelis aiškina, kad į STT kreipėsi ne iškart. Buvęs „valstiečių“ frakcijos narys iš pradžių pats bandė gauti Seimo posėdžių salės kamerų vaizdo įrašus, tačiau nesėkmingai.

„Negavęs atsakymo jokio, turėjau kreiptis į specialiųjų tyrimų tarnybą, kurie išsireikalautų būtent patį įrašą, kuriame turėtų matytis tas epizodas, apie kurį aš ir kalbu. <…> Galime prisiminti įvykių, kai konjako dėžutėse pinigai buvo dalinami, ir lygiai taip pat visai netoli, Seimo stovėjimo aikštelėje, kuri lygiai taip pat yra filmuojama“, – patikino Seimo narys.

„Galiu patvirtinti faktą, kad mes gavome Seimo nario kreipimąsi, jis buvo vakar gautas, apie turinį tikrai mes negalime kalbėti ir šiuo metu pareigūnai tikslina aplinkybes nurodytas pareiškime“, – sakė STT atstovė Ramunė Paukštienė.

Seimo „valstiečiai“ tokio Džiugelio elgesio nesupranta.

Agnė Širinskienė aiškina, kad posėdžių salėje kyšiai nedalinami, o J. Džiugelio pastebėtas vokas, esą buvo visai ne vokas, o štai toks sulankstytas kvietimas, kuriuos „valstiečiai“ dalino tą dieną Seime.

REKLAMA

„Vokelių ten nebuvo ir tikrai situacija yra, švelniai tariant, ir juokinga, ir šiek tiek pyktis ima, nes iš tiesų partijos pirmininkas įteikė kvietimą toms frakcijoms, su kuriomis mes daugiau bendradarbiaujame, įgyvendindami Vyriausybės programą, į mūsų suvažiavimą <…> elementarus kvietimas (rodo kvietimą), kurių yra daug partijų praktikoje, nes paprastai partijos, jos darydamos suvažiavimus, tikrai kviečia savo partnerius ar bičiulius“, – paaiškino A. Širinskienė.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis neįsivaizduoja, kas galėtų dalinti kyšius Seimo posėdžių salėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų